طرح ممنوعیت تصدی وزارتخانه برای زنان تعجب برانگیز است/ زنان می‌توانند رئیس جمهور شوند
  • 1396/06/15 13:22
  • 24615
اظهارات تعجب برانگیز بی مقدار درمورد رجل سیاسی؛

طرح ممنوعیت تصدی وزارتخانه برای زنان تعجب برانگیز است/ زنان می‌توانند رئیس جمهور شوند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من زنان نیز می توانند بعنوان رئیس جمهور انتخاب شوند.

به گزارش زیتون شهاب الدین بی مقدار، با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه زن به مفهوم شرعی ولایت ندارد پس نمی تواند وزیر و رئیس جمهور شود، اظهار داشت: این یک حرف جدید است و ای کاش این صحبت‌ها در زمان حضرت امام خمینی(ره) مطرح می‌شد تا با قاطعیت جواب ایشان را می‌شنیدند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام معتقد بودند که زنان می‌توانند به مقامات بالا برسند، بیان کرد: در موقعیت فعلی کشور و این مقطع حساس، طرح چنین موضوعاتی تعجب برانگیز است، زیرا معنای آن این است که نصف جامعه را از تصدی مسئولیت‌ها محروم کنیم.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور شدن موضوع خاصی است، افزود: به نظر من زنان نیز می توانند بعنوان رئیس جمهور انتخاب شوند.

بی مقدار با بیان اینکه زنان در بسیاری از پست‌ها مدیر هستند و عملکرد بسیار موفقی دارند، متذکر شد: در شرکت‌های خصوصی نیز زنان از جمله مدیران موفق هستند؛ این ها نیز نوعی ولایت است و سرمایه در دست آن ها است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادارات کل نیز زنان مدیریت را برعهده دارند و شورای نگهبان در این زمینه باید تجدید نظر کند و آقای کدخدایی نیز نباید در این موقعیت حساس چنین اظهاراتی را مطرح می‌کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است، گفت: برداشت شخصی من از سخنان امام خمینی(ره) این است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است و تاکید داشتند بر اینکه جایگاه زنان بالاست و هرگز چنین مطلبی از سوی امام خمینی(ره) مطرح نشد که زنان نمی‌توانند وزیر یا رئیس جمهور شوند و این اولین بار است که می‌شنویم نظر فقهی در این زمینه مطرح می‌شود.

منبع: خانه ملت

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.