پشت پای بومی ها به تراکتور
 • 1396/03/24 15:48
 • 23137
آقایی در مسیر گردانی؛

پشت پای بومی ها به تراکتور

سعید آقایی که با پیراهن تراکتورسازی و فرصتی که مربیان و مسئولین باشگاه برای او ایجاد کردند به تیم ملی رسیده امروز اما دم از جدایی می زند، آقایی تقریبا همان جملات گردانی را تکرار می کند.

گروه ورزشی زیتون؛ دو فصل پیش بود که حبیب گردانی در چنین روزهایی ساز جدایی کوک کرد. مدافع چپ تراکتورسازان در بازار نقل و انتقالات به سپاهان پیوست و دلیل این اتفاق را بی توجهی مسئولین تراکتور به او دانست. گردانی مدیران و مربیان تیم را مسئول انتقالش به تیم رقیب دانست و اینگونه سعی کرد تصمیمش را توجیه کند و امروز همین شرایط مجددا برای دیگر بازیکن بومی تراکتورسازی در حال رخ دادن است.

سعید آقایی که با پیراهن تراکتورسازی و فرصتی که مربیان و مسئولین باشگاه برای او ایجاد کردند به تیم ملی رسید امروز اما دم از جدایی می زند. آقایی تقریبا همان جملات گردانی را تکرار می کند. جملاتی که بیشتر بوی توجیه می دهد تا واقعیت.

سعید آقایی به واسطه ملی پوش بودن و سن و سال کمش اکنون مورد توجه تیمهای زیادی قرار گرفته بهانه ای بهتر از بی توجهی مدیران باشگاه برای جداییش پیدا نکرده است.

طبیعتا انتخاب تیم و ادامه مسیر فوتبال یک بازیکن حق مسلم اوست و کسی نمی تواند این حق را از او صلب کند اما اتهام زنی به دیگران برای تحقق خواسته های خود نمی تواند زیاد پسندیده و اخلاقی باشد.

آقایی در شرایطی حرف از جدایی می زند که به خوبی بر این مسئله واقف است که باشگاه تراکتورسازی با محرومیت از جذب بازیکن مواجه است و نمی تواند بازیکن جدیدی را تا نیم فصل جایگزین او کند.

