دولت باید فردی توانمند را برای وزارت علوم معرفی کند
  • 1396/06/12 14:20
  • 24565
معاون تحلیل سازمان بسیج دانشجویی؛

دولت باید فردی توانمند را برای وزارت علوم معرفی کند

مسئول بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی تاکید کرد باید دولت یک فرد توانمند را برای وزارت علوم معرفی کند و رئیس‌جمهوری اجازه ندهد دانشگاه‌ها دچار بلاتکلیفی شوند.

به گزارش زیتون، سجاد ریحانی با انتقاد از عدم معرفی وزیر علوم از سوی رئیس‌جمهوری به مجلس شورای اسلامی گفت: «وزارت علوم به دلیل ارتباط با نسل جوان و نخبه یکی از وزارتخانه‌های مهم در کابینه است.»

او ادامه داد: «بخش زیادی از زمان عملکرد این وزارتخانه چه در دولت یازدهم چه در دولت دوازدهم به دلیل عدم انتصاب وزیر و اکتفا به گذاشتن سرپرست به بلاتکلیفی گذشت. بسیاری از این زمان هم به دلیل انتخاب افرادی که توانایی اداره این وزارتخانه را نداشته‌ یا از طرف نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت وزارت نداشتند، سپری شد.»

ریحانی تاکید کرد بارها این وزارتخانه از سوی سرپرست اداره شده است و الان هم به جای معرفی یک وزیر که با قدرت وارد شود و از مجلس رأی اعتماد بگیرد به انتخاب سرپرست بسنده کردند. دانشگاه‌ها نزدیک به زمان بازگشایی هستند و لازم است فردی با نگاه راهبردی در دانشگاه شروع به فعالیت کند.

مسئول بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی افزود: «وزارت علوم چه در حوزه‌های سیاسی مثل بحث تشکل‌های دانشجویی و چه در حوزه‌های علمی و فرهنگی که دانشگاه به عنوان گرانی‌گاه فرهنگی نقش ایفا می‌کند با مشکل مواجه شده است.»

ریحانی گفت: «رئیس جمهوری برای وزارتخانه‌های دیگر افرادی را با جدیت به عنوان وزیر به مجلس معرفی کرد. بنابراین انتظار می‌رفت یک فرد توانمندی در وزارت علوم به صورت جدی به مجلس معرفی می‌شد اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.»

مسئول بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: «باید دولت یک فرد توانمند را برای این وزارتخانه معرفی کند و اجازه ندهد دانشگاه‌ها دچار بلاتکلیفی شوند. فردی که در وزارت علوم به عنوان وزیر معرفی می‌شود باید دارای یک نگاه راهبردی باشد و نمی‌تواند مقطعی به وزارت علوم نگاه کند.»

او افزود: «باید فردی در وزارت علوم به عنوان وزیر قرار گیرد که بتواند برنامه‌ریزی دقیقی با نظر نخبگان ارائه کند. این در حالی است که تمام وزرای معرفی شده به مجلس دارای برنامه بودند اما دانشجویان و نخبگان برنامه‌ای برای اداره وزارت علوم را شاهد نبودند تا حداقل برنامه‌ها مورد واکاوی قرار گیرد.»

مسئول بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی گفت: «انتظار می‌رود دولت شاخصه‌هایی که برای یک مسئول در تراز انقلاب معرفی شده را در نظر بگیرد. رهبر انقلاب فرمودند "دانشگاه‌ها نباید محل جولانگاه جریانات سیاسی شود و نباید افراد نامطمئن در دانشگاه‌ها حضور داشته باشند". بنابراین الان هم باید فردی مسئولیت وزارت علوم را در دست گیرد که دارای رتبه علمی و نگاه فرهنگی باشد تا دانشگاه‌های انقلاب اسلامی را به جلو ببرد.»

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.