آیت الله هاشمی دار فانی را وداع گفت
 • 1395/10/19 20:40
 • 20465
پس از عمری مجاهدت و در سن 82 سالگی؛

آیت الله هاشمی دار فانی را وداع گفت

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل سکته قلبی در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش زیتون،‌ آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از عمری مجاهدت و تلاش در مسیر آرمان‌های انقلاب عصر امروز یکشنبه 19 دی ماه در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

وی که ساعاتی قبل به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود علیرغم تلاش پزشکان در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت.

برپایه این خبر محمد حاجی آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت در خصوص اقدامات پزشکی انجام شده برای آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان در ساعت 18 امروز به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شدند.

وی افزود: ایشان بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده و در اورژانس با حضور یک تیم کامل پزشکی و مجرب عملیات احیا آغاز شد.

حاجی آقاجانی گفت: متاسفانه در ساعت 19.30 تلاش پزشکان بی‌نتیجه ماند و روح ایشان به ملکوت اعلی پیوست.

 محمد هاشمى در رایطه با درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی سکته قلبی بود. به محض اینکه آیت الله هاشمی را به نزدیک ترین بیمارستان رساندیم تیم قوی آمد و وزیر بهداشت هم آمد و سعی کردند ایشان را احیا کنند ولی موفق نشدند.
 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسئولیت‌های مهمی همچون عضویت در شورای انقلاب اسلامی، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

مرعشی در رابطه با زمان مراسم تشییع و تدفین گفت: تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی روز سه‌شنبه ١٠ صبح از دانشگاه تهران و تدفین وی در قم خواهد بود.

پایگاه تحلیل خبری زیتون این ضایعه را تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان، غفران الهی و برای خانواده‌ آیت‌الله  هاشمی رفسنجانی، صبر و شکیبایی مسئلت می‌‌نماید.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • دانشجو
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۱
  چه عجب زیتون جان... چی شده که همتون آیت الله زدید؟؟!!!
  پس از عمری مجاهدت!!!!
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.