صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی خوش درخشید
  • 1395/10/06 13:34
  • 20202
در نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها؛

صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی خوش درخشید

عنوان برتر نوزدهمین جشنواره‌ی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها به صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی اختصاص یافت.

به گزارش زیتون، در مراسم تجلیل از برترین‌های کمیسیون‌های پنج‌گانه صدا و سیما، خبر، پژوهش و موسیقی نوزدهمین جشنواره‌ی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها، صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، توانست 9 عنوان برتر این بخش را از آن خود کند

 گفتنی است بر این اساس از مرکز آذربایجان شرقی ؛در این جشنواره بهـزاد شاهـدی توانست عنوان بهترین تدوین سریال، برای «آیریلیـق»، را کسب کند و همچنین عنوان بهترین تصویربرداری سریال، به محمد جلیلی برای سریال «آیریلیـق» اهدا شد.

در این کمیسیون عنوان بهترین فیلمنامه سریال نیز به "شفیقه نیک جهان" برای سریال «آیریلیـق» اختصاص یافت. "احد محمود نسب" از تهیه‌کنندگان شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، عنوان بهترین برنامه‌ی ترکیبی برای برنامه « قیش گئجه لری» را کسب کرد.

در کمیسیون خبر، "محمد رنگساز" توانست عنوان خبرنگار برتر بخش ویژه جشنواره‌ی «گزارش انتخابات» را از آن خودکند. در کمیسیون پژوهش نیز سه عنوان جشنواره به لیلا علوی، علی قربـانی و امیـد بنـام از مرکز آذربایجان‌شرقی، تعلق گرفت.

در این کمیسیون لیلا علوی عنوان بهترین پژوهش ویژه شعار سال برای « بررسی وضعیت صنعت کفش تبریـز »، علی قربـانی بهترین پژوهش پیمایشی برای « آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی مجازی » و امیـد بنـام بهترین پژوهش منجر به تولید برای « قالـی آذربایجـان در آیینـه فرهنـگ و هویت » را کسب کردند .

همچنین در کمیسیون موسیقی نیز شاهرخ پنـاهی فـرد توانست عنوان بهترین تنظیم و طراحی موسیقـی برای قطعـه « اورگیمـه نه دییـم» را از آن خود کند. در این جشنواره از نمایش رادیویی «پسر ایران» تولید شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان‌شرقی رونمایی شد. این اثر فاخر 20 قسمتی به سفارش اداره کل صدای استانها و به تهیه کنندگی علیرضا مهدوی و کارگردانی خلیل پورهادی با 102 بازیگر استانی بر اساس خاطرات نورالدین عافی و اثر ماندگار معصومه سپهری است که در قالب نمایش رادیویی در شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان‌شرقی تهیه شده است

این نمایش خاطرات سید نورالدین عافی (متولد 1343 در محله خلجان تبریز ) رزمنده و جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی را روایت می‌کند که از 16 سالگی پس از 3 سال از آغاز جنگ تحمیلی وارد جبهه شده و با حضور در گردان‌های لشکر 31 عاشورا به عنوان نیروی آزاد ،غواص و فرمانده دسته در جبهه‌های مختلف بارها مجروح شده و هشتاد ماه از عمر خود را در جبهه‌ها گذرانده است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.