بی‌سابقه ترین رای تاریخ فوتبال علیه تراکتور!/ شهرستانی ها قربانی تبعیض فدراسیون فوتبال
 • 1396/05/24 13:42
 • 24230
کمیته انظباطی با پنبه سر می برد!

بی‌سابقه ترین رای تاریخ فوتبال علیه تراکتور!/ شهرستانی ها قربانی تبعیض فدراسیون فوتبال

هوادارانی که از تبریز و دیگر شهرهای کشور برای تماشای بازی فوتبال این همه سختی را به جان خریده و به تهران سفر کرده اند،مطمئنا هدفشان حمایت از تیم است نه فحاشی و آشوب!

گروه ورزشی زیتون؛ کمیته انضباطی طی حکمی آرای صادره خود درخصوص تخلفات صورت گرفته در بازی های هفته دوم و سوم لیگ برتر را اعلام کرد.

اولین نکته جالب آرای صادره این است که همه تیم های متخلف و جریمه شده تیم های شهرستانی هستند و فقط تیم استقلال از تهران در میان آن ها حضور دارد آن هم با کمترین میزان جریمه در کل آرا و فقط با یک میلیون تومان جریمه!

نکته جالب دیگری که در این حکم جلب توجه می کند و شاید در تاریخ فوتبال بی سابقه باشد، جریمه 15 برابری تیم میهمان نسبت به میزبان است. آن هم به دلیل تخلف تماشاگران! 

به گونه ای که تیم تراکتور سازی تبریز که در تهران و در ورزشگاه آزادی میهمان تیم استقلال بود به پرداخت 15 میلیون جریمه نقدی و تیم استقلال میزبان به پرداخت یک میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

هوادارانی که از تبریز و دیگر شهر های کشور برای تماشای بازی فوتبال این همه سختی راه را به جان خریده اند و به تهران سفر کرده اند، مطمئنا هدفشان حمایت از تیم محبوبشان است نه فحاشی و آشوب! چیزی که در بازی های قبل و در بازی هفته دوم مقابل دیگر تیم تهرانی و در ورزشگاه یادگار امام تبریز به خوبی نمایان بود.  و همچنین در همان ورزشگاه آزادی نیز این را دیدیم که بعد از مشخص شدن نتیجه مسابقه، همین تماشاگران، فهم و فرهنگ بالای خود را به رخ همه کشیدند و به مدت نیم ساعت در ورزشگاه با حمایت از تیم محبوبشان، بازیکنان و کادر فنی تیم را دلداری دادند

پس اگر هم به تشخیص کمیته انظباطی، تخلفی از سوی آنان صورت گرفته است باید دید که چه عاملی باعث بوجود آمدن این قضایا شده است. آن هم قبل از مسابقه و قبل از مشخص شدن نتیجه مسابقه! این سوال به ذهن می آید که میزبان با چه اقداماتی میهمانان تبریزی اش را وادار به چنین حرکاتی کرده است. میزبان استقلال است و قطعا مسئولیت تمامی اتفاقات رخ داده با آن تیم. اگر حرمت هواداران و بازیکنان تراکتور سازی درست نگه داشته می شد آن ها نیز جواب فحاشی و بی حرمتی های میزبان را نمی دادند.

پس جریمه انظباطی اصلی باید یقه استقلال میزبان را می گرفت نه تراکتور سازی میهمان را، و درست هم این بود که حتی اگر با تیم تهرانی مماشات می شد و جریمه اش بیشتر از تیم شهرستانی نمی شد، حداقل با آن برابر می بود!

البته قطعا کمیته انظباطی نیز بر همین مطلب اشراف و اذعان کامل داشته است، چرا که فقط در ذیل همین رای توضیح آورده است که "این رای قابل تجدید نظر خواهی است!"

باید نشست و دید که تبعیض های کمیته انظباطی و فدراسیون فوتبال بین تیم های تهرانی و شهرستانی که سابقه طولانی نیز دارد تا کی ادامه خواهد داشت و باید منتظر ماند و دید که در هفته های آینده که تیم های شهرستانی میزبان تیم های تهرانی خواهند بود، آرای صادره چگونه صادر خواهد شد!

 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • تراختورچیلار
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۷:۵۳
  فساد و تبعیض در اوج.
  تا زمانی که مسئولان سکوت کنند و بطور شایسته از حق تراختور دفاع نکنند شاهد این تبعیض ها در فوتبال مافیایی ایران خواهیم بود
  21 + 0 -
 • خوزستانی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۸:۳۹
  تو فوتبال بیقانون افراد بیقانونتر حکمفرا هستن تونود درگیری مسلمان و احمد زاده رونشون نداد اما برای مردم تبریز74 ضربه شلاق در نظر گرفت برنامه خاکتوسری 90 یه بیقانونی محضه برای پاس ندادن به منشائ خطکش گونیا میزاره برای زندکردن پل بیت النال سر شو توبرف فرو میبره
  22 + 0 -
 • میلاد
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۹:۱۵
  دشمنی کمیته انضباطی ادامه داره ولی چیزی که مشخص هست سکوت مسئولان باشگاه چیزی و درست نخواهد کرد. چرا ساندویچپولیس اصلا جریمه نمیشه؟
  یا تو این بازی با کدام منطق یک میلیون استقلال جریمه شده و 15میلیون تراختور؟
  22 + 0 -
 • ماهر
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۹:۵۵
  درزمان بی توجهی مسئولان استان وشهروباشگاه به این همه تبعیض ، فدراسیون اصفهان با خیال راحت هرروز توطئه تازه ای برعلیه تراکتوراجرا می کند . چراکسانی که درزمان های حساس مثل انتخابات باشال تراکتورعکس می گیرند کاری نمی کنند ؟
  21 + 0 -
نظر شما
 • 4
 • 0
 • 5
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.