اگر زن درست تربیت شود مرد هم در دامن او تربیت خواهد شد
  • 1396/05/05 12:56
  • 23913
پیرسمساری درگفتگو با زیتون مطرح کرد:

اگر زن درست تربیت شود مرد هم در دامن او تربیت خواهد شد

پیرسمساری گفت: نگاه اسلام به دختر یک نگاه درست، عاطفی و تکریمی است درحالی که در غرب با یک دید غریزی، شهوانی و جنسی به دختر مواجه هستیم.

نسرین پیر سمساری، رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور در گفتگو با زیتون گفت: نقش تعیین کننده زن در بقا و رشد جامعه بشری همیشه مورد توجه بوده و در تاریخ هم مشخص است که زن در کنار مرد در تمدن بشری مستقیم و غیر مستقیم نقش آفرین بوده است. حتی پیامبران و اولیای الهی هم در احقاق حقوق و هم در ایفای نقش سالم و سازنده زنان و دختران جریان سازی و هدایت می کنند. خداوند نیز جایگاه دختران را با نزول سوره کوثر و برخی آیات دیگر در قرآن کریم مطرح فرمود.

وی درباره تفاوت های دیدگاه اسلام با غرب در نگرش به زن و دختر بیان کرد: نگاه اسلام به دختر یک نگاه عاطفی و تکریمی است درحالی که در غرب با یک دید غریزی و جنسی به دختر مواجه هستیم. نگاه غربی سعی دارد که جلوه گری زن را از خانواده بیرون بیاورد تا به امیال نفسانی مرد ها پاسخ دهد. انسان هرچه از عقل دور شود به غریزه و شهوت نزدیک تر خواهد شد.

پیرسمساری افزود: در اسلام به تربیت فرزندان تاکید فراوان شده است. اگر تربیت حقی برای انسانیت به حساب می آید پس ادای آن برای دختر کاملا ضروری است. اگر زن درست تربیت شود مرد هم در دامن او تربیت خواهد شد.

وی در رابطه با خصوصیت های عاطفی دختران گفت: ما در آموزه های دینی داریم که اگر دختر بچه ای زمین خورد او را بلند کنید، لباسش را بتکانید و او را نوازش کنید. یا اگر هدیه ای برای فرزندانتان خریدید، اول هدیه دختر را به او بدهید.

رئیس سابق دانشگاه فرهنگیان با اشاره به حضور در دهه کرامت یادآور شد: دختران و زنان جامعه نقش مهم و تربیتی برای جامعه دارند. جامعه ای که دختران و مادرانش پاکدامن باشند آن جامعه نیز پاک خواهد بود. دختران جامعه با الگو گیری از ائمه اطهار و حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) می توانند جایگاه واقعی و نقش زن را در خانواده و جامعه ایفا نمایند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.