کتابت قرآن کریم؛ همزمان با لیالی قدر در تبریز+تصاویر
  • 1396/03/28 14:20
  • 23194

کتابت قرآن کریم؛ همزمان با لیالی قدر در تبریز+تصاویر

گروه فرهنگی: همزمان با شب سوم لیالی پرفیض قدر، جمعی از خوشنویسان تبریزی آیات قرآن کریم را کتابت کردند.

 

به گزارش زیتون، همزمان با شب سوم لیالی پرفیض قدر، جمعی از خوشنویسان تبریزی آیات قرآن کریم را کتابت کردند.
قرآن کریم؛ همزمان با لیالی قدر در تبریز کتابت شد+تصاویر
حسین آذرنیا، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این همایش گفت: تبریز می‌تواند با تکیه به تجارب گذشتگان و نیز بهره گیری از ایده‌های خلاق و نو هنرمندان حوزه خوشنویسی، دوباره به جایگاه اصیل و متعالی خود بازگردد.
وی، با اشاره به سابقه درخشان این هنر در پهنه تبریز گفت: خوشنویسی به عنوان هنری اصیل در این خطه شناخته شده و اساتید برجسته و شاخصی به ایران اسلامی اعطا کرده است.
آذرنیا، افزود: متولیان فرهنگی وظیفه دارند نسبت به ادامه این مسیر از تمام همت و ظرفیت خود برای بهبود این مسیر بهره ببرند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، با اشاره به برگزاری همایش کتابت قرآنی از این رخداد فرهنگی، به عنوان فرصتی برای تلاش به حضور موثر و مستمر در این وادی یاد کرد و اظهار داشت: این حرکت فرهنگی با همت برخی اساتید مسلم این حوزه و هنرجویان آغاز شد و به شایستگی در تقویم رخدادهای فرهنگی تبریز، جای گرفته است.
وی، با قدردانی از همراهی همه هنرمندان این عرصه یاد و خاطره استاد فقید، کاظم دوستی فر را گرامی داشت و افزود: ایشان با تلاشی خستگی ناپذیر برای برگزاری این گردهمایی هنرمندانه تلاش کرد و می کوشید که گامی موثر در این راستا بردارد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در ادامه ابراز امیدواری کرد: این حرکت و حرکت های مشابه، بتواند ذره ای از وظیفه ما نسبت به اعتلای هنر خوشنویسی را برآورده کند.
قرآن کریم؛ همزمان با لیالی قدر در تبریز کتابت شد+تصاویرقرآن کریم؛ همزمان با لیالی قدر در تبریز کتابت شد+تصاویرقرآن کریم؛ همزمان با لیالی قدر در تبریز کتابت شد+تصاویر

منبع: ایکنا

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.