کشته شدن شش نظامی ارمنی در قره باغ
  • 1396/03/28 13:54
  • 23191
آتش درگیری ها همچنان شعله ور است؛

کشته شدن شش نظامی ارمنی در قره باغ

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار اطلاعیه ای از کشته شدن شش نظامی ارمنی و نیز تلفات ارتش جمهوری آذربایجان در درگیری های پانزدهم و شانزدهم ژوئن در اطراف قره باغ خبر داد.

به گزارش زیتون، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، در اطلاعیه خود آورده است: « نیروهای مسلح ارمنستان بطور مستمر در خط رویارویی نیروها در اراضی قره باغ کوهستانی جمهوری آذربایجان، عملیات تخریبی انجام می دهند. دشمن به آتش باری با تسلیحات و توپخانه سنگین بر مواضع نیروهای مسلح ما و مناطق مسکونی  ادامه می دهد. به هنگام جلوگیری از خرابکاری نیروهای مسلح ارمنستان در ۱۵ ژوئن، ارتش جمهوری آذربایجان دچار تلفات شد. در نتیجه پاسخ قاطعانه در ۱۵ و ۱۶ ژوئن ، شانزده تن از نیروهای اشغالگر کشته و شماری نیز زخمی شدند. از تکرار این حرکات دشمن قاطعانه جلوگیری خواهد شد و تمامی مسئولیت آن  به عهده رهبری نظامی - سیاسی ارمنستان است.»

از سوی دیگر، پایگاه اینترنتی «ارمن پرس» ارمنستان نیز به نقل از وزارت دفاع (خودخوانده) آرتساخ ( قره باغ) خبر داد: « سه نظامی ارمنی در روز شانزده ژوئن در حمله نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان کشته شدند. نیروهای نظامی (جمهوری) آذربایجان در ساعت ۹ و چهل دقیقه صبح روز هفدهم ژوئن نیز اقدام تحریک آمیز دیگری در ناحیه شمالی خط تماس انجام دادند که در نتیجه آن، یک سرباز ارتش دفاعی آرتساخ ( قره باغ)  زخمی شد. پاسخ به اقدامات تحریک آمیز (جمهوری) آذربایجان که از بیانیه های مبهم سارمان های بین المللی مربوطه الهام می گیرد، خیلی شدید و غیرمتناسب خواهد بود.»

گفتنی است درگیری قره باغ از ابتدای سال ۱۹۹۰ میلادی و همزمان با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق آغاز و در سال ۱۹۹۴ پس از کشته شدن ۳۰ هزار نفر از دو طرف متوقف شد. با اینکه آتش بس شکننده سال ۱۹۹۴ بارها نقض شده، اما درگیری سال گذشته شدیدترین برخورد نظامی دو کشور از آن زمان تا کنون بوده است و ظاهرا آتش این جنگ همچنان فرو ننشسته است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.