درآمد نجومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونین/
 • 1395/07/15 12:11
 • 18584
زیتون گزارش می دهد + اسناد؛

درآمد نجومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونین/ "کارانه ی همتراز" روشی برای دریافت غیرمتعارف/ حق محروم از مطب و گلگشت فعال

طبق قانون داخلی وزارت بهداشت و درمان، پزشکانی که در پست های مدیریتی مشغول بکار می شوند، می توانند از کارانه همترازی استافاده کنند؛ مشروط بر اینکه به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه بوده و در مطب شخصی خود مشغول نباشند.

گروه دانشگاهی زیتون؛ میزان درآمد پزشکان همواره مورد بحث خواص و عموم جامعه بوده و اختلاف نظر در اینباره هیچگاه به روند ثابت و قابل فهم برای مردم منجر نشده است.

این مناقشه در قالب طرح تحول سلامت نیز به پایان نرسید و به تعبیر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، اختلاف درآمد صد میلیونی برخی پزشکان همچنان موجود بوده و وضعیت فعلی بر اختلافِ کیفیتِ رسیدگی به بیماران در مراکز مختلف درمانی می افزاید.

دردناک بودن مسئله زمانی قابل لمس می شود که برخی پزشکان مسئول، روسا و معاونین دانشگاههای علوم پزشکی در لباس خدمت به مردم نیز از ارقام هنگفت و درآمدهای نجومی محروم نمانده و همچنان بر دایره ی ارتزاقشان افزوده می شود.

با رسانه ای شدن موضوع فیش های نجومی و گزارش نهایی دیوان محاسبات کشور، بر همگان محرز شد که ارگان هایی مثل وزارت نفت و وزارت بهداشت بیش از نهادهای دیگرِ دولتی دچار تخلف پرداخت های نامتعارف شده اند.

یکی از مصادیق استانیِ حقوق های نجومی، به روند درآمدیِ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مربوط می شود که شرح آن با پیوست اسناد به تفصیل ارائه می گردد: 

طبق سند ذیل، محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تاریخ مقرر، طبق تعرفه ی ابلاغی از وزارت بهداشت و با لحاظ شرایط مدیریتی و محروم از مطب، مبلغی در حدود 19میلیون تومان دریافت می کند؛ اما همه ی ماجرا به این رقم ختم نمی گردد. 

باشد که طبق قانون مدیریت خدمات کشوری، "حداکثر درآمد مدیران، نباید از ده برابر حداقل حقوق تعریف شده بیشتر باشد."

صومی درحالی مبلغ 19 میلیون تومان را به عنوان فیش حقوقی، دریافت می کند که حق مدیریت و حق محروم از مطب نیز لحاظ شده است؛ مضاف بر اینکه طبق قانون داخلی وزارت بهداشت و درمان، پزشکانی که در پست های مدیریتی مشغول بکار می شوند، می توانند از کارانه همترازی استفاده کنند؛ مشروط بر اینکه به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه بوده و در مطب شخصی خود مشغول نباشند و یا اگر در درمانگاه دولتی یا بیمارستان دولتی فعالیت کنند، کارانه یا وجهی به آنها پرداخت نشود.

اما طبق مستندات ذیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز علاوه بر حقوق ذکر شده، مبلغ 35 میلیون تومان را نیز به عنوان کارانه دریافت می کرده که با اعمال 25درصد افزایش این رقم به حدود 43 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

صومی در مصاحبه ای با خبرنگار زیتون(اینجا) اظهار داشت: "قبل از مهر 93 کارانه ی معادل تخصیص داد می شد اما بعدها کارانه ی معادل حذف گردید." این گفته در حالی است که تاریخ ابلاغ افزایش کارانه در سند بالا، آبان سال 93 درج گشته و نشان می دهد که مسئله ی کارانه ها همچنان ادامه دارد.

