برنامه های سنتی، جوابگوی نیازهای مردم و جنگ نرم نیست/ بخش های تولیدی و دولتی همانند نیروهای مسلح، تعامل سازنده ای با دانشگاه داشته باشند
  • 1396/03/24 14:27
  • 23136
امام جمعه تبریز در دیدار روسای دانشگاههای پیام نور استان؛

برنامه های سنتی، جوابگوی نیازهای مردم و جنگ نرم نیست/ بخش های تولیدی و دولتی همانند نیروهای مسلح، تعامل سازنده ای با دانشگاه داشته باشند

حجت الاسلام آل هاشم اظهار داشت:  با رفع بیکاری، استعداد جوانان و نخبگان جامعه نیز شکوفا شده و عرصه های جدیدی در راستای تولید ملی و اختراعات ملی بوجود خواهد آمد.

به گزارش زیتون، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار با روسای واحدهای دانشگاه پیام نور استان با بیان اینکه جنگ سخت با نظام اسلامی از دیدگاه دشمنان بسیار پرهزینه ارزیابی می شود، گفت: دشمنان نظام اسلامی از سال های پیش به جنگ پیچیده و خطرناک نرم روی آورده اند.

وی افزود: جنگ نرم بسیار آرام و بی سر و صدا رخ داده و فرهنگ بیگانه در داخل نفوذ داده می شود؛ لذا برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید برنامه داشته باشیم. برنامه های سنتی جوابگوی نیازهای طبقات مختلف مردم نبوده و توانایی مقابله با جنگ نرم را ندارند. نهادهای علمی و فرهنگی باید برنامه های بروز و نیازمحور ارائه کنند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به نقش دانشگاه در اقتصاد کشور اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی دانشگاهها نقش تعیین کننده ای در شکوفایی اقتصاد کشور دارند؛ کماینکه نیروهای مسلح برای پیشبرد اهداف دفاعی، تعامل سازنده ای با دانشگاهها دارند. لذا تعامل بخش های تولیدی، خصوصی و دولتی با دانشگاه از اهمیت وافری برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر الزامات اقتصاد مقاومتی بیان کرد: افزایش تولید ملی، کاهش وابستگی به نفت، تلاش برای مصرف تولید داخلی و جلوگیری از اسراف جزو ملزومات اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه تبریز اظهار داشت: با رفع بیکاری، استعداد جوانان و نخبگان جامعه نیز شکوفا شده و عرصه های جدیدی در راستای تولید ملی و اختراعات ملی بوجود خواهد آمد.

حجت الاسلام آل هاشم در پایان خاطرنشان کرد: یکی از نکته های برجسته حکم مقام معظم رهبری، ارتباط بنده با دانشگاهیان است؛ لذا ارتباط بیشتری و اثر بخشی با قشر فرهیخته دانشگاهی خواهم داشت.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.