جلسه سوم هم بی نتیجه ماند/ تبریز همچنان بدون کلید دار
  • 1396/06/12 15:05
  • 24566
این قصه سر دراز دارد؛

جلسه سوم هم بی نتیجه ماند/ تبریز همچنان بدون کلید دار

شعارهای شورانشینان در ایام انتخابات با عملکرد فعلیشان همخوانی ندارد. کاندیداهایی که تا دیروز سخن از توجه ویژه به تبریز2018 و کار و تلاش پرفشار می گفتند، امروز در گام اول و انتخاب شهردار چند هفته ای را از دیگر شهرهای کشور عقب افتاده اند. 

گروه سیاسی زیتون؛ در حالی که انتظار می رفت در جلسه امروز صبح شورای شهر تبریز انتخاب شهردار جدید به قطعیت برسد اما باز هم این اتفاق مثل جلسات گذشته به نتیجه نرسید تا گمانه زنی ها در رابطه با شهردار جدید همچنان ادامه داشته باشد.

جلسه سوم شورای پنجم شهر تبریز در حالی به پایان رسید که اعضا از هر دری سخن گفتند الا موضوع اصلی که باید به آن می پرداختند. تبریز که به عنوان یکی از پنج شهر بزرگ ایران محور توجهات قرار گرفته، قصه دراز و پر چالش انتخاب شهردار جدید بیش از پیش توجهات سیاسیون را به خود جلب کرده است.

این درحالیست که تبریز در آستانه رویداد تبریز 2018 که شورانشینان و شهردار گذشته از آن به عنوان بزرگترین اتفاق چند سال گذشته برای تبریز نام بردند قرار گرفته است. شعارهای شورانشینان در ایام انتخابات با عملکرد فعلیشان همخوانی ندارد. کاندیداهایی که تا دیروز سخن از توجه ویژه به تبریز2018 و کار و تلاش پرفشار و برنامه محوری می گفتند، امروز در گام اول و انتخاب شهردار چند هفته ای را از دیگر شهرهای کشور عقب افتاده اند تا نشان دهند برنامه آنچنانی هم در ذهن نداشته اند.

ظاهرا معمای شهردار جدید تبریز به این سادگی ها قابل حل نیست. جلسات شبانه و پشت پرده و غیر علنی اعضای شورا هم نتوانست اختلاف نظرهایی که بیش از آنکه به توانمندی های گزینه های شهرداری برگردد به سیاسی کاری و فشارهای خارج از شورا بر می گردد را حل و فصل کند.

جلسه امروز و مسائلی که پیرامون روند جلسات شورا و دیدارهای مردمی مطرح شد و واکنشهای متفاوتی هم داشت، نشان داد اختلاف نظرها رفته رفته و جلسه به جلسه بیشتر هم می شود و با توجه به حواشی موجود کار انتخاب شهردار سخت خواهد بود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.