تبدیل دانشگاه تبریز به مکانی موفق با تعریف محیطی بدون چالش/ خدمت در دانشگاه‌ها بسیار مقدس و ارزشمندتر است
  • 1396/06/06 22:51
  • 24460
در آیین نکوداشت روز کارمند در دانشگاه تبریز مطرح شد؛

تبدیل دانشگاه تبریز به مکانی موفق با تعریف محیطی بدون چالش/ خدمت در دانشگاه‌ها بسیار مقدس و ارزشمندتر است

حجت‌الاسلام انوری ضمن تقدیر از عملکرد مدیریت دانشگاه تبریز، تأکید کرد: تامین نیازهای به حق عزیزان کارمند باید در اولویت مدیریت دانشگاه قرار بگیرد.

به گزارش زیتون، آیین نکوداشت روز کارمند و هفته دولت با تقدیر از بازنشستگان و کارمندان نمونه دانشگاه تبریز، پیش از ظهر امروز با حضور هیئت رئیسه در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمدرضا پور محمدی در این مراسم، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک روز کارمند، موفقیت های ایران اسلامی را مرهون تلاش همه ارکان نظام دانست و گفت: در حالی که درآمدهای کشور بسیار کاهش یافته و نفت به یک سوم قیمت قبل به فروش می رسد، اما کارهای بزرگی در حال انجام است؛ ثبات به اقتصاد و آرامش به زندگی مردم برگشته و پروژه های بسیار بزرگ بین المللی و ملی در حوزه های عمرانی، تولید نفت و گاز و راه اندازی مجدد واحدهای صنفی تعطیل شده، انجام یافته است.

بزرگ‌ترین دستاورد نظام امنیت پایدار است

رییس دانشگاه تبریز در ادامه افزود: از بزرگ ترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امنیت پایدار است؛ در حالی که نابسامانی در جهان و خاورمیانه و منطقه فرا گرفته، ایران اسلامی به عنوان نقطه کانونی امنیت منطقه با عقلانیت و تعامل، نقش مثبت خود را در منطقه و جهان ایفا می کند.

تدبیر و عقلانیت دولت، کشور را از شرایط سخت اقتصادی و تحریم نجات داد

وی با اشاره به نقش مثبت برجام و مذاکره ایران با 5 کشور قدرتمند بر سر میز مذاکره و ثبت  قراردادی که امروزه آمریکا و اسرائیل بیشترین نارضایتی را از آن دارند و همین امر نشانه پیروزی مذاکره کنندگان است، گفت: اگر برجام و  تدبیر و عقلانیت دولت نبود، کشور در شرایط بسیار سخت اقتصادی و تحریم های زیاد قرار می گرفت. البته، در حوزه اقتصاد کارهای زیادی باید انجام شود. بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، باید اقتصادی درون زا و برون گرا به وجود آید. اگر چنین کاری اتفاق بیفتد، در حقیقت، ما در عمل مرگ بر آمریکا را ثابت کرده ایم.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نقش کارکنان در موفقیت های چشمگیر چند سال اخیر دانشگاه،رسیدگی به مسایل و مشکلات کارمندان را وظیفه  مسئولان دانشگاه برشمرد و اضافه کرد: داشتن مجموعه ای پیشرفته با محیطی پاک و انسان های متعهد، مستلزم عدم مشکلات و سختی های معیشتی و خانوادگی است که سعی کرده ایم تا با تعریف محیطی بدون چالش و تلاش در جهت کاهش دغدغه های فردی کارمندان، دانشگاه تبریز را به مکانی کاملا موفق تبدیل کنیم، که بحمدالله در این حوزه توانسته ایم خوب عمل کنیم و در کنار اعضای هیات علمی و دانشجویان، موفق تر از سال گذشته، پله های ترقی را طی نماییم.

تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای رفاه کارمندان

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در خصوص رفاه کارمندان اشاره کرد و گفت: تبدیل وضعیت حدود 60 نفر از همکاران قراردادی کار معین به پیمانی، اقدام در جهت بالا بردن ضریب حقوقی پرسنل، بازنگری در سختی کار برخی واحدها، تعریف پایه تشویقی، تسهیل در امور بیمه، تدارک سفرها و اردوهای سیاحتی، افزایش هزینه ازدواج و اعمال مدارک تحصیلات همکاران از جمله کارهایی است که در این راستا صورت گرفته است.

رییس دانشگاه تبریز در سخنان پایانی خود، دانشگاه تبریز را مظهر رشد و اقتدار علمی عنوان کرد و گفت:  ایران اسلامی با داشتن 4 میلیون و 800 هزار دانشجو، از رشد علمی بالایی در دنیا برخوردار است و در همین راستا، دانشگاه تبریز نیز  با کسب عناوین زیاد علمی توانسته است به موفقت های زیادی دست یابد که از آن جمله افتخار می کنیم که 13 دانشگاه از ایران در جمع دانشگاه‌های تاثیرگذار جهان قرار دارند که رتبه چهارم متعلق به دانشگاه تبریز است.

دولت مهم‌ترین اولویت خود را تامین معیشت قرار دهد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این آیین، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت و تبریک روز کارمند، گفت: هفته دولت با آغاز کار دولت دوازدهم و کسب رای اعتماد هیات وزیران مصادف شده است و توقع می رود دولت محترم با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری و سوگند یاد شده، در توسعه و آبادانی کشور کوشاتر باشند و خدمت به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار داده و مهم‌ترین اولویت خود را تامین معیشت قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به اینکه کارمندان بخش عظیم بدنه دولت را تشکیل می دهند، تصریح کرد: یکی از تفاوت‌های دانشگاه با سازمان های دیگر در این است که دانشگاه محل کسب علم و آموزش و تحصیل بوده و خدمت در مجموعه های دانشگاهی بسیار مقدس و ارزشمندتر است.

وی دانشجویان، اساتید و کارمندان را سه ضلع تشکیل دهنده دانشگاه عنوان کرد و افزود: با همت و پشتکار این سه ضلع است که اهداف متعالی دانشگاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی محقق می شود.

تامین نیازهای کارمندان باید در اولویت مدیریت دانشگاه قرار بگیرد

حجت الاسلام و المسلمین انوری در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد مدیریت دانشگاه، افزود: پیشبرد اهداف دانشگاه تنها با تامین نیاز دانشجویان و اساتید میسر نمی‌شود چرا که یکی از ضلع های مهم دانشگاه کارمندان و کارکنان هستند و تامین نیازهای به حق عزیزان کارمند باید در اولویت مدیریت دانشگاه قرار بگیرد.

افزودنی است در آیین گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر دانشگاه تبریز، از 32 کارمند و یک مدیر نمونه و 21 همکار بازنشسته با حضور هیات رییسه، مدیران و کارکنان تجلیل بعمل آمد. پخش کلیپ، اجرای موسیقی سنتی، قرعه کشی و اهدای جوایز نفیس به حضار و تقدیر از کارمندان و مدیر نمونه، بازنشستگان و تقدیر از شاعر و رییس کانون شعر شهریار دانشگاه از دیگر برنامه های این آیین بود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.