باشگاهی برای باختن و پاسخ ندادن
  • 1395/09/06 09:01
  • 19531

باشگاهی برای باختن و پاسخ ندادن

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در یازده هفته لیگ برتر ۶ شکست متوالی داشته و مدیرعامل این باشگاه نایب رئیس یک فدراسیون ورزشی هم هست.

به گزارش زیتون به نقل از فارس، تیم فوتبال ماشین‌سازی یکی از قدیمی‌ترین و پرهوادارترین تیم‌های فوتبال تبریز  در این فصل به لیگ برتر صعود کرد تا نویدبخش روزهای خوبی برای فوتبال تبریز باشد.

 

هرچند این باشگاه در ابتدای حضورش در لیگ برتر با مشکلاتی مثل نداشتن ورزشگاه خانگی هم مواجه بود ولی آنچه باعث شد که ماشین‌سازی در پایان هفته یازدهم آخرین تیم جدول لیگ باشد نداشتن ورزشگاه یا کمبود امکاناتی مثل نداشتن دوش در زمین تمرین نبود!

 

هرچند رسول خطیبی همیشه از این بابت گلایه داشت و سرماخوردگی و حتی مصدومیت بازیکنان تیمش را به نداشتن دوش در محل تمرین ربط داد! با این حال تیمی که بازیکنان اسم و رسم‌داری مثل پیام صادقیان، محمد نصرتی، آندرانیک تیموریان و یک دروازه‌بان لالیگایی جذب کرده نباید به خاطر نداشتن دوش 6 هفته شکست بخورد و یک امتیاز هم نگیرد.

در این تیم شاید مشکلات دیگری به جز نبود دوش! وجود داشته باشد مشکلاتی که باعث شد سعید دقیقی و سیدجلال رافخایی دو مهاجم این تیم در اوایل لیگ قراردادشان را با ماشین‌سازی فسخ کنند. بعد از چند هفته ناکامی در لیگ برتر زمزمه تغییر رسول خطیبی به گوش رسید ولی هیات مدیره باشگاه تشکیل جلسه داد و از سرمربی تیم حمایت کرد!

مدیرعامل باشگاه میرمعصوم سهرابی 90 درصد اوقات در رسانه‌ها حضور ندارد و فقط حضورش در رسانه‌ها در حوزه فوتبال اختصاص به انتشار عکس یادگاری با ستاره‌هایی مثل اندرانیک تیموریان هنگام عقد قرارداد خلاصه می‌شود.

 

سهرابی البته مدیر پرمشغله‌ای است که به جز مدیریت یک باشگاه لیگ برتری نایب رئیس فدراسیون هاکی هم هست! یا این مدیر خیلی توانمند است که می‌تواند همزمان دو پست مهم مدیریتی در ورزش ایران را راهبری و هدایت کند یا اینکه حضورش در باشگاه ماشین‌سازی به عنوان مدیرعامل خیلی جدی نیست.

میرمعصوم سهرابی البته مشاوران و مدیران زیادی در حوزه فوتبال دارد که با داشتن این همه مدیر و مشاور عجیب است که تیم پرهوادار ماشین سازی همچنان روی نوار باخت گام برمی‌دارد و در نهایت رسول خطیبی سرمربی تیم بعد از ششمین شکست متوالی در نشست خبری می‌گوید اگر تیم کاملش را در اختیار داشت و بازیکنانش مصدوم نبودند نتایج دیگری را رقم زده بود!؟ آیا مصدومیت جزیی از ورزش فوتبال محسوب نمی‌شود؟ 

کادرفنی تیم ماشین‌سازی هم با جذب یک مربی خارجی تقویت شد اما این مربی خارجی هم نتوانست نوار باخت‌های ماشین‌سازی را قطع کند و این تیم در جام حذفی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت و در انتهای جدول لیگ به سر می‌برد.

ماشین‌سازی با وجود داشتن دروازه‌بان لالیگایی ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ را با 19 گل خورده در اختیار دارد. انگار آمار و ارقام برای مدیران باشگاه ماشین‌سازی در لیگ برتر هم خیلی مهم نیست و مدیران این باشگاه توجهی به آمار هم ندارند در حالیکه آمار می‌تواند مهم‌ترین شاخص برای ارزیابی عملکرد تیم و کادرفنی و بازیکنان باشد.

ماشین‌سازی با همین دست فرمان راهی جز بازگشت به لیگ یک ندارد مگر اینکه مدیرعامل پرمشغله این باشگاه توجه بیشتری به تیم فوتبالش داشته باشد. نمی‌گوییم چاره کار فقط تغییر رسول خطیبی و برکناری اوست اما طبق فرمول‌هایی که برخی اهالی فوتبال دارند می‌گویند تیمی که در 6 مسابقه یک امتیاز هم نگیرد نامزد اول سقوط به لیگ دسته اول است حتی اگر این تیم کاپیتان تیم ملی را در اختیار گرفته باشد!

 

تیم ماشین‌سازی برای خروج از بحران اول نیاز به مدیرانی دارد که فرصت دقیق آسیب‌شناسی تیم را داشته باشند تا بعد بتوانند تصمیمی درست و کارشناسی بگیرند. تغییر مدیران و مشاوران ماشین‌سازی تنها چاره کار این تیم پرهوادار نیست.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.