پیشگیری، ارزیابی، توانبخشی و درمان رکن اصلی حوزه آسیب های اجتماعی است
  • 1396/03/28 14:23
  • 23195
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

پیشگیری، ارزیابی، توانبخشی و درمان رکن اصلی حوزه آسیب های اجتماعی است

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد: پیشگیری، ارزیابی، توانبخشی و درمان رکن اصلی حوزه آسیب های اجتماعی است.

به گزارش زیتون، رسول صادقی در جلسه بررسی فعالیت های صورت گرفته در مدارس نواحی پنجگانه تبریز در خصوص سند تقسیم کارملی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در سالن اجلاس تالار معلم  گفت: در چارچوب سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی  تمامی دانش اموزان پایه ششم  و نهم و دانش آموزان پایه هفتم  ویژه دختران و پایه هشتم ویژه پسران در آموزش های مهارتی پوشش داده می شوند.

 معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش آذربایجان شرقی افزود: طرح نماد اولین طرح ائتلاف ملی با مشارکت 9 دستگاه در خصوص مهار آسیب های اجتماعی است که اجرا می شود.

صادقی طرح نماد را مهمترین طرح در سال گذشته عنوان کرد و گفت: باید طوری برنامه ریزی شود که فضای خانواده، مدرسه و در نهایت اجتماع در جهت مهار این آسیب ها قرار گیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان افزود:آسیب های نو پدید بیشتر از آسیب های سنتی تهدید کننده ی نسل جوان است و نیاز به توجه ویژه دارد.

صادقی گفت: در این زمینه 4 حوزه غربالگری، آموزش، توانمندسازی و مداخله در نظر گرفته شده است تا بتوانیم در مقابل آسیب های نو پدید دانش آموزان را توانمندسازی کنیم.

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان خاطر نشان ساخت: در سالهای اخیر کنترل و پرداختن به آسیب های اجتماعی در سطوح پایین تر و بویژه در سطح آموزش و پرورش باعث شده که براساس ارزیابی های بالا دستی استان آذربایجان شرقی جز استان های پاک و در رده های پایین آسیب های اجتماعی قرار دارد.

منبع: پانا

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.