وی در همان گفتگو ابراز کرده بود: "طبابت های کلینیک را به یک دوم وضعیت قبلی و طبابت های بیمارستانی را هم به یک سوم وضعیت گذشته کاهش داده ام." افزایش یا کاهش تاثیری در اصل موضوع ندارد و نشان می دهد که وی همچنان در مراکز دولتی یا غیر دولتی مشغول طبابت بوده و نباید مشمول کارانه همتراز گردد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز درحالی حقوق 19 میلیون را با لحاظ محرومیت از مطب و از محل اعتبار "کادر مرکزی" دریافت می کند که طبق سند ذیل، برای سه ماهه اول سال 94 درخواست حق محرومیت از مطب به مبلغ حدود 11میلیون تومان از محل "اعتبارات جاری دانشگاه" کرده بود.

دریافتی محمد حسین صومی به مبلغ 63 میلیون تومان ختم نشده و قراردادهای وی با بیمارستان های امام رضا(ع) و شهید مدنی در خصوص خدمات اندوسکپی، ویزیت بستری و مشاوره، میزان درآمد وی را افزایش می دهد.

براساس مستندات ذیل، 70درصد از کارانه خدمات اندوسکپی، 65درصد از کارانه خدمات ویزیت و بستری و 60درصد از کارانه خدمات مشاوره به حساب وی واریز می گردد. 

این درحالی است که براساس مشاهدات میدانی، صومی به مدت دو روز در هفته و در مطب اختصاصی ساختمان گلگشت مشغول طبابت بوده و طبق تعرفه های دریافتی، از بیماران حق ویزیت دریافت می کند.

گفتنی است روند دریافتی های غیرمتعارف مختص رئیس دانشگاه نبوده و بخشی از معاونان و مدیران دانشگاه نیز از طریق کارانه همتراز در حدود 300میلیون تومان متنعم گشته اند که شرح آن در گزارشات آتی ارائه خواهد شد.

یکی از اقدامات شائبه برانگیز صومی، انتصاب فردی به عنوان مدیر امور مالی دانشگاه بود که پیش از این سرپرستی هیات حسابرسی دیوان محاسبات در دانشگاههای استان را برعهده داشت. انتصاب افرادی که در دیوان محاسبات مسئولیت دارد مسبوق به سابقه نبوده و عرفا مطلوب نمی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین در حال راه اندازی یک مرکز جراحی های محدود و درمانگاه شخصی تحت عنوان کلینیک سلامت می باشد؛ از نگاه برخی کارشناسان، اعضای هیئت علمی تمام وقت درصورت همکاری با این مرکز، دانشگاه را با چالشی جدی مواجه کرده و رویکردی خلاف سیاست های وزرات خانه متبوع بعمل می آورد. گزارشات تکمیلی زیتون در اینباره متعاقبا ارائه خواهد شد.

