عجیب‌ترین قوانین ترافیکی دنیا
  • 1396/03/07 10:51
  • 22894

عجیب‌ترین قوانین ترافیکی دنیا

جریمه رانندگی در کشورها برحسب فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم متفاوت است که برخی از آن‌ها عادی و بعضی هم غیرعادی به نظر می‌آیند.

به گزارش زیتون به نقل از میزان، جریمه رانندگی در کشورها برحسب فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم متفاوت است که برخی از آن‌ها عادی و بعضی هم غیرعادی به نظر می‌آیند. در ادامه فهرستی از غیرمرسوم‌ترین جرایم رانندگی در جهان را می‌خوانید که مطالعه آن، خالی از لطف نیست.

ممنوعیت رانندگی با چشم‌بند در آلاباما (آمریکا)

یک حس مشترک اساسی و اولیه به شما می‌گوید که کسی در هنگام رانندگی چشمانش را نمی‌پوشاند یا دیدش را محصور نمی‌کند. اما ظاهراً تکرار دلایلی برای تاری دید، قانون‌گذاران را مجبور به وضع قانونی در جهت عدم استفاده از‌چشم‌بند‌ها و چشمان بسته در آلاباما کرده است.
در دانمارک باید قبل از حرکت زیر خودرو را چک کنید، چراکه ممکن است کودکان برای بازی در پشت یا زیر خودرو مخفی‌شده باشند. دانمارکی‌ها به منظور محافظت از افراد به‌ویژه کودکان که در زیر خودروهای آن‌ها مخفی‌شده‌اند، قبل از روشن کردن خودرو مجبور به بررسی زیر خودرو هستند و در غیر این صورت جریمه خواهند شد.

خودروهای کثیف در روسیه جریمه می‌شوند

اگر از آن دسته از رانندگانی هستید که کمتر به کارواش و تمیزی خودروی خود می‌اندیشید بدانید پلیس مسکو این قدرت را دارد که خودروهایی که بیش از حد کثیف تلقی می‌شوند را جریمه کند. تصمیم اینکه کدام خودرو کثیف تلقی می‌شود، به نظر شخصی افسر پلیس ارتباط دارد. هر چند این دو مقوله‌ای جدا از یکدیگرند، اما اگر پلاک خودروی شما در انگلیس کثیف باشد، باید ۱۰۰۰ پوند بابت آن جریمه پرداخت کنید.

مجاز نبودن رانندگی خودروهای خاص در فیلیپین

به منظور محدود کردن ترافیک سنگین در پایتخت فیلیپین، مقامات محدودیت‌هایی را برای تردد در برخی از مناطق شهر به شکلی خاص (مانند طرح ترافیک) اعمال کرده‌اند. به عنوان مثال خودروهایی با پلاک ۱ و ۲ در‌روزهای دوشنبه امکان حرکت در مانیل را نخواهند داشت.

ممنوعیت راندن خودروی مشکی در روزهای یکشنبه در کلرادو

آمریکا به دلیل اعمال قوانین عجیب‌وغریب و منسوخ رسوای جهان است و شهر "دنور" در بالای این لیست عجیب‌وغریب قرار می‌گیرد. به‌طوری‌که‌رانندگی با یک خودروی مشکی در روز یکشنبه در پایتخت کلرادو ممنوع است. هرچند این قانون قدیمی شده روی کاغذ یک الزام قانونی است، ولی مدت‌هاست که اجرایی نمی‌شود.

جریمه تمام شدن خودروی بنزین در بزرگراه‌های آلمان

با وجود فقدان محدودیت سرعت، اتوبان‌های آلمان به دلیل وضع قوانین سخت‌گیرانه ترافیکی و رانندگی معروف هستند. اگر بنزین خودروی شما در یکی از اتوبان‌ها تمام شود با جریمه‌های سنگین روبه‌رو می‌شوید. در موارد جدی‌تر این موضوع می‌تواند تبعات سنگین مانند محرومیت از رانندگی را در‌بر‌داشته باشد. هر خودرویی در لوکزامبورگ باید برف‌پاکن شیشه جلو داشته باشد، حتی اگر شیشه جلو نداشته باشد! اگر شما در این کشور بدون شیشه جلو رانندگی کنید، امری طبیعی محسوب می‌شود، اما اگر یک جفت برف‌پاک‌کن نداشته باشید، باید خود را برای پرداخت جریمه آماده کنید. این موضوع برای خودروهای کلاسیک قدیمی نیز صدق می‌کند.

رانندگان اسکاندیناوی باید تمام طول روز با چراغ روشن حرکت کنند

در حوزه اسکاندیناوی به‌محض روشن کردن خودرو باید چراغ‌هایتان را روشن کنید و هیچ ربطی هم به ساعت روز یا حضور خورشید در آسمان ندارد. چراغ‌های روشن می‌تواند در طول روزهای مه‌آلود و روزهای کوتاه بر‌امنیت سرنشینان و دیگر رانندگان بیفزاید. در این منطقه شب‌های بی‌پایان زمستان التزام استفاده از لامپ‌های روشن راافزایش می‌دهد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.