رشیدی: هدفمندی یارانه ها در زندگی نانوایان تحول ایجاد کرد اما بعدها متوقف کردند و مشکلات مضاعف شد/ درآمد ثابت نانوایان با اجاره بهای متفاوت سنخیتی ندارد
  • 1396/02/20 12:16
  • 22560
روایت یک شاطر از معیشت و شان اجتماعی نانوایان در گفتگو با زیتون؛

رشیدی: هدفمندی یارانه ها در زندگی نانوایان تحول ایجاد کرد اما بعدها متوقف کردند و مشکلات مضاعف شد/ درآمد ثابت نانوایان با اجاره بهای متفاوت سنخیتی ندارد

ابوالفضل رشیدی اظهار داشت: 3 سال پیش آرد فروشان اعتصاب کردند و قیمت آرد 2 برابر شد! ولی نانوا ها این قدرت را ندارند. نمی توانند از حقوقشان دفاع کنند.

گروه اجتماعی زیتون؛ معیشت جامعه از نگاه یک نانوا، ترسیم کننده واقعیت های اقتصادی خواهد بود. ارتباط چهره به چهره نانوایان با مردم، بسیاری از انتظارات کف جامعه را ذخیره و منتقل می کند. ابوالفضل رشیدی، شاطر نانوای اهل تبریز دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی در گفتگو با زیتون به مشکلات و انتظارات صنف نانوایی پرداخت.  

 

دولت ها، نانوایان را در استضعاف نگه داشته اند

صنف نانوایی و خبازان شغل فوق حساسی است. حتی اگر تاریخ را مطالعه کنیم خواهیم دید منشا اصلی بسیاری از انقلاب های دنیا (مثل انقلاب نان اردن) همین نانوایی و بحث نان بوده است. انقلاب مشروطه خودمان هم از نانوایی شروع شد. به همین خاطر است که همیشه دولت ها این قشر را در استضعاف نگه داشته اند. هم به لحاظ مالی، هم درآمدی و هم شان اجتماعی. نماد اقشار فرودست جامعه شده ایم.

اکثر قریب به اتفاق نانوایان دارای تحصیلات پائین هستند. امروز در 5 هزار نانوایی که در استان فعالیت می کنند، قریب به 15 هزار نانوا کار می کنند که اکثریت آن ها از تحصیلات کمی برخوردارند.

 

نانوایان مهمترین بخش تامین سلامت را برعهده دارند

مشکل عمده قشر نانوا بحث درآمد است. 4 سال است در حوزه نان افزایش قیمت نداشته ایم درحالی که بهای آب و برق و آرد و بقیه لوازم اولیه نان گران شده است. نانوا توانایی گفتن و به کرسی نشاندن حرف خود در جامعه را ندارد. 3 سال پیش آرد فروشان اعتصاب کردند و قیمت آرد 2 برابر شد! ولی نانوا ها این قدرت را ندارند. نمی توانند از حقوقشان دفاع کنند. در حالی که مهمترین بخش تأمین سلامت مردم را به عهده دارند. آن هم به صورت پیشگیرانه و نه درمان. هزینه پیشگیری یک دهم هزینه درمان هم نمی شود. پس اگر در نانوایی ها سرمایه گذاری کنند قطعاً به صرفه تر خواهد بود.

 

هدفمندی یارانه ها در زندگی نانوایان تحول ایجاد کرد اما بعدها متوقف کردند و مشکلات مضاعف شد

هدفمندی یارانه ها هم به صورت مقطعی کارساز بود و تحول ایجاد کرد. ولی خیلی زود تمام شد. چون آزادسازی یارانه ها به صورت کامل انجام نپذیرفت. البته نانوایی شغل خوبی است و حداقل دچار رکود نمی شود. عرضه و تقاضا برای نان همیشه هست. اگر در نان یک درصد تغییر قیمت ایجاد کنند در بقیه موارد خدماتی 10 برابر نشان می دهد. اگر نان 10 تومان گران شود تاکسی صد تومان گران می شود. لذا نانوایی شغل حساسی است.