حق پاسخگویی درباره این گزارش برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز محفوظ است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • سرباز رهبر
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۱
  افرین بر زیتون شجاع که در لبیک به فرمایشات رهبری شجاعانه ورود نمود ودست به ظاهر پاک دستان رو افشا نمود.
  59 + 20 -
 • م ر س
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۵:۰۲
  وقتی من و پدرم شبانه روز کارگری میکنیم تا از گشنگی نمیریم باورکردنی نیست که افرادی درآمدهای اینقدری داشته باشند. واقعا چند ساعته بدجور بهم ریختم میخوام خودکشی کنم منو بابام واسه جهیزیه خواهرم کارگری میکنیم من خودم لیسانس دارم ولی دریغ از یه کار و درآمدی که زندگی معمولی داشته باشیم الان نشستم حساب کردم درآمد من و پدرم روی هم درماه کمتر از درآمد ایشان در عرض یک ساعت میباشد. یکی به داد ما برسه خدایا
  50 + 16 -
 • مرضیه خشنود
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۸
  باسلام و احترام خواستم عرض کنم این چنین افراد در این سمت ها مایه بدنامی نظام مقدس و بدبینی مردم به دولت میشود. همین دولتی که ادعا میکرد به شدت با قضیه حقوقهای نجومی برخورد خواهد کرد امروز با گذشت بیش از ١٠٠ روز از دستور مستقیم رهبری کناکان عده ای که تعدادشان هم کم نیست در این بی نانی و مشقت ذخایر و معتمدان نظام معرفی میشوند. لابد اقای دکتر و همراهانشان هم پاره ای از تنهء تجملاتی این دولت هستند. ای کاش رئیس جمهوری درخور رهبری داشتیم. همانند ایشان جسور و قاطع و دانا و دارای شناخت کافی از دوست و دشمن و بادرایت. جانم فدای رهبر مرضیه خشنود خانه دار دارای سه فرزند لیسانس بیکار
  46 + 24 -
 • دانشجو
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۵:۳۲
  نه عجببب؟؟
  25 + 9 -
 • کارمند دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۵:۵۰
  با تشکر از دست اندرکاران سایت زیتون -امید است یک نفر در این مملکت پیدا شود و به این موضوع رسیدگی فرمایند وبپرسند درامد نجومی حداقل 30 میلیارد تومانی از ساخت وساز ساختمان شخصی کلینیک سلامت واقع در میدان پیشقدم در دوره ریاست سه ساله وی چگونه بدست آمده است ایشان مدیر عامل این ساختمان به عوض مدیریت دانشگاه در وقت اداری این ساختمان را ساخته است و دروقت های بعد از ظهر و تعطیلی مدیریت دانشگاه را انجام داده است . لطفا پی گیری فرمایید برای این موضوع هم توضیح بدهند و دقیقا درامدشان و نحوه ساخت ان ساختمان را بفرمایند.
  49 + 22 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۷:۳۸
  شما و پدر گرامیتون هر وقت ٢٠ سال جوونیتون رو در بیمارستان گذراندید و جان انسانها رو از مرگ و بیماری نجات دادید و بعدش مسیولیت درمانی یک استان رو به عهده گرفتید ، اونموقع مقایسه بین خود و دیکران انجام بدید
  30 + 31 -
  • م ر س
   ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۲۲:۳۵
   من پدر زحمت کش خودم رو با کسی مثل ایشان در یک ترازو قرار نمیدهم
   بحث مسؤلیت افراد و خدمت به جامعه به نسبت تخصص هرفرد میباشد اما آیا ایشان به همان نسبت دریافتی دارند؟ یا عطش سیری ناپذیرشان به تصاحب قدرت و ثروت با توسل به تجهیز بیمارستان فوق تخصصی قلب به آندوسکوپی که یک مثال از تجارت ایشان است، به ایشان اجازهء تامل نداده و نخواهد داد؟
   35 + 15 -
  • مرتضی
   ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۱
   والا تا اونجایی که من اطلاع دارم رهبری گفتن که این حقوق ها حرام و ظلم محسوب میشه حالا هر جور میخوایین حساب کنین.
   9 + 1 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۷:۵۶
  لطفا در خصوص ساختمان ساخته شده در میدان پیش قدم با سود حداقل سی میلیارد تومان برای ریاست محترم دانشگاه که اصلی ترین محل درامد نجومی ایشان در عرض سه سال گذشته است توضیح دهند
  34 + 11 -
 • فیروزی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۸:۵۹
  باسلام بنده هم از کارکنان درمان هستم روزی که این اقا رییس دانشگاه شدن فکر میکردم همه چیز بسیار خوب خواهد شد ولی نه تنها بهتر نشد ابروی مارو هم بردن خدا لعنت کنه کسایی رو که ایشون رو سر کار اوردن خدا به من هم لعنت کنه که باورم شد که مردم دوسته ایشان یک دروغگوی بزرگ و دشمن ملت است به پیام رهبر عظیم انقلاب لبیک بگویید و این مایه ننگ را به سزای اعمال برسانید با تشکر
  34 + 17 -
 • علی از کارمندان دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۹:۱۱
  تمامی مطالب مندرج مشمول نشر اکاذیب بوده و با توجه به جمیع اطلاعات شخصی بنده از سلامت مالی ریاست محترم دانشگاه این مدارک هم غلط و اشتباه است وحتی یکی از مدارک موجود را جعل کرده اند انشالله در اولین فرصت جوابیه لازم تهیه و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت . تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد

