ارائه لیست پیشنهادی وزرای ترک زبان به رئیس جمهور/ منتظر گزارش دوم کمیسیون عمران درخصوص حادثه قطار تبریز هستیم
  • 1396/06/11 15:11
  • 24544
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درگفتگو با زیتون خبر داد؛

ارائه لیست پیشنهادی وزرای ترک زبان به رئیس جمهور/ منتظر گزارش دوم کمیسیون عمران درخصوص حادثه قطار تبریز هستیم

فرهنگی گفت: 2 سری لیست مجزای پیشنهادی از افراد ترک زبان برای تصدی وزارت نیرو و علوم تقدیم رئیس جمهور شده است، بقیه کارها و تصمیمات با آنهاست که چه کسی را انتخاب نمایند.

محمد حسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با زیتون پیرامون انتخاب وزیر ترک زبان برای دو وزارت باقی مانده بیان کرد: ما بصورت جدی پیگیر این موضوع هستیم.  2 سری لیست مجزای پیشنهادی از افراد ترک زبان برای تصدی وزارت نیرو و علوم تهیه و تقدیم رئیس جمهور شده است. بقیه کار ها و تصمیمات با آنهاست که چه کسی را انتخاب نمایند.

وی با اشاره به اهمیت انتخاب وزیر ترک زبان توسط دولت افزود: وزرای ترک زبان دولت قبل هم نسبت به آذربایجان کارهای قابل قبولی انجام دادند ازجمله درحوزه انتقال آب و رودخانه ارس. البته با توجه به شرایط کشور و مشکل اقتصادی که وجود داشت، دست این وزرا هم بسته بود و کاری بیش از این نمیتوانستند انجام دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص پیگیری مسائل فاجعه آتش سوزی قطار تبریز مشهد اظهار داشت: این فاجعه رخ داده چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. ما پیگیر این قضیه هستیم تا موضوع با جدیت تمام  و قبل از سالگرد حادثه رسیدگی شود. کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده است که به زودی گزارش دوم آتش سوزی قطار را نیز ارائه خواهد داد. همچنین این موضوع قضایی نیز شده است و مقامات قضایی نیز منتظر گزارش دوم و رسیدگی جامع به پرونده هستند. مسئولین وزارت باید پاسخگوی مردم دردمند و خانواده های زائرین جانباخته باشند.

وی با ابراز تاثر از حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان و همدردی با بازماندگان آن عزیزان تصریح کرد: متاسفانه مشکلات حوزه وزارت راه تمام شدنی نیستند و دائما تکرار می شوند. قضیه اتوبوس هم مستقیما به این وزارت مربوط می شود و وزارت باید پاسخگو باشد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.