تبریز همچنان در حسرت هوای پاک
 • 1395/10/20 16:01
 • 20481
در بیستمین روز آلودگی هوا؛

تبریز همچنان در حسرت هوای پاک

قاسمی از ادامه آلودگی هوای تبریز خبر داد و گفت: امروز بیستمین روز ادامه آلودگی هوای تبریز است.

به گزارش زیتون، حمید قاسمی اظهار کرد: شاخص آلایندگی هوای امروز تبریز 135 پی اس آی بوده که ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با بیان اینکه روند آلودگی شهر تبریز از آغاز فصل زمستان شروع شده است، گفت: آلودگی هوای تبریز در روز بیستم قرار دارد و طبق اعلام هواشناسی استان به دلیل سکون و وارونگی هوا این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با تأکید بر همیاری مردم تبریز در کاهش آلودگی هوا، گفت: ساکنین در صورت امکان از حمل‌ونقل عمومی استفاده کرده و از خودروهای شخصی استفاده نکنند و همچنین در مصرف گاز خانگی صرفه‌جوی‌های لازم را داشته و از هدررفت انرژی جلوگیری نمایند.

وی افزود: با توجه به اینکه هوای تبریز در حالت وارونگی و سکون قرار دارد ولی می‌توان با بهره‌گیری از توصیه‌های لازم میزان آلاینده‌ها را کاهش داد و هوای تمیز در شهر را به ارمغان آورد.

قاسمی خاطرنشان کرد: علت آلودگی هوای تبریز دلایل مختلفی از قبیل منابع متحرک، سوخت‌وسوز ثابت خانگی و صنایع، خودروهای حمل‌ونقل شخصی و عمومی است.

وی ادامه داد: هوای آلوده چند روز اخیر تبریز به علت استفاده مازوت نیروگاه حرارتی نبوده؛ زیرا این نیروگاه با سوخت طبیعی به کار خود ادامه می‌دهد.

به نقل از فارس، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یادآور شد: طبق اعلام هواشناسی استان، سکون و پایداری جوی هوا و تدام آلودگی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، شاخص آلودگی از 0 تا 50 هوای پاک، از 50 تا 100هوای سالم، از 100 الی 150 هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و همچنین از 150 الی 200 نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از 200 نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • سمیرا
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۲۳:۱۳
  هوای آلوده هوای ناسالم... چاره کار چیست؟ ترافیک شدید تو خیابانهای تبریز بزرگترین مشکل اجتماعی و زیست محیطی که چاره اش طرح ترافیک هست... طرح ترافیک در محدوده پر تردد شهر بهترین راه چاره است... تبریز 2018 با این ترافیک نمی شود اجرایی کرد...
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.