  14 + 35 -
 • حسنی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۹:۱۴
  با سلام ایشان بهترین رییس دانشگاه تا به حال بوده اند کدام رییس دانشگاهی در دنیا قادر است ثروت 1 میلیاردی خود را در عرض 3 سال به بالای 50 میلیارد تومان افزایش دهد کدام ریس دانشگاهی در دنیا قادر است هم زمان هم 2 کلینیک بسازد هم دانشگاه را اداره کند هم هفته ای 2 بار مطب برود هم در بیمارستان امام رضا و مدنی کلونوسکپی و ... بکند هم در جلسات شرکت کند هم با روسای جمهور و وزیران بهداشت جمهوری اذربایجان و نخجوان قرارداد ارسال بیمار به تبریز و جلفا ببند هم با شخصیت و عقاید به ظاهر اصلاح طلب خود با اصولگرایان هم پیمان شود وهم به جهت اخذ مجوزهای لازم برای کلینیک از زمینهای دانشگاه به شهرداری اهدا نماید و در وزارت بهداشت نیز با وعده دادن سهم مفتی به اقای هریرچی معاون وزیر در خواب بهداشت خود را بیمه کند اقایان بیدار شوید خواب بس است درود بر شهیدان 8 سال دفاع مقدس زنده باد رهبرم سید علی
  41 + 16 -
 • نام محفوظ!
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۹:۱۷
  ممنون از عزیزان زیتون، این اتفاق ها برای ما که تو حوزه تجهیزات پزشکی فعالیم بسیار بسیار قابل درکه، باند بازی و بی کفایتی در استفاده بهینه از بیت المال در دانشگاه علوم پزشکی تبریز موج میزنه. جالبه که تو سالهای مدیریت ایشون هیچ اتفاق مثبتی تو حوزه تجهیز بیمارستان و ارائه خدمات بهتر نیفتاده، خیلی از شرکت های بزرگ تجهیزات پزشکی بومی و غیر بومی از استان فراری شده اند، سیستم پرداختی ها مختل و در عوض حقوق های آقایون به موقع و مضاعف
  ممنون از زیتون که این اطلاعات رو در اختیار مردم عزیزمون قرار داده تا خود مردم در مورد تدبیر آقای دکتر صومی! قضاوت کنند
  22 + 15 -
 • دانشجو
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۱۹:۱۹
  صومی در عرض سه سال همه زیر ساخت های اعتقادی و فرهنگی دانشگاه را به ویرانه تبدیل کرده و و دلالی و دزدی را در مدیریت دانشگاه حاکم کرده
  32 + 20 -
 • نعمت
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۲۰:۰۱
  انسان در دشمنی هم باید رعایت عدل وانصاف را بکند . مطلبی نوشته شده ولی هنوز پاسخی دردفاع از طرف ریس محترم دانشگاه واصل نشده .پس چگونه دوستان عزیز حکم بر ناپاکی دست ایشان میدهند.
  29 + 21 -
 • حسن
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۲۰:۲۱
  سلام علیکم
  لطفا گزارشی از دریافتی روسای دیگر دانشگاهها چون سهند و شهید مدنی آذربایجان هم تهیه کنید ایشون پزشک هستند ولی متاسفانه دکتر ولیزاده استاد شیمی علاوه بر دریافت حقوق ماهانه چند ده میلیون از بابت حق التدریسی تحصیلات تکمیلی و رساله های ارشد و دکتری دریافت می کنند شما هر چند ظاهر فیش ماهیانه را ١٣ تا ١٥ میلیون ماهیانه می بینید ولی با احتساب حق التدریسی و راهنمای رساله های تحصیلات تکمیلی ماهیانه به ٢٥ تا ٣٥ میرسد. ضمنا خانم ایشان هم هیات علمی است حالا با حساب سرانگشتی خانواده دکتر حین ولیزاده ماهیانه ٤٠تا ٥٠ میلیون دریافت می کنندو اطرافیان و روسای دانشکده ها و معاونان و....
