با ماشین‌سازی همه رکوردها را زدیم!/ بعد از قعرنشینی، مسوولان باشگاه مثل سابق حمایت نکردند
  • 1396/03/11 12:30
  • 23007
مهاجم فصل گذشته سبزپوشان تبریزی؛

با ماشین‌سازی همه رکوردها را زدیم!/ بعد از قعرنشینی، مسوولان باشگاه مثل سابق حمایت نکردند

قاسمی‌نژاد می‌گوید آنقدر با ماشین‌سازی باختن را تجربه کرده است که دوستانش می‌گویند: « به اندازه دو فصل فوتبالی‌ات باختی و عادت کردی!»

به گزارش زیتون، معمولا وقتی تیمی به یک رده پایین‌تر سقوط می‌کند خیلی‌ها تمام بازیکنان این تیم را به عنوان نفراتی که تیم را انداخته‌اند نگاه می‌کند، در این میان چند بازیکن موثر و خوب هم عملکردشان به پای بقیه نوشته می‌شود. امین قاسمی‌نژاد بازیکن ماشین‌سازی تبریز در لیگ شانزدهم همین شرایط را داشت. او شش گل در لیگ برتر و پنج گل هم در جام حذفی زد. این بازیکن فصل آینده پیراهن تیم پدیده مشهد را می‌پوشد. انتخاب او از سوی رضا مهاجری، سرمربی پدیده نشان داد که برخی مربیان نگاهی دقیق‌تر به بازیکنان دارند و توجه زیادی به وضعیت تیم قبلی‌شان ندارند.

تیم شما در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی مثل تیموریان، رافخایی، دقیقی، فرناندز، صادقیان و... را جذب کرد و شاید تصور اینکه ماشین‌سازی سقوط کند کمی سخت بود اما این اتفاق افتاد.
 این تیم پس از چندین سال به سطح اول کشور آمده بود و به شدت هم از سوی هوادارانش حمایت می‌‌‌شد. من طی دو سالی که آنجا بودم کوچکترین بی‌احترامی ندیدم و با سقوط تیم فقط شرمندگی‌اش برای ما ماند. بعد از صعود تیم من و چند بازیکن قراردادمان را تمدید کردیم و باشگاه هم چند بازیکن سرشناس جذب کرد. بازی اول را هم بردیم اما کم کم مشکلات آغاز شد.
چه مشکلاتی؟
 مصدومیت‌های بازیکنان، تعطیلی‌های لیگ به خاطر تیم ملی که خیلی به ما ضربه زد، اشتباهات غیرعمد داوری که حداقل 16 امتیاز از ما گرفت و در واقع همه چیز دست به دست هم داد تا تیم سقوط کند. بعد از اینکه تیم در پایین جدول قرار گرفت مسوولان باشگاه هم مثل سابق حمایت نکردند. مشکلات سختی‌افزاری هم وجود داشت.

مثلا؟

ما امکانات خوبی نداشتیم از ورزشگاه خانگی بی‌بهره بودیم و بازی‌هایمان در ورزشگاه تراکتورسازی برگزار می‌شد، بعد از آن هم که چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) کیفیت لازم را نداشت.
خطیبی بعد از باخت به پرسپولیس رفت و کاظمی آمد.

آقا رسول زحمتش را کشید اما بعضی وقت‌ها همه چیز بر وفق مراد نمی‌شود. بعد از آن هم آقای کاظمی آمدند که بمب روحیه بودند. با اینکه تیم ما سقوطش قطعی شده بود اما ایشان با انگیزه و روحیه در تمرین حاضر می‌شدند.

بازیکنان و کادر مشکلی با هم نداشتند؟

مشکل خیلی خاصی نه اما معمولا اختلاف نظرهایی پیش می‌‌آید که در هر تیمی طبیعی است.

تیم ماشین‌سازی رکوردهای جالبی را به خود اختصاص داد. مثلا کسب دومین پیروزی پس از 20 هفته یا بیشترین گل خورده و کمترین گل زده و بیشترین باخت و...

