به دلیل کمبود منابع، دانشجویان نتوانستند وام شهریه دریافت کنند
  • 1395/10/12 10:52
  • 20326
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم؛

به دلیل کمبود منابع، دانشجویان نتوانستند وام شهریه دریافت کنند

یزدان‌مهر با انتقاد از پرداخت نشدن بودجه وام شهریه سال ۹۵ گفت: ۸۵ درصد دانشجویان ما شهریه‌پرداز هستند و عدم اختصاص بودجه برای وام شهریه، مشکلات زیادی برایشان ایجاد کردده است.

به گزارش زیتون، ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص وضعیت پرداخت وام شهریه و سایر وام ها به دانشجویان در سال تحصیلی جاری گفت: صندوق رفاه در پرداخت وام ها به غیر از وام شهریه مشکلی نداشته، چون تخصیصی که دولت داده 60 درصد برای 9 ماه است که صندوق رفاه را مانند سازمان ها و ستاد وزارت علوم دیده است؛ در حالی که باید بودجه این صندوق مانند دانشگاه باشد، چرا که کار ما با دانشجویان است و منابع صندوق نیز برای دانشجو هزینه می شود. به همین دلیل باید منابع بیشتری اختصاص می داد

وی ادامه داد: به دلیل کمبود منابع، وزیر علوم نامه ای به جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور نوشت که صندوق رفاه را باید در خصوص بودجه مانند دانشگاه ها حساب کرد و اگر به موقع منابع پرداخت نشود، دچار مشکل خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه خاطرنشان کرد: با توجه به تخصیصی که دولت داده و منابع اختصاصی صندوق، مشکلی در پرداخت وام ها نداشتیم ؛اما متاسفانه در وام شهریه سال 95 هیچ گونه تخصیصی از سوی دولت صورت نگرفته است  و سازمان مدیریت نیز تاکنون هیچ بودجه ای نداده است.

وی ادامه داد: نامه ای که به جهانگیری نوشته شده، به نوبخت، رئیس سازمان مدیریت داده شده و منتظر جواب سازمان مدیریت هستیم.

یزدان مهر اضافه کرد: برای ترم اول دانشگاه ها از درآمد اختصاصی، وام های شهریه را پرداخت کردیم، اما وام های شهریه دانشگاه آزاد را نتوانستیم پرداخت کنیم.

وی اظهار داشت: چون دانشجویان دانشگاه آزاد همه شهریه پرداز هستند، به دلیل اختصاص ندادن بودجه مشکلات زیادی برای این دانشجویان ایجاد شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به اینکه به دلیل اختصاص ندادن بودجه منابع صندوق هم کاهش یافته است، گفت: سعی کردیم به تعدادی از دانشجویان که در اولویت بودند در ترم اول سال تحصیلی جاری مبلغی وام شهریه بدهیم ، اما تعداد زیادی از دانشجویان نتوانستند این وام را دریافت کنند. 85 درصد دانشجویان ما شهریه پرداز هستند، پس متقاضیان این وام زیاد هستند که ما نتوانستیم پاسخگوی آنها باشیم.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.