  19 + 6 -
 • جواد
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۲۱:۳۹
  واقعا جای تعجب دارد آبروی آدم ها را چقدر راحت می ریزیم بعنوان یکی از کارمندان دانشگاه بیشتر از آنکه خبر سایت زیتون برایم جذاب باشد اظهار نظرهای مخاطبین است که برایم تامل برانگیز بود شک ندارم این عزیزان از آن دسته بزرگانی هستند که در فاصله سالهای 84 تا 92 اتوبوسی استخدام کردند دلالان تجهیزات پزشکی را فربه کردند و هرچه از دستشان می آمد انجام دادند کاش دشمن هم که باشیم انصاف را رعایت کنیم از اول انقلاب چند بیمارستان وتخت اضافه شده است جایگاه دانشگاه چه بود و چه شده است رئیس دانشگاه ویرانه ای خانوادگی را تحویل گرفت و اجرای قانون را سرلوحه خود قرارداد اینکه این مبالغ زیاد است من حرفی ندارم ولی از نویسندگان این متن باید پرسید که اگر کس دیگری رئیس دانشگاه بود چند می گرفت یا رئیس سابق چند می گرفت پزشکی در حد و اندازه صومی الان چند می گیرد ومدیریت چه برای ایشان داشته است بی انصاف نباشیم من یک کارمنده معمولیم ولی دریافتی ایشان حتی اگر درست باشد زیاد نیست گزارش نوشته شده هم مغرضانه است دکتر صومی از آن ادمهایی است هیچ فعالیتدر بخش خصوصی ندارد
  28 + 28 -
 • کارمند دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ - ۲۳:۵۲
  ای کاش ما به اصطلاح مسلمانان! با قضاوت‌ها عجولانه، نادرست و سوگیرانه، ایمان خود را به رایگان، چوب حراج نمیزدیم! آیا واقعا اطلاعات ما برای قضاوت و ارزشداوری در خصوص دانشگاه با آن پیچیدگی و گستردگی کافی است؟!
  تا آنجاییکه بنده در جریان هستم و از نزدیک روسای دوره ای دانشگاه را ملاحظه نموده ام ، دکتر صومی به لحاظ صراحت لهجه و صداقت کاری و پاکدستی و صرف وقت برای امور دانشگاه، در صدر قرار دارد.
  والله بالله، تخریب ارزشهای علمی و مدیریتی کشور آن هم به لحاظ تسویه حساب سیاسی! خلاف منافع ملی است. اگر از سوراخ شدن کشتی شاد شویم، قطعا همه غرق شدن را تجربه خواهیم کرد.
  بیابید باهم بخندیم بهم نخندیم! و قضاوت و مجازات را به مبادی ذیربط واگذار کنیم. به امید پیشرفت ایران اسلامی ...
  18 + 22 -
 • صادق
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۰۲:۰۱
  سلام به همه و سلام بردکترصومى:
  دکترصومى بزرگوارهمه مردم ومسئولین استان شمارا بخوبى میشناسند.
  ازوقتى شمارئیس دانشگاه شدید پرداختى مردم در بیمارستانها کم شده،دست دلالان از خرید و فروش تجهیزات پزشکى کوتاه شده،!!! اورژانس دانشگاه مقام کشورى گرفته، دزدى در دانشگاه جمع آورى شده،دزدان سلامت مردم نا امید شده اند،بخشهاى تمامى بیمارستان هاى استان توسعه یافته، خانه هاى بهداشتى آباد شده اند، مدافع سلامت مردم شده اید، همه مردم دعایتان میکنند، چون فرد شرافتمندى هستید خیالمان راحت است که از زخم زبان آدمهاى مغرض هراسى ندارید، شمارا به خدا قسم میدهم به خاطر ندانم کارى قشرى مغرض که از عدالت شما متضرر شده اند،حتى لحظه اى به تنها گذاشتن مردم محروم و نیازمند فکر نکنید.در کنار بیماران و مردم محروم به مسئولیت خطیرتان ادامه دهید که:
