پلیس به تنهایی در امنیت اخلاقی شق القمر نخواهد کرد/ نیازمند یاری تشکل های مردمی و انقلابی هستیم/ مسئولین فرهنگی جامعه پاسخگوی وضعیت فعلی هستند
  • 1395/08/03 09:33
  • 18962
فرمانده نیروی انتظامی استان در نشست هم اندیشی تبریز؛

پلیس به تنهایی در امنیت اخلاقی شق القمر نخواهد کرد/ نیازمند یاری تشکل های مردمی و انقلابی هستیم/ مسئولین فرهنگی جامعه پاسخگوی وضعیت فعلی هستند

سردار حسن خانی اظهار داشت: هیئات حسینی یکی از نقاط امیدوارکننده ی فضای فرهنگی هستند، به شرطی که بعد از محرم بدنبال آسیب شناسی و برنامه ریزی برای سالهای آتی حرکت کنیم.

به گزارش زیتون، چهاردهمین مجمع عمومی نشست هم اندیشی تبریز با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان و جمعی از چهره های موثر و فرهنگیِ شهر در محل موسسه قرآن و عترت(ع) نور برگزار شد.

این نشست که متشکل از یادگاران دفاع مقدس، فعالان فرهنگی و جمعی از معتمدین شهر میباشد با رویکرد تبیین و عملی کردن رهنمودهای حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) بخصوص در موضوع فرهنگی و آسیب های اجتماعی پا به عرصه فعالیت گذارده و به برگزاری جلسات ماهانه و بحث و بررسی در این خصوص مبادرت ورزیده و مقرر است با برنامه ریزی های تخصصی توسط کارگروههای مربوطه نسبت به تقویت مجموعه های فعال فرهنگی تبریز و نیز رفع کمبودهای موجود در این خصوص اقدام کند.   

لازم به ذکر است این نشست با ارکان هیات امناء، مجمع عمومی و کارگروههای تخصصی جزء موثرترین جلسات مردمی درتبریز قلمداد می شود.

 

تجمل گرایی آفت امروز جامعه

سردار حسن خانی در این نشست با بیان اینکه یکی از بالاترین آفت های امروز جامعه تجمل گرایی و دوری از ساده زیستی است گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید از شایع کنندگان تجمل گرایی و از یاد بردن قناعت انقلابی، به خدا پناه برد و ابراز نگرانی کرد.

وی با ذکر آثار مخرب تجمل گرایی بیان کرد: بسیاری از انسانهای ساده زیستِ دیروز امروز بدنبال تجمل گرایی هستند؛ این درحالی است که بسیاری از پاسداران در اوایل حتی لباس سبز سپاه را هم نمی پوشیدند و می گفتند لیاقت پوشیدن این لباس را فعلا کسب نکرده ایم. 

نیازمند یاری تشکل های مردمی و انقلابی هستیم

سردار حسن خانی با ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در زمستان سال 61 و در ارتفاعات قصر شیرین یک اورکت را به نوبت و با ایثار و از خودگذشتگی میپوشیدیم و هیچکس لب به اعتراض باز نمی کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی با انتقاد از افزایش روحیه ی ریاکاری در بین افراد گفت: متاسفانه عده ی زیادی از چهره های تاثیرگذار برای ولایت صلوات فرستاده میفرستند و از صحبت های معظم له استفاده میکنند اما در عمل هیچ اثری ازولایتمداری دیده نمی شود.

پلیس به تنهایی در امنیت اخلاقی شق القمر نخواهد کرد

سردار حسن خانی خاطرنشان کرد: منویات مقام معظم رهبری از روی احساس و مقطعی نبوده و براساس اطلاعات متعددی است که به سمع و نظرشان می رسد.

فرمانده نیروی انتظامی استان با بیان اینکه اگر برخوردهای نیروی انتظامی نبود در وضعیت بسیار بدتر از شرایط فعلی بود مطرح کرد: پلیس به تنهایی در امنیت اخلاقی شق القمر نمی کند؛ نقش خانواده بسیار مهم است و نیازمند یاری تشکل های مردم نهاد و انقلابی برای تحول در فضای خانواده و جامعه هستیم.

وی افزود: بسیاری از مشکلات برای مردم تبیین نمی شود و تشکل های مردمی برای ورود به این حوزه به بانک اطلاعاتی بسیار جامعی نیازمند هستند.

مسئولین فرهنگی جامعه پاسخگوی وضعیت فعلی هستند

فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: با دستگیری و ارجاع به مرجع قضایی مشکلات حل نمی شود و مسئولین فرهنگی جامعه پاسخگوی وضعیت فعلی هستند.

سردار حسن خانی گفت: باید برای دستگاهها شاخص های معینی ایجاد شده و هر مسئولی برای شاخصی که برعهده گرفته، خود باید پاسخگو باشد.

در حوزه مواد مخدر شاهد یک کار دور باطل هستیم

وی با بیان اینکه در حوزه مواد مخدر شاهد یک کار دور باطل هستیم و بازپروری های عمل شده چندان موثر نیست بیان کرد: برآورد اجتماعی بعمل آمده اینست که دستگیرشدگان در حوزه ی مواد مخدر پس از مدتی آزاد شده و به فعالیت های خود ادامه داده و مداوما دستگیر می شوند؛ لذا باید زمینه ای ایجاد شود که جوانان به سمت مواد مخدر هدایت نشوند.

سردار حسن خانی با اشاره به رویکردهای مثبت جامعه ی ایرانی و اسلامی گفت: هیئات حسینی یکی از نقاط امیدوارکننده ی فضای فرهنگی هستند، به شرطی که بعد از محرم بدنبال آسیب شناسی و برنامه ریزی برای سالهای آتی حرکت کنیم.

عادی سازی رابطه زن و مرد بشدت در حال انجام است

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به لزوم ایجاد قرارگاه فرهنگی در کشور و استان خاطرنشان کرد: مردم در برآورد های اجتماعی مطالبه ی حجاب را از نیروی انتظامی در خواست کرده اند؛ امروز بنیان خانواده ها مورد هجمه قرار گرفته شده و عادی سازی رابطه زن و مرد بشدت در حال انجام است.

سردار حسن خانی اظهار داشت: قانون امربمعروف و نهی از منکر ابلاغ شد اما طیف های مردم همکاری نمی کنند؛ ما از مردم و گعده های فرهنگی میخواهیم که به نیروی انتظامی کمک کرده و امر بمعروف را اجرایی کنند.

مسئولین باید اعتقاد به امر بعمروف و نهی از منکر را در خود تقویت کنند

وی در پایان گفت: ستادهای مردم امربعروف باید از حالت اداری خارج شده و تذکرهای مداوم در جامعه شکل بگیرد؛ نیروهای مردمی و روحانیت باید در این امر مشارکت کنند؛ مسئولین باید اعتقاد به امر بعمروف و نهی از منکر را در خود تقویت کنند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.