بهشتی: دیدار مردمی، از وظایف شورا نیست/ محمدزاده: باید مرحمی برای درد مردم باشیم
  • 1396/06/12 12:17
  • 24556
«دیدارهای مردمی شورا» نیاز شهر یا زمینه‌ساز دخالت‌ اجرایی؟

بهشتی: دیدار مردمی، از وظایف شورا نیست/ محمدزاده: باید مرحمی برای درد مردم باشیم

دیدارهای مردمی اعضای شورای اسلامی شهر و پیامدهای اجرایی آن، از مباحث امروز شورای اسلامی شهر تبریز بود که نظرات مختلفی را به همراه داشت.

به گزارش زیتون، محمدباقر بهشتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان این‌که دیدار مردمی، از وظایف شورا نیست، به قانون وظایف شورا اشاره و خاطرنشان کرد: بررسی نارسایی‌های اجتماعی و فرهنگی و بهداشتی و اقتصادی حوزه انتخابیه و تهیه طرح‌های پیشنهادهای اصلاحی جهت برنامه ریزی و ارائه آن به مسئولان ذی‌ربط، وظیفه عمده شورا است.

وی با تاکید بر این‌که وظایف نهاد شورا، مربوط به شهر است نه شهروندان، اضافه کرد: این وظایف مربوط به برنامه‌ریزی کل شهر است و ملاقات‌های مردمی زمینه‌ساز دخالت‌های اجرایی در آن خواهد شد.

محرم محمدزاده، دیگر عضو کمسیون برنامه و بودجه در مخالفت با این موضوع، اظهار داشت: بنده نماینده ۷۰ هزار شهروند هستم؛ اگر قرار باشد ارتباط خود را با مردم قطع نماییم پس چرا اینجا می نشینیم ، ما باید مرحمی برای درد مردم باشیم 

بابایی‌اقدم، عضو کمسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی، نیز تاکید کرد که محدودساختن اعضای شورا، منطقی نیست و بدون دیدارهای مردمی، نمی‌توان نیازهای شهر را احصا کرد.

سونیا اندیش، عضو کمسیون سرمایه‌گذاری شورا با تاکید بر این‌که وظیفه اصلی اعضای شورا قانون‌‌گذاری و نظارت بر امور شهرداری است، گفت: اعضای شورا نماینده ۱.۸ میلیون نفر و موظف به نظارت بر برنامه‌های اجرایی شهر هستند.

وی اضافه کرد: اگر قرار باشد هر کسی که رابطه‌ و امکانش را داشت، امکان دسترسی به اعضای شورا را داشته باشند و سایر شهروندان از این امکان برخوردار نباشند، بحث ساختاری و اداری شهر مختل می‌شود.

وی تاکید کرد: احصای مشکلات شهر باید به صورت علمی باشد؛ نباید از مسیر قانون دور شویم که این امر، زمینه‌ساز فساد خواهد بود.

دبیری، عضو کمسیون توسعه پایدار شورا با ارائه راهکار بینابین، گفت: بخشی از مراجعات شهروندان، مربوط به درخواست‌های شخصی است؛ می توان این درخواست‌ها را به نهادهایی مانند کمیته امداد و سایر دستگاه‌های اجرایی ارجاع داد؛ بخش دیگر این نیازها، مربوط به نیازهای عمومی شهر است که مربوط به حوزه شهر و شهرداری است و بررسی آن می‌تواند یکی از گره‌های شهر را بگشاید.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.