پیرمردهای ژنرال پشت مدعیان اصفهانی را به خاک زدند/ سرخ های تبریز، بلیط خرمشهر را گرفتند!
  • 1395/10/11 18:00
  • 20314
تراکتور نوار پیروزی های ذوب آهن را قطع کرد؛

پیرمردهای ژنرال پشت مدعیان اصفهانی را به خاک زدند/ سرخ های تبریز، بلیط خرمشهر را گرفتند!

دیدار دو تیم ذوب آهن و تراکتورسازی در 90 دقیقه با نتیجه تساوی یک به یک به اتمام رسید تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود و در وقت‌های اضافه شاگردان قلعه‌نویی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شده و میزبان خود را از سر راه برداشتند.

به گزارش زیتون، تیم فوتبال تراکتورسازی توانست در دیداری دیدنی حریفش ذوب آهن اصفهان را در خانه‌اش مغلوب ساخته و راهی دیدار فینال جام حذفی شود که 21 اردیبهشت سال 1396 در ورزشگاه اروند خرمشهر بین شاگردان ژنرال و شهریار برگزار می شود.

این مسابقه که از ساعت 14:30 امروز شنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد، در 90 دقیقه با نتیجه تساوی یک به یک به اتمام رسید تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود و در وقت‌های اضافه شاگردان قلعه‌نویی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شده و میزبان خود را از سر راه برداشتند.

احسان پهلوان در دقیقه 44 برای ذوب آهن گلزنی کرد و فرزاد حاتمی در دقیقه 89 گل تساوی را برای تراکتورسازی به ثمر رساند. محمد ابراهیمی هم در دقیقه 92 توانست گل دوم را برای تراکتور به ثمر برساند. بنگستون در دقیقه 120 از روی نقطه پنالتی برای ذوب آهن و محمد نوری در دقیقه 121 مجددا برای تراکتور گلزنی کرد.

این دیدار در حالی به اتمام رسید که مرتضی تبریزی مهاجم ذوب آهن در دقیقه 70 از زمین مسابقه اخراج شد و همین مسئله باعث شد تا تراکتورسازی در دقایق پایانی بازی فشار زیادی روی دروازه حریف بیاورد. فشار حملات تراکتورسازی در واپسین لحظات جواب داد و فرزاد حاتمی با یک ضربه سر گل تساوی را به ثمر رساند.

در دقایق ابتدایی وقت‌های اضافه بود که محمد ابراهیمی بازیکن تراکتورسازی با یک ضربه تماشایی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند تا امیر قلعه‌نویی به خواسته‌اش در این بازی برسد. در ادامه این تیم ذوب آهن بود که با وجود یک بازیکن کمتر حملات زیادی را برای برگرداندن نتیجه انجام داد.

از جمله حواشی این مسابقه می‌توان به اخراج کرار جاسم بازیکن جنجالی تراکتورسازی اشاره کرد. کرار که هنگام تعویض با بازیکنان ذوب آهن درگیری پیدا کرده بود، از سوی داور مسابقه در دقیقه 111 اخراج شد.

دقایق پایانی وقت‌های اضافه از جذابترین دقایق فوتبال ایران بود. در حالی که تراکتورسازی می‌توانست در دقیقه 118 گل سوم را به ثمر برساند، موقعیت 2 به تک این تیم با پاس محمد ابراهیمی و ضربه مهدی شریفی هدر رفت و در برگشت، تیم ذوب آهن صاحب یک پنالتی شد. جری بنگستون در دقیقه 120 این پنالتی را به گل تبدیل کرد ولی یک دقیقه بعد شوت سنگین محمد نوری از پشت محوطه جریمه، گل سوم تراکتورسازی را در پی داشت.

البته تیم اصفهانی در نیمه دوم وقت قانونی و پیش از ده نفره شدن می‌توانست در موقعیتی مشابه با زدن گل دوم کار را تمام کند اما حسینی در حالت تک به تک ترجیح داد تا به یار خودی پاس بدهد که توپ در بین راه توسط مدافعان تراکتورسازی قطع شده و در نهایت اخباری آن را جمع کرد.

تراکتورسازی تبریز پیش از این در سال‌های 55، 73 و 92 نیز به دیدار نهایی جام حذفی راه یافته بودند که تنها در آخرین دوره حضور خود با برتری برابر تیم مس به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یافته بودند.

ذوب‌آهن اصفهان قهرمان جام حذفی در دو سال گذشته بود و تراکتورسازی مدافع عنوان قهرمانی را مغلوب کرد. ذوبی ها قبل از رسیدن به این مرحله دو تیم دیگر تبریز را حذف کرده بودند

قهرمان جام حذفی کشور سهمیه مستقیم حضور در باشگاه‌های آسیا را کسب خواهد کرد و برای تراکتورسازی بهترین فرصت برای بازگشت به لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا فراهم شده است.

ترکیب دو تیم

ذوب آهن:

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، حجت حق وردی، محمد نژادمهدی، مهران درخشان مهر، دانیال اسماعیلی فر،محمد رضا حسینی(114 یاسر فیضی)، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(87 محمدرضا عباسی)، مرتضی تبریزی
سرمربی: سیدمجتبی حسینی

تراکتورسازی:

محمدرضا اخباری ، خالد شفیعی ، هادی محمدی ، محمد ایرانپوریان ، محمدرضا مهدی زاده(71 محسن بنگر)، مهدی کیانی ، محمد نوری ، کرار جاسم محمد ، محمد ابراهیمی ، سروش رفیعی(71 مهدی شریفی) ، فرزاد حاتمی
سرمربی: امیر قلعه نویی

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.