  در بیابان گر به شوق کعبه خواهى زد قدم. سرزنشهاگر کند خارمغیلان غم مخور
  23 + 25 -
 • جعفر
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۰۲:۰۷
  ایکاش در این روزها و شبها فقط و فقط همین یک پیام را دریابیم : اگر دین ندارید، لا اقل آزاده باشید.
  20 + 14 -
 • تکنسین 115
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۰۹:۰۱
  لطفا فیشهای ریس اورژانس115 را بررسی فرمایید
  21 + 8 -
 • ایمانی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۱:۲۰
  جای تعجب است که اعراض سیاسی خویش را با آبروریزی افراد دنبال میکنیم آیا مدعیان به قیامت اعتقاد دارند واقعا تاسف آور است دریافتی کسی را منتشر میکنیم که اگر رئیس نبود چند برابر این مبلغ با تعرفه دولتی دریافت میکرد و اگر ذر بخش خصوصی کار میکرد چند ده برابر این پولها میشد .
  15 + 24 -
  • عدالت
   ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۱
   آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است : آدم درستکار را از بازرسی باکی نیست
   2 + 2 -
 • یک آدم درست کار و صادق
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۹
  سلام
  من واقعا تاسف میخورم چون بعضی از انسان ها این اخبار جعلی را باور کرده اند. چقدر مردم ایران ساده لوح هستند که این اخبار دروغ، را باور کرده اند واقعا جناب دکتر صومی بسیار آدم خوب و درست کاری است و اصلا به مردم آذربایجان خیانت نمیکند ،چون او مردم را دوست دارد ،ولی حیف ،بعضی از پایگاه های خبری اطلاعات جعلی را درست میکنند که شاید طرفدارانشان زیاد باشد واقعا زیتون یک دروغگو حرفی هست و می خواهد با بد کردن ،بعضی از زحمت کشان نظام ،خود را بزرگ کند.
  واقعا شما باعث ننگ نظام جمهوری اسلام میشوید پس با سیاست شوخی نکنید!
  چون دکتر صومی بهترین رئیس چند دهی اخیر است پس زیتون دروغگو خودت را اذیت نکن آن کسانی که دکتر صومی را دوست دارند هیچ وقت دروغ ها و فحاشی های شمارا باور نخواند کرد
  وسلام
  22 + 24 -
 • همان ادم صادق
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۴
  اگر این خبر درست هست پس چرا پایگاه خبری دیگری که با مجوز است این اخبار جعلی را نمی گذارند
  پس بهتر است تمام نظرات انسان ها را در دید بگذارید تا همه بفهمند که شما چقدر ابله هستید که می خواهد کسی را که شاید جآن عزیزانتان شما را نجات داده است و موجب کم شدن پرداختی ها شده است بد کنید
  ای کاش بجای بد نام کردن آقای دکتر صومی از او تشکر می کردید شما مایه ننگ هستید بس از عرصه بیرون شوید
  19 + 23 -
 • همان ادم صادق
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۸
  ای کاش نوشته های من را در سایت بگذارید اگر نگذارید یعنی شما خیانت کار هستید و می خواهید در ماه محرم کار حرام بکنید یعنی
  هم دروغ بگویید،هم خیانت کنید و هم حق دیگران را ضایع کنید
  ای کاش دین خود را به سخنتان نمیدادید
  لبیک یا حسین مظلوم
  19 + 15 -
 • محفوظ
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۵:۰۸
