آیین «کوچه گردان عاشق» با حضور دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود
  • 1396/03/27 16:13
  • 23171
همزمان با شب‌های قدر؛

آیین «کوچه گردان عاشق» با حضور دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود

دانشگاهیان عضو جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای سومین سال پیاپی در آیین «کوچه گردان عاشق»، اقلام مورد نیاز ۱۸۰ خانواده نیازمند را تأمین و به‌دستشان رساندند.

به گزارش زیتون، جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) برای هجدهمین سال پیاپی در کشور و سومین سال پیاپی در تبریز، طرح «کوچه گردان عاشق» را در شب‌های قدر و با حضور پررنگ اساتید و دانشجویان این دانشگاه عملی می‌کند.

 

جوانان و دانشجویان خوش ذوق و با ایمان رهروی علی(ع) در شب‌های قدر امسال،  دست به دست هم دادند و اقلام مورد نیاز ۱۸۰ خانواده نیازمند مناطق ملا زینال و ترلان دره تبریز و چند خانواده از اهر را تامین و در سه شب قدر به آنها می‌رسانند.

 

 اقلام تهیه شده توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مردم خیر این شهرستان بسته بندی شده و در بین مناطق و خانواده‌های شناسایی شده، پخش شد.

 

قبل از شروع برنامه، همه در کنار هم جمع شده و دعای معراج و پیمان‌نامه این جمعیت را قرائت کردند و  ساعت ۱۲ شب پخش اقلام در محله‌‌های محروم شهر شروع شد و تا سحر ادامه داشت، اقدامی پسندیده که دانشجویان، اساتید و مردم عادی در کنار هم جمع شدند تا روزه فقر را در کوچه پس کوچه این شهر بشکنند.

 

لازم به ذکر است، آقازاده؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دانشجویان و اساتیدی که مرام و مسلک علی (ع) را برای چندمین سال پیاپی در شب‌های قدر زنده نگه داشته اند تشکر کرد.

 

وی در ادامه به  مبارزات انقلابی خود و دیگر مبارزان دوران انقلاب اشاره کرده و گفت: فعالیت این دانشجویان مرا یاد دوران انقلاب انداخت که برای رسیدن به هدف مشترکمان برای فعالیت، شب و روز نمی‌شناختیم و با الهام گیری از آموزه‌های اسلامی و رهبری امام (ره) عزممان برای مبارزه راسخ‌تر می‌شد.

 

آقازاده افزود: این مایه مباهات و جزو افتخارات انقلاب اسلامی است که پس از گذشت بیش از ۳۰ سال از آن، هنوز روحیه انقلابی برای رفع مشکلات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... با همان حال و هوا وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.