به احترام تراکتور یحیی کلاه از سر بردارید
 • 1396/06/01 13:47
 • 24371
هیجانی ترین تیم سرخ ها؛

به احترام تراکتور یحیی کلاه از سر بردارید

شاید هر مربی به غیر از یحیی بود، بد از سه هفته ناکامی و مصدومیت های پر تعداد اندک بازیکنان شناخته شده باقی مانده در لیست تیمش که دستش را بیش از پیش خالی کرد، خیلی زود غزل خداحافظی را می خواند.

گروه ورزشی زیتون؛ هواداران تراکتور امروز بیش از هر زمان دیگری حسرت سه بازی اول لیگ را می خورند. دیدارهای که تراکتورسازی سر تر از حریف بود اما نتوانست امتیازی کسب کند و سه هفته اول لیگ را به قعر جدول رده بندی تکیه زد.

شاید هر مربی به غیر از یحیی بود، بد از سه هفته ناکامی و مصدومیت های پر تعداد اندک بازیکنان شناخته شده باقی مانده در لیست تیمش که دستش را بیش از پیش خالی کرد، غزل خداحافظی را می خواند و عطای تیم را به لقایش می بخشید و می رفت، اما ظاهرا مربی جوان و کم حرف تراکتور با قبول شکست و تسلیم شدن بیگانه است.

ارزش کار یحیی زمانی بیشتر مشخص شد که نوجوان 17 ساله تراکتوری ها تور دروازه دروازه بان ملی پوش سایپا را لرزاند. تراکتوری ها تا قبل از شروع فصل هر اندازه که دست بسته و کم مهره به نظر می رسیدند، امروز پر ستاره نشان می دهدند. حالا دیگر بازیکنانی مثل سینا عشوری و فرزاد حاتمی و مهدی محمدی و عارف آقاسی و محمد نوری برای بازگشت به ترکیب اصلی کار راحتی درپیش نخواهند داشت.

در این چند فصل گذشته که معمولا سرخ های تبریزی بازیکنان نام آشنا و مربیان بزرگی در اختیار داشتند، به اندازه تیم جوان و بی نام و نشان یحیی زیبا  بازی نمی کردند. حالا دیگر گروسیان هم همان دروازه بان پر استرس و پر اشتباه نیست. یحیی به خوبی می داند چگونه از بازیکنان خود بازی بگیرد و همین رمز موفقیت یحیی در تیم های جوان است.

هرچند هواداران تراکتورسازی که گلمحمدی هم به آن اذعان داشت، یکی از عوامل اساسی نتیجه گیری های دو هفته اخیر تیم است، اما برکسی پوشیده نیست که زوج یحیی و مجتبی حسینی در تراکتور نقش اصلی را در این داستان پر هیجان برای هواداران بازی می کنند.

 یحیی شخصیت تیمی را به تراکتتور برگردانده و همین مسئله موجب خواهد شد تا بعد از این تیم های دیگر لیگ برتری حساب ویژه ای روی جوانهای تراکتور باز کنند و باید گفت کار اصلی و سخت یحیی بعد از این شروع خواهد شد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • علیرضا
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۶:۵۹
  یاشاسین تراختور کبیر آذربایجان
  16 + 0 -
 • سالار
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۷:۵۶
  عالی. همنطور که با بازیکنان جوان قرارداد 5 ساله بسته شده با نادری و مهدی زاده و... هم باید قرارداد 5 ساله بسته بشه تا در آینده با تقویت تیم بریم برای قهرمانی
  7 + 0 -
 • ساوالان/اردبیل
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۹:۱۴
  کمترکارشناسی به پیروزی تراختورمحروم مقابل سایپای مدعی نظرمیداد.تصورهمگان وحتی کارشناس سیمای مرکزآذربایجان ،پیروزی سایپاودرخوشبینانه ترین حالت،تساوی دوتیم بود.

  باتقدیرازصبروتحمل شکستهای پیاپی،بایدازیحیی خان ومعاونش حسینی،تقدیروتشکرکرد.سال پیش،کسی برای «خودبزرگ کنی»گفت:تهامی،پدیده فصل خواهدشد!

  اما دیدیم که همان بنده خدا،به تهامی این فرصت راندادتا که روی میدان راببیند!!!!!چه برسدبه پدیده شدن وتهامی پدیده که نشد،«ندیده»میدان شد!!

  گذشته ازتیم وکادرفنی،هواداران نیز باردیگر اخلاق ومعرفت خودرانشان دادندوعلی رغم کم لطفی دائی درحفظ اخباری،او راموردتشویق قراردادندتادهان بدخواهان وتفرقه افکنان بسته شودوهمچنین دروازه بان زحمتکش سابق تراختوررا موردتشویق قراردادندکه هردوعمل ستودنی وخوب بود!

  نکته دیگراینکه سیما صدای محیط وهواداران رابطورمطلق قطع کرده بود.تعدادهواداران تراختورتوسط گوینده دوهزارنفراعلام شدوتصاویرنیزمویدموضوع بود،درحالیکه سایتها 400نفرنوشته بودندکه البته بغیرازسایت منبع،بقیه کپی برداری کرده بودند!

  نکته مهم برای تراختوریها :

  دزاین فصل هم باید درمسابقات گسترش فولادبا سرخابی ها حاضرشویم تا بدخواهان آذربایجان وتفرقه افکنان بین تورک وفارس،فرصت عرض اندام نداشته باشند.
  11 + 1 -
نظر شما
 • 3
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.