اشتغال 32 هزار راننده در ناوگان باری و فعالیت ۱۱۵ شرکت حمل و نقل مسافری در استان/ ثبت 220 میلیون تردد در محورهای  آذربایجان‌شرقی
  • 1395/10/15 11:17
  • 20406
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی؛

اشتغال 32 هزار راننده در ناوگان باری و فعالیت ۱۱۵ شرکت حمل و نقل مسافری در استان/ ثبت 220 میلیون تردد در محورهای آذربایجان‌شرقی

باقرجوان از رشد ۱۱ درصدی حمل و نقل بار و نیز افزایش سه درصدی جابه‌جایی مسافر در محورهای این استان خبر داد.

به گزارش زیتون، داریوش باقرجوان عنوان کرد: استان آذربایجان شرقی به واسطه قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم و نیز محورهای اروپایی و پایانه‌های مرزی بازرگان، جلفا و نوردوز از استان‌های استراتژیک محسوب می‌شود و دارای وضعیت حمل و نقلی ویژه‌ای است. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری‌های خوبی نیز در حوزه حمل و نقل کالا در محورهای استان انجام شده و زیرساخت‌های لازم برای حمل و نقل ایمن کالا و مسافر خصوصا در پایانه‌های مرزی فراهم شده است.

باقرجوان با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی دارای ۳۰ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل بار است، گفت: این ناوگان‌ ضمن جابه‌جایی بار در استان خدمات زیادی را در بنادر جنوبی کشور انجام می‌دهند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه سال گذشته درمجموع ۱۶ میلیون تن بار از مبدا این استان جابه‌جا شده است، افزود: ناوگان باری استان ظرفیت جابه‌جایی دو برابر این حجم بار را نیز دارد و در این زمینه مشکل زیرساختی نداریم.

وی گفت: ۳۲ هزار راننده و کمک راننده در ناوگان باری استان فعالیت دارند که همگی حرفه‌ای هستند و آموزش‌های ضمن و بدو خدمت را پشت سرگذاشته‌اند. این رانندگان به طور مستمر از نظر شرایط جسمی و روحی پایش می‌شوند و دستگاه‌های ناوگان نیز دائم از نظر دارابودن برگه معاینه فنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که تلفیق این اقدامات در افزایش ایمنی حمل و نقل کالا در استان موثر است.

باقرجوان همچنین با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی در بخش جابه‌جایی مسافر هاب منطقه شمال غرب است، افزود: بسیاری از سفرهای بلندمدت از مبدا شهر تبریز انجام می‌شود و مجموعا ۱۱۰۰ دستگاه اتوبوس، ۸۰۰ دستگاه مینی‌بوس و هزار دستگاه سواری کرایه با ۵۰۰۰ راننده و کمک راننده دربخش مسافری داریم.

فعالیت ۱۱۵ شرکت حمل و نقل مسافری دراستان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذبایجان شرقی از فعالیت ۱۱۵ شرکت حمل و نقل مسافری دراستان خبر داد و گفت: بحث افزایش ایمنی از مقوله‌های اصلی در استان است و درناوگان مسافری از رانندگان مجرب استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام محورهای آذربایجان شرقی دارای ترافیک بالا هستند، افزود: سال گذشته درمجموع ۲۲۰ میلیون تردد توسط ۸۷ دستگاه ترددشمار برخط رصد شده و محور تبریز به سمت آذرشهر، ملکان و میاندوآب و نیز محور‌های تبریز-مرند و مرند-جلفا و نیز محور تبریز به سمت اهر دارای بیشترین تردد هستند.

باقرجوان گفت: تقاضای حمل بار و مسافر در محورهای درون استانی و برون‌استانی ما بالاست و تردد بسیاری از استان‌های همجوار از جمله شهرهای جنوبی اردبیل و استان‌های کردستان و آذربایجان غربی ازمحورهای آذربایجان شرقی انجام می‌شود و در ۹ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد سه درصدی جابه‌جایی مسافر از محورهای استان مواجه شده‌ایم. در حوزه کالا با توجه به افزایش فعالیت‌های اقتصادی امسال با افزایش ۱۱ درصدی حمل کالا روبه رو شده‌ایم و این روند روبه تزاید است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.