خود بزرگ بینی مفرط رسول/ راه چاره ماشین‌سازی بودن با کدام کارنامه؟
  • 1395/09/20 08:34
  • 19813
خطیبی: جز من کسی نمی تواند ماشین را به موفقیت برساند؛

خود بزرگ بینی مفرط رسول/ راه چاره ماشین‌سازی بودن با کدام کارنامه؟

مدیران این باشگاه درباره نقل و انتقالات لیگ برتر هم دچار اشتباهات بزرگی شدند و با سپردن افسار تیم به دست افرادی که بیشتر به فکر جیب خود بودند تا نماینده تبریز، بازیکنانی را با قیمت‌های گزاف به خدمت گرفتند که اساسا در قد و قواره این تیم ریشه‌دار نبودند.

به گزارش زیتون، سرمربی مستعفی ماشین‌سازی در آخرین اظهارات خود جمله‌ای به زبان آورده که اهل فن را حیرت زده می‌کند. او چنین گفته: «جز من کسی نمی‌تواند ماشین سازی را در لیگ برتر به موفقیت برساند.» این اظهارات نشان دهنده خود بزرگ بینی مفرط رسول خطیبی است وگرنه حتی امیر قلعه‌نویی هم با آن همه افتخار و قهرمانی در لیگ هیچ گاه این جمله را به زبان نیاورده است. سرمربی ماشین‌سازی حتی اگر نگاهی به جدول رده‌بندی رقابت‌ها می‌انداخت جرات به زبان آوردن چنین جمله‌ای را به خود نمی‌داد. خطیبی می‌توانست به آنچه فصل پیش در سیاه جامگان رقم زد نیز نظری بیندازد.

گرچه او در تمام سال‌های مربیگری‌اش صعود با دوتیم گسترش فولاد و ماشین‌سازی به لیگ برتر را برای خود ملاک سنجش و اعتبار می‌داند اما به واقع فضای مربیگری در لیگ برتر بسیار متفاوت‌تر از لیگ‌های پایین‌تر است و موفقیت در این عرصه می‌طلبد که یک مربی تمام زوایا را در نظر گرفته و با علم و آگاهی و برنامه‌ریزی مطلوب گام به رقابت‌ها بگذارد که خطیبی هیچ گاه در لیگ برتر چنین نبوده است. او در تیم تراکتورسازی هم که مهره‌های سرشناسی داشت هرگز موفق نشد و نتیجه کارش در این تیم پرطرفدار نیز اخراج در میانه‌های راه بود. حال خطیبی با کدام کارنامه درخشان ادعا می‌کند که راه چاره ماشین‌سازی است؟ ماشین‌سازی در حالی تا سقوط به همان لیگ یک فاصله آنچنانی ندارد که می‌بینیم بخشی از بهترین‌های فوتبال ایران را در اختیار دارد. آنها با برخورداری از یک دروازه‌بان لالیگایی به نام فرناندز و آندرانیک تیموریان کاپیتان ارزشمند تیم ملی ایران و بازیکنانی همچون صادقیان و نریمان جهان و حتی محمد نصرتی نباید در جایگاه نازل شانزدهمی لیگ برتر باشند.

ماشین‌سازی دست کم باید در بین 10 تیم بالای جدول قرار می‌گرفت و باید اعتراف کرد که جز رسول خطیبی هیچ مربی دیگری نمی‌توانست این تیم را در قعر جدول قرار دهد. از سوی دیگر اصرار مدیران باشگاه ماشین سازی به ادامه کار با خطیبی‌ها نیز جای بسی تامل دارد. آنها با وجود موافقت با استعفای خطیبی، از برادرش به‌عنوان سرمربی بهره گرفته‌اند که این خطا بزرگتر از خطایی است که ابتدای فصل مرتکب شدند. البته مدیران این باشگاه درباره نقل و انتقالات لیگ برتر هم دچار اشتباهات بزرگی شدند و با سپردن افسار تیم به دست افرادی که بیشتر به فکر جیب خود بودند تا نماینده تبریز، بازیکنانی را با قیمت‌های گزاف به خدمت گرفتند که اساسا در قد و قواره این تیم ریشه‌دار نبودند.

منبع: ایران ورزشی

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.