کدام اشتغال و کدام کار آفرینی؟
  • 1396/05/10 15:05
  • 24014
یادداشت/ صیاد حسینی؛

کدام اشتغال و کدام کار آفرینی؟

مسئول استانی که ادعای راحت طلب بودن جوانان را دارد بد نیست صبح ها سری به میدان سجادیه و چهار راه بهشتی و سیلاب و عباسی و ... در همین تبریزمان بزنند، حساب کار دستشان می آید.

گروه سیاسی زیتون؛ یادداشت صیاد حسینی

 معاون استاندار آذربایجان شرقی گفته است "جوانان باید بدانند که عمر کار دفتری و پشت میزنشینی سپری شده و باید به دور از راحت طلبی نهایت تلاش خود را برای حضور در بازار اشتغال غیردولتی به کار گیرند." 

صحبتهای شبستری خیابانی بیشتر شبیه بازیگریست که دم انتخابات سخن از بی غیرتی و تنبلی مردم و وجود شغل های ممتنوع و پر شمار در بازار کار ایران می گفت و مردم را متهم می کرد.

 اینکه چرا مسئول دولتی امروز و بعد از سپری شدن ایام انتخابات سخن از اشتغال غیر دولتی به میان میاورد به کنار، اما باید پرسید این شرایط و نفی پشت میز نشینی تنها برای مردم است و یا برای آقازاده ها هم صدق می کند؟ احتمالا بحث مردم و آقازاده ها سواست، "ژن برتر" در هر شرایطی تاثیر خود را دارد.

جناب معاون سخن به گزافه نگفته است و توجه به کار آفرینی و اشتغالهای غیر دولتی هرچند با تمامی نا ملایمتی های دولتی و عدم حمایت می تواند کارساز باشد، بماند که دولت دسته بیل و مربا و ... را هم با وجود مشابه داخلی از خارج وارد می کند.

 اما بد نیست جناب رئیس در مورد پرونده های انتقالی فرزندان برخی مسئولین استان از دانشگاههای علوم پزشکی درجه چندم به دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین تغییر رشته از رشته هایی که بازار کار در ناکجا آباد هم ندارد به رشته پزشکی که بازار کار مشخص و پر سودی دارد توضیح دهند.

البته باید این را هم خاطر نشان کرد که جوان های مردم انتظار کار دولتی و پشت میز نشینی ندارند، کم نیستند آنهایی که سرمایه مالی ندارند و برای چندر غاز صبح تا عصر را در میدانهای کارگری شهر به امید کار سپری می کنند و آخر سر هم دست خالی می مانند. 

جناب معاون بهتر است صبح ها سری به میدان سجادیه و چهار راه بهشتی و سیلاب و عباسی و ... در همین تبریزمان بزنند، حساب کار دستشان می آید که چگونه جوان استانمان با مدرک لیسانس در صف انتظار کار ساختمانی نشسته. مردم انتظار پشت میز نشینی ندارند به حداقل ها راضیند، این آقازاده ها هستند که خاطرشان از شغل های غیر از پشت میز نشینی مکدر می شوند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.