من فکر می‌‌‌‌‌‌کنم همه رکوردها را زدیم. اما باور کنید اشتباهات داوری خیلی به ما ضربه زد. در بعضی بازی‌ها از حریف پیش بودیم که به خاطر همین مساله می‌باختیم و هر کاری کردیم نشد. من با اینکه یک ضربه پنالتی را در آخرین بازی از دست دادم که حرف و حدیث ساختند اما واقعا سرم مقابل هواداران تیم بالاست چون همه تلاشم را کردم و همین الان هم با آنها در ارتباط هستم.

تیمتان به شکل خاصی به باختن عادت کرده بود.

متاسفانه همینطور است. من حتی چند روز پیش با دوستانم فوتبال بازی می‌‌کردم که در آنجا هم باختم و به من گفتند به اندازه دو فصل فوتبالی‌ات باختی و عادت کردی.

خیلی هم در پست تخصصی‌ات بازی نمی‌کردی؟
 من خیلی دوست داشتم که در پست هافبک نفوذی بازی کنم اما در اکثر پست‌ها (غیر از دروازه‌بانی) بازی کردم و خیلی سر جای خودم نبودم. با این همه تلاشم این بود که به تیم کمک شود.

تیم شما 23 هفته در انتهای جدول ماند و در نهایت هم سقوط کرد که این هم یکی از رکوردهای تیمتان بود.

این مساله خیلی برایمان سخت بود و حالا شما در نظر بگیرید که با این وضعیت و روحیه خراب باید تمرین هم می‌کردیم. سالی که از لیگ یک به لیگ برتر آمدیم در 19 بازی فقط یک مرتبه در خانه باختیم اما امسال در لیگ برتر فقط یک بار در خانه برنده شدیم. شرایط خیلی سخت بود که شما پشت سر هم بازی‌ها را ببازی و برای بازی بعد آماده شوی.

شاید اگر خریدهای اول فصل‌تان می ماندند تیم هم می‌ماند.

من هم همینطور فکر می‌کنم و شرایطمان بهتر می‌شد. اما الان فقط افسوس آن برایمان مانده است.

چه اتفاقی باید می‌افتاد که تیم سقوط نمی‌کرد؟

(مکث می‌کند) جواب دادن به این سوال سخت است چون من هر طوری پاسخ بدهم شاید به شخصی بر بخورد و ناراحت شود به همین دلیل چیزی نگویم بهتر است.

تیم شما 15 گل از عمق دفاع و 14 گل هم از سمت چپ دریافت کرده است.

به خاطر مصدومیت‌هایی که وجود داشت. بچه ها یا با درد بازی می‌کردند یا اینکه همیشه برای هر بازی چند بازیکن را نداشتیم و نفر جایگزین هم برای هماهنگی زمان می‌خواست. من اعتقاد دارم وقتی گل می‌خوریم همه مقصریم و زمانی هم که به گل می‌رسیم از دروازه‌بان تا مهاجم همه سهیم هستند. از طرفی ما مشکلاتی هم در یکی، دو پست داشتیم. به هر حال امیدوارم ماشین در فصل جدید لیگ یک دوباره لیگ برتری شود.

بعد از پایان فصل هم خیلی زود با مسوولان پدیده مشهد به توافق رسیدی؟

من در لیست ماشین‌سازی بودم اما به آنها گفتم که می‌خواهم در لیگ برتر بازی کنم. طی چند سال اخیر بارها مقابل تیم‌‌های آقای مهاجری بازی کردم و با ایشان از سال‌ها پیش در ارتباطم. الان هم خیلی خوشحالم که از میان پیشنهادهایم پدیده را انتخاب کردم تا افتخار شاگردی ایشان را به دست آورم. خدا را شکر برنامه‌ بلندمدتی دارند و کادر خوبی کنار آقای مهاجری هستند. اینطور که شنیدم مشکلات مالی‌شان کمتر از قبل شده و امیدوارم بتوانیم نتایجی در خور شأن پدیده کسب کنیم.

منبع: روزنامه ایران ورزشی

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.