  سلام جای بسیار تعجب دارد که چگونه راحت افترا میبندیم به کسی که جزو سالمترین مدیران استان ا ست . به عنوان کارمند دانشگاه سوالم از چند نفر از اضهار نظر کنندگان این است که لطف کنند و مستنداتی از موارد ادعایی خود در خصوص تهدید زیر ساختهای اعتقادی و ... را اعلام فرمایند و نیز در مورد تخلفات تجهیزات پزشکی هر موردی باشد اعلام نمایند تا نهاد های نظارتی اقدام کنند . بنظرم مسائل اعتقادی و تجهیزات پزشکی نقطه قوت دانشگاه است دلیل انهم مقام اول دانشگاه در حوزه معاونت دانشجویی و رتبه اول اداره تجهیزات پزشکی در بین کل دانشگاهها ست
  18 + 23 -
 • جواب به همان ادم صادق
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۵:۴۱
  جناب اقای همان ادم صادق
  لطفا به عوض مقتدایت و رئیس پاکدست و محترمت ............درخصوص ساختمان واقع در پیش قدم توضیح دهید؟؟؟؟؟؟؟.... کی ساخته شده است ؟...... توسط چه کسی ساخته شده است ؟............ سهم رئیس دانشگاه از ان ساختمان چقدر است؟.........حتی همه اش حلال باشد؟........ایا در این استان همه میتوانند این کار حلال ودرست را انجام دهند؟........هئیت علمی ها ی همتراز رئیس دانشگاه حتی نمی توانند در بیمارستانها و کلینیک های دولتی دانشگاه کار کنند....... لطفا همین جا توضیح دهید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  20 + 9 -
 • پیمان
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۲۱:۱۴
  با سلام چه شده اقایان دست در یک کاسه هول شده اید اگر اینها جعلی است اثبات کنید تنتان لرزیده چه شده خواب سودهای میلیاردی از کلینیک به باد رفت حقوق های میلیونی و ان باغ هااااادر هربی و جاده مرند و خانه هاااای میلیاردی در ولیعصر به باد رفت ای پاچه خواران چه زیبا گفته امام خمینی رهبر انقلاب این محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته در این ماه پته ی شما بی دینان روی اب ریخت .......
  18 + 8 -
 • روحی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۲۱:۵۰
  با سلام در جواب اقای صادق و درستکار میگوییم بله ما ملت ایران ساده لوح هستیم اگر نبودیم افرادی مثل دکتر صومی پول بیت المال را به تاراج نمیبردند شما هم از یه قوماشین معلومه کلینیک رو با چی میخواهی بپوشونییییی برو اقا همه میدونن چی به چیه
  17 + 8 -
 • محفوظ
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۲۲:۰۴
  گردانندگان محترم سایت زیتون احتمالا این نظر بنده را منتشر نخواهید کرد اما لازم است بگویم
  بنده قریب 30 سال است ایشان را می شناسم ادمی جدی خداترس ومردم دوست هستندسر منافع بیمارانشان باکسی تعارف ندارند و هزار خصلت نیکو...بنا ندارم این مطالب منتشره را تکذیب یا تأیید کنم چون فکر می کنم خود ایشان ونهادهای قانونی ومدیران این استان این وظیفه را در چارچوب قانون انجام خواهند داد بیمارستان اسد ابادی تعطیل شده در بخش محروم تبریز که حتی قرار بود به ارگان دیگری داده شود الان با تمام ظرفیت کار می کند میزان پروژه های عمرانیفعال دانشگاه راببینیم اشتغال فرزندان این استان در این پروژه ها در این وضعیت رکود را ببینیم امکانات ایجاد شده برای بیماران سرطانی و امکانات بیمارستان امام رضا را ببینیم تجهیز ناوگان