لغو چند سخنرانی بسیج دانشجویی با موضوع ۹ دی/ چند دانشگاه اجازه نصب بنر ۹ دی را ندادند
 • 1395/10/09 17:27
 • 20283
گودرزی خبر داد؛

لغو چند سخنرانی بسیج دانشجویی با موضوع ۹ دی/ چند دانشگاه اجازه نصب بنر ۹ دی را ندادند

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: در چند مورد مراسمی که بسیج دانشجویی به مناسبت ۹ دی ترتیب داده بود، لغو سخنرانی داشتیم؛ که طی روزهای آینده لیست آن را منتشر می‌کنیم.

به گزارش زیتون به نقل از میزان، داود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه فتنه ۸۸ را به واسطه جرم بزرگی که علیه ملت ایران رخ داد، نمی توان به سادگی فراموش کرد، گفت: هم فتنه ۸۸ و هم حماسه ۹ دی به این سادگی ها از حافظه ملت ایران پاک نمی شوند؛ نمی توانیم بگوییم که چون ۷ سال از ۸۸ تا کنون می گذرد، پس باید حوادث تلخ آن روزگار را به فراموشی بسپاریم.

 

وی تاکید کرد: اگر فردی معتقد باشد فتنه ۸۸ صرفا یک حادثه کوچک بوده که باید عوامل و خاطیان آن را بخشید و دیگر نباید از کلیدواژه "فتنه" استفاده نکرد، قطعا چنین فردی نباید در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی داشته باشد.

 

گودرزی همچنین اظهار کرد: این یک صحبت عقلانی، مستدل و یک انتظار حداقلی است که فردی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بر عهده می گیرد باید مبانی حماسه ۹ دی و محکومیت فتنه ۸۸ را قبول داشته باشد.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه گفت: کسانیکه می گویند کلیدواژه "فتنه" را تکرار نکنید، اتفاقا باید مخاطب خودشان را کسانی قرار دهند که این فتنه را ایجاد کردند و هنوز که هنوز است حاضر نیستند اشتباهاتشان را بپذیرند؛ نظام جمهوری اسلامی نجابت به خرج داده که برای این فتنه گران "حصر" تعیین کرده است.

 

گودرزی ادامه داد: در حال حاضر برخی از روسای دانشگاهها و حتی برخی از استانداران می گویند که ما حاضر نیستیم در مراسم ۹ دی شرکت کنیم؛ مگر قرار است در روز ۹ دی چه صحبتهایی مطرح شود که این آقایان حاضر نیستند در آن مراسم قدم بگذارند؟

 

وی همچنین افزود: شاید جالب باشد بدانید که در همین چند روز گذشته، در چند دانشگاه کشور اجازه نصب بنر حماسه ۹ دی به بسیج دانشجویی داده نشد؛ در چند مراسمی که بسیج دانشجویی به مناسبت ۹ دی ترتیب داده بود "لغو سخنرانی" داشتیم که طی روزهای آینده لیست آن را منتشر خواهیم کرد.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در سال ۸۸ دشمن تمام توان خود را برای زمین زدن نظام اسلامی به کار گرفته بود، تصریح کرد: با وجود آنکه واژه "سران فتنه" به دو نامزد شکست خورده انتخابات ۸۸ اطلاق می شود، اما اعتقاد دارم که سر این فتنه در خارج از مرزهای کشور بوده است؛ پایه گذاری و طراحان اصلی این فتنه در خارج از مرزهای ما بودند و صرفا برخی عاملان و کارگزاران فتنه در داخل کشور حضور داشتند.

 

گودرزی در پایان به گزارش چند سال پیش مجلس شورای اسلامی در خصوص ابعاد پیچیده فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: به اذعان گزارشی که مجلس شورای اسلامی آن را تهیه کرده بود، ۶۰ موسسه اروپایی و غربی در طراحی فتنه دخیل بودند؛ معتقد هستم ابعاد بسیاری از آن گزارش هنوز شفاف نشده است؛ هنوز مشخص نشده است که کدام واسطه ها آن طراحی های خارجی را به داخل کشور آورده و به وسیله عاملان فتنه، آن را پیاده ریزی کردند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • دانشگاهی
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۲۲:۱۸
  با سلام ما خود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به عینه دیدیم که رییس رانشگاه آقای دکتر انگجی اجازه برگزاری همایش گرامیداشت روز ۹ دی را نداد و این همایش را لغو نمود. خودشان نیز در هیچ یک از مراسمات این روز چه در دانشگاه تبریز و چه در مصلی امام شرکت ننمود.
  1 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.