ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت های بزرگ تبریز در حوزه دانش بنیان
  • 1395/10/15 14:05
  • 20416
مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی تاکید کرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت های بزرگ تبریز در حوزه دانش بنیان

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی از ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت‌های بزرگ تبریز در حوزه دانش بنیان خبر داد.

به گزارش زیتون به نقل از ایسنا، علی جهانگیری بیان کرد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ این شهر قابلیت کسب عنوان دانش بنیانی را دارند و این مهم نباید مورد غفلت واقع شود.

وی عنوان کرد: انتظارمی‌رود، خانه‌ی صنعت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به صورت جدی به حوزه دانش بنیان ورود پیدا کرده و نسبت به تشویق و ترغیب این شرکت ها به کسب عنوان دانش بنیانی و تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان تلاش بیشتری کنند.

وی با انتقاد از وضعیت  آذربایجان‌شرقی در تعداد شرکت‌های دانش بیان اظهار کرد: وجود شرکت‌های مادر و تخصصی قابلیت مهمی است که اگر بتوانیم این شرکت‌ها را به سمت دانش بنیان شدن سوق دهیم، می‌توانیم از تسهیلات دولتی در این حوزه در استان استفاده کنیم.

جهانگیری فعالیت در حوزه‌ی دانش بنیان را فعالیتی مستمر و ادامه دار دانست و گفت: ما معتقدیم شرکت‌هایی دانش بنیان هستند که به صورت مستمر در این بخش فعالیت می‌کنند و در صورتی که شرکتی تنها در موضوعی خاص و در برهه زمانی محدود اقدام به تولید محصول دانش نبیان می‌کند،  دیگر نخواهد توانست این امتیاز را داشته باشد.

وی، خواستار احصای اطلاعات دقیق شرکت‌های دانش بنیان استان شد و گفت: برای برنامه‌ریزی دقیق باید اطلاعات دقیق و به روزی در خصوص این شرکت‌ها داشته باشیم از این رو انتظار داریم جلسات اقتصاد دانش بنیان در سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط  به صورت مستمر برگزار شود.

نماینده تام الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، افزود: حتی جزئی‌ترین موضوعات در بخش اقتصاد دانش بینان می‌تواند برای این شرکت‌ها مهم و حساس باشد از این رو انتظار داریم با اطلاع رسانی دقیق خدمات سازمان‌ها و نهادها به شرکت‌های دانش بنیان این شرکت‌ها را همراهی کنیم.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.