قربان ذوالفقار که نامش حکم لرزاننده برای مفت خورهاست
  • 1396/03/30 12:51
  • 23210
به بهانه سیلی "شش تایی" ذوالفقار؛

قربان ذوالفقار که نامش حکم لرزاننده برای مفت خورهاست

عدالت ذوالفقار زبانزد است. کاش ذوالفقار در داخل کشور هم نقطه زنی می کرد، نقطه ای به نام زالوصفتان مفت خور حرام خوار را که سال ها قبل از داعش سفره شان در درون کشور پهن شده است!

گروه سیاسی زیتون؛ یادداشت وارده/ مرتضی بزرگی

موشک های ذوالفقار بر سر داعش فرود آمد. سعودی ها، صهیونیستها و آمریکایی ها را با یک سیلی "شش تایی" لرزاند. بقول حضرت آقا کلکشان کنده شد و به این زودی ها جارو می شوند. دست مریزاد دارد، تبریک دارد و خوشحالی، آن هم "هزار تا" ،"هزار تا". بچه ها دقیق و شسته رٌفته کار را تمام کردند. به هر حال با این شلم شوربایی که برایشان بوجود آمد بعید است دواعش دست به کار احمقانه دیگری بزنند و خل و چل بازی در بیاورند و ترقه بازی و انتحار و لطفا مرا منفجر کنید و ...، مگر اینکه واقعا گاو باشند. البته دور از حضور جناب گاو!

کار ذوالفقار همیشه تاریخ درست است. آن هم در ماه مبارک رمضان، بعد از افطار، در خنکای اواخر بهار کرمانشاه و کردستان زیبا. خوشمزگی این شش دانه موشک که مثل هلو رفت تو گلو چه لذتی داد به کام ما. گو اینکه بامیه پخته شده با روغن تازه را دادند به دستت. البته نه، انصافاً شیرین تر از بامیه بود. نمی دانم در چه حدی ولی خیلی شیرین بود، خیلی.

قربان ذوالفقار که تنها نامش حکم لرزاننده برای مفت خورها دارد. فرقی هم ندارد جنس مفت خورش سعودی باشد یا داعشی یا آمریکایی و... به هر حال ذوالفقار همه جا ذوالفقار است با همان عیار نقطه زنی دقیق، اصولاً تفاوتی هم برایش ندارد شناسنامه مفت خورش خارجی باشد یا حتی وطنی! حکم ذوالفقار برای همه حکم واحد دارد، حتی اگر عقیل باشی و برادرش!

نکته اینجاست. دقیقاً همینجاست! در همین وطن خودمان. این چند مفت خور زالو صفت حرامخور وطنی وطن فروش! که سال های سال است خون ملت را در شیشه ای کرده اند که نمیدانم جنسش از فولاد است یا از چیست، که ذوالفقار کارا نیست. گویا ذوالفقار در این خاکریز به زور و فشار یقه سفیدان دزد همچنان غلاف است!  مفت خورهایی که نه یتیم می شناسند نه زنان بیوه و نه کارگر. نه فقیر و نه کودکان کار خیابانی. و نه آن خانواده معلولی که از صدقه سر یارانه نوار قلبشان شکر خدا همچنان می زند و هی می شنوند که برخی ها می گویند این یارانه دادن ها در حکم گدا پروری است!

ذوالفقار در اینجا غلاف است. نمی تواند کار بزرگی کند. دیگر از ذوالفقار انتظار نقطه زنی نمی رود، چنان بر سر ملت چنبره کرده اند و می مکند دار و ندار و آب و نان مردم را که دیگر هیچ و دیگر هیچ. زر و زور و تزویر کار این غلاف شده را سخت کرده است. صف اول نماز هم می نشینند در کنار نمازگذاران مظلوم خداترس، سفره احسان هم پهن می کنند در کنار محسنین پاکدست. در خیل خیرین و نیکوکاران هم شرف حضور دارند. اما هزار تا هزار تا میلیارد تومن برمی دارند آن هم به نام وام.

قاچاق هم می کنند، کانتین کانتین. نه از مرزهای کوهستانی و شبانه و با کوله بری، نه، از گمرک جمهوری اسلامی ایران بسیار هم شیک و مجلسی. پولشان از پارو که سهل است، از چنگک بولدوزر هم بالا می رود. دزدان دریایی به تمام معنا که هرگز در هنگام شب آن هم در دریا دزدی نمی کنند. خاصیّتشان است که شب را از فرط حرام خوری مثل خر می خوابند و روز روشن با یک دستگاه تلفن، زیر کولر گازی اتاق مجللشان حق من و تو را جارو می کنند و بنام حقوق ماهیانه در فیش و حساب نجومی شان می ریزند، با امضاء و مُهر دولتی!

همه از کوچک و بزرگ هم می شناسندشان. با انگشت به همدیگر نشان می دهند که یارو مفت خور است امّا نمیدانم چرا این همه هیچکاری نمی کنند. چرا اینجا دیگر ذوالفقار کاره ای نیست که نقطه ای که مردم با انگشتشان نشان می دهند را نقطه زنی کند و بر سرشان فرود آید، یکبار برای همیشه!؟ یکبار برای همیشه خلاص مان کنند، خلاص. 

درد دیگر زجر کشیدگان از ظلم روزگار نه فقط داعش و اسرائیل و سعودی، بلکه این چند دانه درشت ایرانی وطن خور هم در صف آن ها قرار دارند. مگر نه اینکه برای ذوالفقار فرقی ندارد برادرش باشی یا هموطنش و یا قوم و خویشش؟!

عدالت ذوالفقار زبانزد است. کاش ذوالفقار در داخل کشور هم نقطه زنی می کرد، نقطه ای به نام زالوصفتان مفت خور حرام خوار را که سال ها قبل از داعش سفره شان در درون کشور پهن شده است!

نمی دانم چه سری است اما امید محرومان و فقرا به ذوالفقار است! یا علی.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.