تأیید صحت انتخابات شورای شهر تبریز توسط هیأت عالی نظارت استان آذربایجان‌شرقی
  • 1396/03/23 14:25
  • 23130
پایان حرف و حدیث ها؛

تأیید صحت انتخابات شورای شهر تبریز توسط هیأت عالی نظارت استان آذربایجان‌شرقی

هیأت عالی نظارت استان آذربایجان‌شرقی صحت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرهای تبریز، باسمنج، سردرود، خسروشاه را تائید کرد.

به گزارش زیتون، هیأت نظارت انتخابات شوراها در استان آذربایجان‌شرقی در نامه‌ای به فرمانداری تبریز اعلام کرد: با توجه به شکایات واصله از حوزه‌های انتخابیه تبریز، باسمنج، سردرود، خسروشاه در مهلت قانونی، براساس بررسی صورت گرفته مورد خاصی که دال بر عدم صحت انتخابات باشد به دست نیامد، از این رو تائیدیه هیأت نظارت شهرستان تبریز به قوت خود باقی است و صحت انتخابات در این حوزه‌ها مورد تائید این هیأت است.

این نامه به امضای سلمان خدادادی رئیس هیأت نظارت استان آذربایجان‌شرقی، علیزاده و الله قلی‌زاده اعضای هیأت نظارت استان رسیده است.

این گزارش حاکی است، انتخابات شوراهای آذربایجان‌شرقی بدون وجود هیأت عالی نظارت برگزار شد

رئیس مستعفی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان آذربایجان‌شرقی پیش از این گفته بود، در اعتراض به دخالت‌های هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها استعفا کردیم.

سلمان خدادادی در خصوص برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: انتخابات پنجمین دوره شوراهای استان آذربایجان‌شرقی بدون وجود هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان برگزار شد.

رئیس مستعفی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه انتخابات شوراها با وجود هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌ها برگزار شد، بیان کرد: برگزاری انتخابات شوراها متوقف بر وجود هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها نیست.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان استعفای هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها توضیح داد: بعد از بررسی صلاحیت‌ها، هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در اعتراض به دخالت‌های هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور استعفا کرد.

وی افزود: ما در اعتراض به اینکه افراد رد صلاحیت شده توسط هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان به وسیله هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور تائید شدند، استعفا کردیم.

رئیس مستعفی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: استان آذربایجان‌شرقی تنها استانی بود که هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای آن استعفا داد و انتخابات بدون وجود هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراها برگزار شد.

منبع: فارس

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.