تور آذربایجان؛ بهترین است
  • 1396/05/23 11:18
  • 24206
تقدیر رئیس فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری از ایران؛

تور آذربایجان؛ بهترین است

رئیس فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری با ارسال پیامی تور بین‌المللی ایران(آذربایجان) را یکی از با ارزش‌ترین تورهای این رشته در جهان معرفی کرد.

به گزارش زیتون، برایان کوکسن، رئیس فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری در پیامی به برگزار‌کنندگان سی‌ودومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران(آذربایجان)، این تور را از زمره بهترین و با ارزش‌ترین تورهای تقویم UCI قلمداد کرد.

در پیام رئیس فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری آمده است:
«برای من مایه افتخار است که این پیام را برای همگان در تور ایران(آذربایجان) و اعم از دوچرخه‌سواران، تماشاچیان، برگزارکنندگان، حامیان مالی و عوامل داوطلب ارسال کنم.

تورهای قاره‌ای از سال ۲۰۰۵ با هدف گسترش دوچرخه‌سواری در کلیه قاره‌ها و فراهم آوردن فرصت رقابت در چندین مرحله مسابقات تراز اول منطقه‌ای برای دوچرخه‌سواران، انجام می‌شود. همچنین کشورهای میزبان با مسیرهای زیبای دوچرخه‌سواری‌شان به نمایش گذاشته می‌شوند و اهالی مناطق مختلف می‌توانند از تماشای مسابقات مهیج لذت ببرند، مسابقاتی که نه‌فقط ستارگان آن کشور که دوچرخه‌سواران و تیم‌هایی از سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند.

تور ایران(آذربایجان) که امسال سی‌ودومین دوره آن برگزار می‌شود، به پای ثابت و مهمی در تقویم تورهای آسیایی UCI تبدیل شده است. 6 روز مسابقه که از تبریز آغاز می‌شود و در همین شهر هم به پایان می‌رسد، همواره به لطف تمام عوامل برگزارکننده‌اش رقابت سنگین و جذابی بوده است. من به‌ویژه از فدراسیون دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران و رئیس محترم آن، آقای خسرو قمری تشکر می‌کنم که حمایت کامل در طول یک سال، نه‌فقط از رشته جاده که از کلیه رشته‌های ورزش ما، دوچرخه‌سواری دارد.»

شایان ذکر است که همه ساله تور دوچرخه‌سواری آذربایجان دور دریاچه ارومیه برگزار می‌شود و همواره دوچرخه‌سواران کشورمان توانسته‌اند بیشترین قهرمانی را در این رقابت‌ها به‌دست آورند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.