ظاهرا این نوع برخورد بومی هایی که با تراکتورسازی به نام و نشانی می رسند با این تیم تمامی ندارد. تراکتور در این سالها کم از سوی بومی های خود ضربه نخورده است. در حالی که محمد نوری و مهدی شریفی و شهرام گودرزی بی چون و چرا با توجه به محرومیت تراکتور قرار داد خود را تمدید می کنند، انتظار از بومی های تراکتور خیلی بیشتر از اینهاست.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • فرزاد
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۷:۴۶
  دو سال دیگه در مورد همین نادری بازیکن جوان همین حرفهارو خواهیم زد باشگاه چرا قرارداد 5 ساله نمیبنده با بازیکنان جوان تا اینقدر راحت بازیکن اینجا مطرح بشه و مفت از دست بدیم؟
  0 + 0 -
 • سجاد
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۷:۴۸
  سرنوشت همون گردانی هم در انتظار این اقایی هست هیچ جا تراختور کبیر نمیشه . اینم خودشو بدبخت کرد
  0 + 0 -
 • .
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۷:۴۹
  خدا نگذره از باعث و بانی این محرومیت که مجبوریم بنجول های فصل قبل و حفظ کنیم. اگر از نقل و انتقالات محروم نبودیم واقعا با حاتمی و نوری تمدید میکردیم؟ یا اجازه میدادیم کسایی مثل شفیعی و آقایی برای تراختور ناز کنند و بازارگرمی کنند؟ امیداورم تراختور خصوصی سازی بشه و حامیان مالی قوی سهامدار تراختور بشوند تا از این نابسامانی خلاص بشیم.
  0 + 0 -
 • هودار سینه سوخته تراختور
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۷:۵۶
  هم فصل قبل جلشو گاف داد جلوی سپاهان تو روی هردو گلی که زدن ایشون مقصر بودن تراختور همیشه از خودیها بیشترین ضربه روخورده ازمدیریت بومی که رایشو جمع کردن ادم شد واز بازیکنی که خریدار نداشت اومد تراختور پولدار شد هودار برای هر بازیکنی که ازتیم رفته بخاطر پول یه 10000هزار تومنی بزر جیبش موقع بازی تو تبریز بکوبه توفرق سرش گدا معتبر شود واسه تراختور جولان دهد
  0 + 0 -
 • هودار سینه سوخته تراختور
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۸:۰۱
  هم فصل قبل جلشو گاف داد جلوی سپاهان تو روی هردو گلی که زدن ایشون مقصر بودن تراختور همیشه از خودیها بیشترین ضربه روخورده ازمدیریت بومی که رایشو جمع کردن ادم شد واز بازیکنی که خریدار نداشت اومد تراختور پولدار شد هودار برای هر بازیکنی که ازتیم رفته بخاطر پول یه 10000هزار تومنی بزر جیبش موقع بازی تو تبریز بکوبه توفرق سرش گدا معتبر شود واسه تراختور جولان دهد
  0 + 0 -
 • احسان
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۸:۱۷
  متاسفم برای این سعید آقایی معلوم الحال و منشوری.
  0 + 0 -
 • میثم
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۲۲:۰۷
  با سلام سعید اقایی زحمت کشید و رفت مشکلی نیست ترختور اینقدر بزرگ هست و خواهد بود که با رفتن این بازیکن یا ان بازیکن ضربه بخورد در ضمن ترختور به بازیکنان با کیفیتی نیاز دارد که به تیم کمک کنند هزاران بازیکن در کوچه پس کوچه های تبریزمون هستن که آقایی و امثال ان کنار آن ها بازیکن نیستند در این فصل های اخیر همواره در حسرت یه سانتر درست از این بازیکن بودیم ترختور بدون او هیچ مشکلی نخواهد داشت و او هم مانند گردانی در سپاهان به نیمکت نشین تبدبل خواهد شد خواهیم دید
  0 + 0 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ - ۰۰:۴۴
  من به عنوان یک تورک و یک طرفدار متعصب تیم محبوبم تراختور در این مورد واقعا باشگاه را مقصر نمی دانم. در این چند سال گذشته بازیکنان غیر بومی تیراختور خیلی متعصب تر از بازیکنان بومی نشان داده اند. افرادی نظیر سامان نریمان جهان، فرشاد احمدزاده، آقایی، گردانی و .... نشانی از تعصب و غیرت نشان ندادند ولی بازیکنانی چون مهدی کیانی، ایران پوریان و ممد f14 را عشق است. امروزه دیگر فوتبال حرفه ای شده است. نباید از این دست اتفاقات خیلی دلخور شد. خود باشگاه هم باید با نقل و انتقالات حرفه ای برخورد کند و قراردادهای طولانی مدت ببندد تا این طوری بازیکنان تربیت شده در این تیم مفت و مجانی از دست نروند.
  0 + 0 -
 • موغان
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ - ۰۱:۲۸
  پول پرست... نفرین تراختوری ها پشت سرت
  0 + 0 -
 • وحید
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ - ۱۰:۴۲
  لطفا در مورد بومی ها اطلاعات خود را زیاد کنید و مطلب بنویسید. وقتی سیاست بومی زدایی در تیمهای تبریزی شکل می گیرد آخرین مدل این بومی زدایی تخریب خطیبی ها و گردانی ها و غیره می شود و اگر آقایی امروز به سپاهان پیوسته فقط و فقط به خاطر مربی خارجی سپاهان است که کیروش تمامی بازیکنان ملی را در داخل کشور از باشگاهی دعوت می کند که مربی خارجی داشته باشد و در سال جام جهانی آقایی چاره ای نداشت تا به کی از دو تیمی بپیوندد که سرمربی خارجی داشته باشد. مساله بومی باشگاههای تبریز یک مساله پیچیده و سیاسی است و صدالبته انتخابات مدیریتی و دستورالعمل سرمربیان نیز از این مساله نشات می گیرد و همین مطلب شما که سرکوب بومی هاست دنباله هیمن سیاست است.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 10
 • 0
 • 5
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.