نقطه پرگار تراکتوری‌ها
  • 1395/09/21 10:50
  • 19848
رقابت بر سر تصاحب سروش رفیعی بی‌دلیل نیست؛

نقطه پرگار تراکتوری‌ها

خدمت سربازی رفیعی که پس از پیدا شدن مدارک جعلی او موجب جدایی وی از فولاد و گسیل وی به تیم نظامی تراکتورسازی برای گذراندن ایام خدمتش در آنجا شد، در آستانه اتمام است و او باید در روزهای پیش رو تیم بعدی‌اش را انتخاب کند.

به گزارش زیتون، روزنامه ایران ورزشی به بهانه عملکرد خوب سروش رفیعی در بازی تراکتور با استقلال، مطلبی در خصوص وی به قلم وصال روحانی چاپ کرده است که در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

تراکتورسازی بازیکنان خوب متعددی دارد و اکثر آنها روز جمعه برابر استقلال بسیار خوب کار کردند و اگر قرمزهای تبریزی عقب‌ماندگی صفر بر یک خود را به برد یک بر 2 تبدیل کردند و در بالاهای جدول لیگ برتر فوتبال کشور ماندند، برپایه همین محسنات و البته برنامه‌ریزی درست امیر قلعه‌نویی سرمربی تراکتوری‌ها بود.

اما در این روز خاص که گل‌های فرزاد حاتمی او را بالاتر از سایرین جلوه داد و دوندگی‌های بی‌امان کیانی و ابراهیمی و محمدی گره‌گشا بود و ایرانپوریان و خالد شفیعی نیز سهم خود را ادا کردند، یک نفر نمایشی بالنسبه جادویی داشت و آن فرد، سروش رفیعی بود. او با استقرار در قلب ماجراها و در مرکز میدان نقطه پرگار بازی تراکتوری‌ها بود و از همان‌ جا بازیسازی و توپ را به سمت جلو ارسال و دو سمت خود را تغذیه می‌کرد.

مهدی کیانی قدری عقب‌تر نشسته و به کارهای دفاعی بیشتر کمک می‌کرد اما سروش وظیفه داشت خط حرکت حمله‌وران تیمش را ترسیم کند و چقدر هم خوب این کار را انجام داد.

رسیدن زمان انتخاب

این روزها بر سر تصاحب سروش رفیعی دعوا است و رقابت حادی بین متقاضیان وی برقرار شده است و پرسپولیس هم از خواستاران عمده او به حساب می‌آید. خدمت سربازی رفیعی که پس از پیدا شدن مدارک جعلی او موجب جدایی وی از فولاد و گسیل وی به تیم نظامی تراکتورسازی برای گذراندن ایام خدمتش در آنجا شد، در آستانه اتمام است و او باید در روزهای پیش رو تیم بعدی‌اش را انتخاب کند.

مصطفی آجورلو مدیر عامل تراکتورسازی پس از پیروزی مهم جمعه شب این تیم برابر آبی‌ها در تهران به درستی به این نکته اشاره کرد که هر تیمی که سروش رفیعی را بگیرد خوشبخت خواهد شد و این شاید بهترین توصیف برای بازیکنی باشد که به رغم کوتاه و بالنسبه کوچک جثه بودن حس قوی و فهم درستی از فوتبال دارد و در بازی‌پردازی و حرکت درست در زوایای زمین حاضر است و خوب و هوشمندانه ضربه می‌زند و پاس‌های تودر او راهگشا است و هرگاه لازم باشد، شخصا گلزنی هم می‌کند.

او مبعلی نیست اما...

اصرار کارلوس کی‌روش هم طی سال‌های اخیر برای در اختیار داشتن رفیعی در دیدارهای تیم ملی ایران به رغم مشکلاتی که وی در مورد خدمت سربازی‌اش داشت، نیز به خاطر همین توانایی‌ها بوده است. قیاس رفیعی با ایمان مبعلی که 12، 13 سال پیش در فولاد چهره و یکی از بهترین هافبک‌های کشور شد، قیاس درستی نیست و سروش قطعا قوه مدیریت و مهارت مبعلی در زدن ضربات آزاد را ندارد اما مثل او خلاق و باهوش است و در گلزنی از او موفق‌تر نشان می‌دهد و مهمتر اینکه از آن بازیکنان حسی و هوشمند است که می‌تواند حتی با تک ضربات خاص‌اش گره مسابقات را بگشاید. او بازیکنی است که اگر تراکتور را رها کند و در این تیم نماند و به زودی سر از تیم دیگری درآورد، شاید به تنهایی سرنوشت قرمزهای تبریزی را عوض نکند اما قطعا رفتن احتمالی‌اش برای آنها ضررساز و تا حدی تضعیف‌کننده این تیم در ادامه لیگ شانزدهم خواهد بود.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.