تمام آنچه‌که تراکتور برای نیم فصل دوم نیاز دارد
  • 1395/10/14 12:50
  • 20386
پیش به سوی اولین دوگانه تاریخ لیگ برتر؛

تمام آنچه‌که تراکتور برای نیم فصل دوم نیاز دارد

تراکتورسازی یک نیم فصل دیگر پیش رو دارد تا شاید نام خود را در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کند، سرخ ها ها هم قهرمانی در لیگ برتر و هم قهرمانی در جام حذفی را در چنگ خود می بینند تا به نوعی اولین تیم تاریخ لیگ برتر لقب بگیرند که توانسته اند هر دو جام را با هم کسب کنند.

گروه ورزشی زیتون؛ تراکتوری ها موفق‌ترین نیم فصل خود در تاریخ لیگ برتر را پشت سر گذاشتند. سرخپوشان تبریز هم توانستند به فینال جام حذفی راه پیدا کنند و هم موفق شدند جایگاه خود در رده های بالایی جدول لیگ را تثبیت کنند و به عنوان یکی از دو بخت اول قهرمانی لیگ شانزدهم مطرح باشند.

اکنون تراکتورسازی یک نیم فصل دیگر پیش رو دارد تا شاید نام خود را در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کند. تراکتوری ها هم قهرمانی در لیگ برتر و هم قهرمانی در جام حذفی را در چنگ خود می بینند تا به نوعی اولین تیم تاریخ لیگ برتر لقب بگیرند که توانسته اند هر دو جام را با هم کسب کنند.

تراکتوری ها بدون تردید یک نیم فصل سخت پیش رو خواهند داشت، 16 دیداری که حساس و پرهیجان خواهد بود. تراکتوری ها بدون تردید برای رسیدن به هدف نهایی باید تیم خود را تقویت کنند. اکنون که پنجره نقل و انتقالات زمستانی باز شده است، به نظر مدیران تراکتور کار سختی پیش رو خواهند داشت.

تراکتوری ها به احتمال فراوان چندین بازیکن خود را نیم فصل دوم در اختیار نخواهند داشت. خدمت سربازی رفیعی تمام شده است و احتمال جدایی از جمع سرخپوشان را دارد. علیرضا رمضانی، هافبک مهاجم ریز نقش مورد علاقه قلعه نویی هم به احتمال زیاد به صورت قرضی راهی تیم دیگری خواهد شد، از طرفی احتمال جدایی بازیکن عراقی حاشیه ساز تراکتور هم می رود.

با فرض جدایی هرسه بازیکن از تراکتور، قلعه نویی برای تقویت تیم خود باید دست به کار شود. هر چند با توجه به حضور عالیشاه و نورالهی، قلعه نویی مشکلی برای ارنج تیم اصلی خود نخواهد داشت، اما مهمترین مشکل تراکتور روی نیمکت خواهد بود. نیم فصل اول بعد از مصدومیت سعید آقایی، قلعه نویی به مشکل اساسی در جناح چپ خط دفاعی خود برخورد، همین شرایط در دفاع راست هم وجود دارد. در صورت مصدومیت و یا محرومیت احتمالی ایران پوریان، عملا سرخ‌های تبریزی به مشکل خواهند خورد.

با توجه به توانایی بازی نورالهی در پست های مختلف، ژنرال در پست هافبک دفاعی هم دستش باز خواهد بود، اما در صورت جدایی کرار و رفیعی، تراکتوری ها تنها محمد نوری را به عنوان هافبک طراح و پشت مهاجم خواهند داشت. به نظر مدیران تیم باید به فکر یک پلی میکر تمام عیار باشند.

آنچه مسلم است جذب یک دفاع کناری که توانایی بازی در هر دو جناح خط دفاعی را دارد و یک هافبک بازی ساز جزء واجبات تراکتور است. اما باید منتظر ماند و دید قلعه نویی فکری برای تقویت دیگر خطوط تیم هم خواهد داشت یا نه؟ تصمیمی که به نظر طی چند روز دیگر نتیجه اش مشخص خواهد شد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.