استقبال گرم مردم از فهمیده آذربایجان/ درد فراق همچنان بر سینه مادر شهید/ سردار کریمیان: جنگجو مرام حسینی داشت
  • 1396/06/15 13:20
  • 24611
تشییع پیکر مطهر شهید جنگجو در تبریز؛

استقبال گرم مردم از فهمیده آذربایجان/ درد فراق همچنان بر سینه مادر شهید/ سردار کریمیان: جنگجو مرام حسینی داشت

پیکر شهید حسن جنگنجو در حالی پس از 34 سال به وطن بازگشت که مادر این شهید نتوانست در مراسم وداع با فرزندش شرکت کند.

به گزارش زیتون، در آستانه عید ولایت مراسم تشییع شهید سرافزار حسن جنگجو با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا و مسئولان بر دوش مردم شهید پرور تبریز  در میدان شهدا تشییع و برای خاکسپاری به وادی رحمت تبریز منتقل شد.

در این مراسم نماینده‌‌ ولی فقیه، فرماندهان سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و مسئولان استانی حضور داشتند اما استاندار آذربایجان‌‌شرقی غایب اصلی این مراسم به شمار می رفت.

پیکر مطهر شهید حسن جنگجو که یکی از مهره های اصلی شهید چمران در جنگ های چیریکی بود، پس از 34 سال تفحص به وطن بازگشت و مورد استقبال گرم مردم شهید پرور آذربایجان قرار گرفت.

مادر شهید جنگجو که 34 سال تمام درد فراق فرزند را کشیده است امروز نتوانست در مراسم تشییع فرزندش شرکت کند. بستری شدن بانو پور علی در بخش مراقبت‌های ویژه( ICU ) و بی خبری از بازگشت پیکر فرزندش، مراسم تشییع را تحت تاثیر قرار داد.

سردار غلام عسگر کریمیان در مراسم تشییع شهید گفت: شهید جنگجو با تاسی از فرهنگ عاشورایی و عملی کردن شعار هیهات من الذله"، یعنی زندگی نکردن زیر یوغ یزیدیان زمان، جنگید تا مانند دیگر شهدای اسلام بگوید  مرگ به عزت بجویید اما زیر بار ذلت نروید .  

وی با اشاره به جایگاه والای شهید مهدی باکری، ایشان را افتخار آذربایجان خواند و عنوان کرد: شهید باکری فردی با تواضع و مدبر بود که بعد از گذشت سال‌‌‌‌ها هنوز هم نامش جاودانه است.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به شهادت این شهید 22 ساله در گردان ابوالفضل عملیات خیبر، افزود: پس از سال ها انتظار پیکر مطهر شهید جنگجو، در صحرای مجنون پیدا شده است، شهیدی که راه و مرامش حسینی بود. 

سردار کریمیان با بیان اینکه مادر شهید جنگجو در بستر بیماریست، گفت: به روح پاک پدر شهید حسن جنگجو درود می‌‌فرستم و بابت تربیت چنین فرزندی تبریک می‌‌گویم، صرفا برای تجدید میثاق با آرمان‌‌های شهدا در این مکان گرد هم آمده‌‌ایم و همه دلباختگان فرهنگ عاشورایی دور هم جمع شده‌‌اند تا بگویند پرچمی که شما بر افراشته‌‌اید نمی‌‌گذاریم روی زمین بماند و امروز شهدای مدافع حرم بر این ادعا صحه می‌‌گذارند.

وی با بیان اینکه امروز نسل جوانان اسلام علی‌‌رغم تمام هجمه‌‌های فرهنگی، در برابر اسلام مرتجع آمریکا با بصیرت ایستاده‌‌اند، تاکید کرد: نسل جوانان اسلام ناب همواره در برابر اسلام مرتجع آمریکا دفاع می‌‌کنند. 

سردار کریمیان در پایان با خواندن این بیت «ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما علم ماست»، گفت: ما هرگز از ولایت و ارزش‌‌های انقلاب و راه و مرامی که به ارث گذاشتند، دست نخواهیم کشید و اکنون نیز بر آن میثاق‌‌نامه پایبند هستیم .

گفتنی است شهید حسن جنگجو در سال 62 و پس از عملیات خیبر مفقودالاثر شده بود. وی از رزمندگان لشکر عاشورا بود که در اعزام اول به غرب با شهید چمران آشنا شد و با ضمانت ایشان از آشپزخانه به خط مقدم راه یافت و در رکاب شهید چمران به گروه جنگ‌های نامنظم ملحق شد. پیکر این شهید والا مقام پس از تشییع در میدان شهدا در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.