صدور بی رویه ی پروانه کسب درحوزه نانوایی

دولت در حوزه نانوایی پروانه کسب بی رویه صادر کرده است. یعنی محله ها دیگر از نانوایی اشباع و به توان 2 اشباع شده اند. این کار را هم به خاطر آماردهی انجام داده اند. آمار می دهند که به ازای هر پروانه کسب 3 نفر مشغول کار شده اند. و کاری به این ندارند که آیا واقعاً به ازای هر پروانه 3 نفر مشغول شده اند یا نه؟ و البته چند نفر بیکار شده اند. به خاطر دادن آمار ظاهری به مردم خیلی از نانوایی ها را به تعطیلی کشانده اند.

 

صنعتی شدن، فرآیند تخمیر را خطرناک می کند

امروز نانوا برای اینکه از نیروی کار کم کند روی به صنعتی کردن و استفاده از ماشین الات جدید در نانوایی می آورد. لذا فرایند تخمیر به درستی انجام نمی شود و برای کم کردن زمان تخمیر متوسل به افزودنی های خطرناک می شوند. موادی که سرطان زا هستند و قابل تشخیص هم نیستند. راه حلش این است که این را به حالت سنتی قبلی برگردانند. اگر درآمد ها پایدار شود و قیمت نان با نرخ تورم افزایش یابد این کار امکان پذیر است.

برای دولت، درمان بیشتر از پیشگیری سودآور است

این ها وظیفه شورای شهر است. شورای شهر می تواند برای تمام صنوف وارد عمل شود. دولتی ها خودشان نمی خواهند در بحث پیشگیری و بهداشت عمل مثبت انجام دهند. چرا که درمان برای آنان سود آور تر است.

 

درآمد ثابت نانوایان با اجاره بهای متفاوت سنخیتی ندارد

در توزیع عدالت و بیت المال شهری باید جمعیت را درنظر بگیریم نه مناطق شهری را. این یعنی عدالت علی(ع). مثال می زنم. درآمد نانوایی نرخ مصوب و ثابتی است درحالی که قیمت اجاره بهای مناطق باهم تفاوت دارد. اگر در ولیعصر 2 میلیارد باشد در مارالان 50 میلیون است. هیچ وقت نمی شود با همان قیمتی که در پایین شهر نان می فروشیم در بالاشهر هم به همان قیمت بفروشیم. شورای شهر باید در اینجا ورود پیدا کند. حداقل باید خدمات اضافی ای به نانوایان بعضی مناطق بدهد. وگرنه نانوا روی می آورد به کم فروشی و گرانفروشی و استفاده از وسایل اولیه نامرغوب.

مسئولین درد نانوا را نمی دانند چون تافته جدابافته از مردمند. در میان مردم و با آن ها زندگی نکرده اند. نانوا 30 سال است که صبح ساعت 4 بیدار می شود. مسئولی که تا لنگ ظهر می خوابد درد این را چگونه خواهد فهمید. مدیری می تواند این را مدیریت کند که از بطن همین مردم بیرون آمده باشد.

 

باید به نانوایان شان اجتماعی قائل شویم

عمده نانوایان طیف فرودست هستند. از حداقل های امکانات رفاهی و اجتماعی هم محرومند. باید به این ها شأن اجتماعی قائل شویم. درحالی که یک کارمند از تمامی امکانات رفاهی بهره مند است. مرخصی های با حقوق، عیدانه، کارانه، و... . مدیریت شهری با کمک مدیریت اتحادیه می تواند خواسته های نانوایان را بفهمد.

چند بار از نانوایان، کارگر نمونه انتخاب شده است؟

شما در نظر بگیرید. قشر نانوا در بین کارگران هم محروم است. تابه حال چند بار کارگر نمونه از نانوایان انتخاب شده است؟ هیچ وقت. اگر یک نانوا به خواستگاری دختری برود آیا به او دختر می دهند؟ در دانشگاه وقتی بین همه گفتم نانوا هستم همه تعجب کردند. گفتم شما ها بیکارید ولی من همانم که نان صبحتان را تأمین می کنم.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.