روحانی خودش را به قضا و قدر سپرده/ این بار زمان پاسخگوییست نه وعده های جدید
  • 1395/10/13 15:18
  • 20360
چالش بزرگی به نام انتخابات 96؛

روحانی خودش را به قضا و قدر سپرده/ این بار زمان پاسخگوییست نه وعده های جدید

شاید روحانی از زمانی که سکان هدایت قوه مجریه را عهده دار شد، هیچ گاه به این اندازه مستاصل نبود، شب گذشته مجریان برنامه از هر دری پرسیدند روحانی در دیگری برای فرار از پاسخگویی باز کرد.

گروه سیاسی زیتون؛ رئیس جمهور دیشب در رسانه ملی حاضر شد تا به صورت زنده گزارشی از عملکرد چند ماه گذشته دولت را برای ملت ارائه دهد. گزارشی که باز هم حواشیش بر متن مصاحبه غلبه داشت.

شاید روحانی از زمانی که سکان هدایت قوه مجریه را عهده دار شد، هیچ گاه به این اندازه مستاصل نبود. شب گذشته مجریان برنامه از هر دری پرسیدند روحانی در دیگری برای فرار از پاسخگویی باز کرد. رئیس جمهور چنان از وضعیت موجود انتقاد می کرد که انگار نه انگار خودش در این سه سال و نیم  ریاست اجرایی کشور را عهده دار بوده است.

روحانی سال 92 بر همین پایه توانست رایی هرچند شکننده جمع کند و بر مسند ریاست جمهوری ایران تکیه زند. ظاهرا حسن روحانی با همین شیوه و خصلت می خواهد ادامه دهد. 

صحبتهای دیروز روحانی نشان داد او آینده و اتفاقاتش را به قضا و قدر سپرده، رئیس جمهور امیدوار است در ماههای پیش روی باقیمانده شاید اتفاقی خواسته و یا ناخواسته رقم بخورد تا شاید او را از مهلکه سخت انتخابات نجات بدهد.

روحانی وعده های عملی نشده قبلیش را با وعده های تازه دیگری پاسخ می دهد و جمع و جور می کند. بعد از گذشت بیش از سه چهارم عمر دولت یازدهم، همچنان وعده و وعید ها حرف اول را می زنند.

باید گفت، شاید روحانی شب گذشته به زعم خود توانست پاسخ هایی برای سوالات چالش بر انگیز جفت و جور کند و خود را خلاصی بخشد، اما به خوبی می داند که همیشه این تریبون یک طرفه نخواهد بود که بتواند از روی برخی مسائل به سادگی عبور کند. 

حدود چهار ماه دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم باقیست و با توجه به تمامی وعده و وعیدهای عملی نشده دولت یازدهم، عرصه برای روحانی تنگ و تنگ تر می شود، ظاهرا خودش هم به خوبی آگاه شده است که انتخابات بی دردسری پیش رو نخواهد داشت و با چالش بزرگی مواجه خواهد بود. زیاد فرقی هم نمی کند که طرف مقابل به وحدت بر روی یک فرد برسد یا نه، حریف روحانی در 96 منتقدین و مخالفانش نخواهد بود، جدی ترین رقیب روحانی عملکردش است. 

در انتخابات پیش رو روحانی این بار دیگر نخواهد توانست با قرار گرفتن در جایگاه مدعی و دادن وعده و وعیدهای جدید کارش را پیش ببرد. او این بار باید در جایگاه پاسخگویی قرار بگیرد، روحانی باید به تمامی عملکردش در حوزه های مختلف، از اقتصادش گرفته تا سیاست خارجه اش جوابگو باشد. همین موضوع ترس و نگرانی را در بین اصلاح طلبان و حامیان دولت بیشتر کرده است و موجب شده تا سخن از حضور کاندیدا های بیشتر از سوی اصلاح طلبان در این انتخابات بزنند

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.