مرحوم هاشمی یک مبارز واقعی بود و از آرمانهای انقلاب کوتاه نیامد/ باید قانون مداری هاشمی الگوی مسئولان شود
  • 1395/10/21 22:41
  • 20488
در مراسم شام غریبان آیت الله هاشمی در تبریز مطرح شد؛

مرحوم هاشمی یک مبارز واقعی بود و از آرمانهای انقلاب کوتاه نیامد/ باید قانون مداری هاشمی الگوی مسئولان شود

سید صالح هاشمی با اشاره به سوابق مبارزاتی هاشمی گفت: او با آنکه مورد شدیدترین شکنجه‌های ساواک قرار گرفت، تا دست از امام بردارد اما هر زمان به هوش می‌آمد، دوباره می گفت از امام حمایت خواهم کرد.

به گزارش زیتون، مراسم شام غریبان آیت الله هاشمی رفسنجانی از ساعت ۱۸ امروز در مسجد طوبی تبریز با حضور مردم ولایتمدار و انقلابی تبریز منعقد شد.

حضور آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مراسم شام غریبان آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز یکی از نکات اصلی این برنامه بود. همچنین جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا نیز در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم مدیران استانی، فرماندار و شهردار تبریز، طلاب و روحانیون برجسته تبریزی و همچنین سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز شرکت کردند.

سید صالح هاشمی عضو سابق شورای شهر تبریز با اشاره به مدت طولانی زندانی بودن آیت‌الله هاشمی در زندان ساواک و شکنجه‌های شدیدی که شده بود،گفت: آیت‌الله هاشمی با آنکه مورد شدیدترین شکنجه‌های ساواک قرار گرفت، تا دست از امام بردارد اما هر زمان به هوش می‌آمد، دوباره می گفت از امام حمایت خواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: هاشمی تنها دو خط قرمز داشت و آن هم یکی انقلاب و دیگری ولایت فقیه به خصوص مقام معظم رهبری بود.

هاشمی ادامه داد: همچنان که رهبری گفتند هیچ کس مثل آقای هاشمی برای من نمی‌شود، آیت‌الله هاشمی نیز این چنین بود و می‌گفت که عشق من، مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه افزود: آقای هاشمی با آن همه شکنجه در دوران دفاع مقدس از سوی امام به عنوان فرمانده انتخاب شد، ایشان در ریشه‌کن کردن سلطنت نقش موثر و در تشکیل جمهوری اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای داشت.

عضو سابق شورای شهر تبریز گفت: در دوران ریاست جمهوری ایشان، با تخلف مجله‌ای که صاحب‌امتیاز آن، فائزه هاشمی رفسنجانی بود، با آن برخورد کرد و مانع از انتشار آن مجله شد.

 هاشمی با اشاره به قانون‌مندی آن مرحوم، تصریح کرد: مهدی هاشمی در دوران محکومیت توسط جمهوری اسلامی، می‌توانست از پتانسیل پدر خود استفاده کرده و خود را تبرئه کند، امام قانون‌مندی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هرگز این اجازه را به پسر ایشان نداد و وی در حال سپری کردن دوران حبس خود هستند.

هاشمی اضافه کرد: مسئولان باید آیت‌الله هاشمی را الگوی خود کنند چرا که ایشان همیشه قانونمند بودند، همه باید مطیع قانون باشند و کسی مستثنی نیست.

شایان ذکر است، مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی روز پنج شنبه از ساعت 10 الی 12 در مسجد جامع تبریز برگزار می‌شود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.