اورژانس را ببینیم نا خواسته در دام منفعت طلبانیکه تا دیروز تجهیزات پزشکی را چند برابر قیمت واقعی و با کیفیت های افتضاح برای دانشگاه می خریدند والان منافعشان قطع شده است نیفتیم افراد بی ریشه ای که بدون کمترین تجربه مدیریتی دانشکده ها بیمارستانها و شبکه ها را فلج کردند دوست عریر مبانی اعتقادی این مردم در سالهای قبل از ایشان اسیب دیده است یاالان چرا از خودمان سوال نمیکنیم این اسناد و این همه اطلاعات چرا در اختیار نمایندگان سازمان بازرسی و دیوان محاسبات که در دانشگاه مستقرند قرار نگرفته است تا اقدام قانونی بشود . بی شک یکی از مدیران با عرضه استان دکتر صومی است که با دست خالی و با این وضعیت مالی دولت می تواند کارهای ماندگار بکند سیستم مدیریتی ایشان جوری است که نزدیکترین آدمها به ایشان متضرر ترین آدمها از نظر مالی هستند به والله همه آین آقایان مخالف با آنگیزه سیاسی این را می دانندمشکل دانشگاه ریشه ای است و بعید هم می دانم ایشان بتوانند در این چند سال همه آنها را حل کنند
  سنگ بدگوهر اگر کاسه زرین بشکست قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
  التماس دعا
  10 + 20 -
 • مهدی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۲۳:۲۲
  با سلام خدمت دوستان عزیز و با تشکر از سایت زیتون که لطف کردند موضوع رییس دانشگاه علوم پزشکی را مطرح نمودند
  زمانیکه حضرت علی در مسجد کوفه مورد ضربت قرار گرفت خبر در تمام بلاد اسلامی منتشر شد عوام گفتند مگر علی نماز میخواند که در مسجد به شهادت برسد
  من از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی هستم و سابقه 25 سال آشنایی با آقای دکتر صومی را دارم سوالی که موجب شد من این جوابیه را بنویسم این بود
  چرا دکتر صومی؟
  جوابش بسیار آسان است
  عدم باج دهی به تصمیم گیران خارج از دانشگاه که در دوره های قبلی دانشگاه ارثیه پدری آنان بود
  عدم معامله با شرکتهای تجهیزات پزشکی ، که هنوز اجناس میلیاردی بنجل خریداری شده در انبارهاست
  صومی مورد تقدیر قرار میگرفت زمانیکه با اتوبوس دوستان خود را وارد مجموعه میکرد
  صومی میتوانست تشویق شود زمانیکه به سفارش فلان نماینده فرد متخلف را بورسیه میکرد
  صومی بهترین رییس بود زمانیکه مزایده ها و مناقصه ها به نفع افراد خاصی برگزار میشد
  و.......
  اگه افراد با انصاف قضاوت کنند خواهند فهمید این همه تهمت فقط بعلت قطع نمودن دستهای چپاولگری است که توسط دکتر صومی انجام گرفته است
  برای ما افتخار است که رییس دانشگاهمان مرتبه استاد تمامی دارد
  ما به سلامت مالی ایشان اطمینان داریم
  تنها سودی که ایشان از ریاست دانشگاه شدن برده از دست دادن حداقل 50 میلیون درآمد ماهانه از طبابت میباشد و در این زمانه که همه دنبال بدست آوردن ثروت میباشند ایثار به تمام معنی ست
  از سایت محترم زیتون درخواست میناییم که جهت روشنگری افکار عمومی مقایسه عملکرد دانشگاه را در 3 دوره اخیر منتشر کنند
  امیدوارم گردانندگان سایت زیتون از دریافت کنندگان پورسانتهای شرکتهای تجهیزات پزشکی نباشن و فرزندانشان در نمایندگی دانشگاه در تهران استخدام نشده باشند
  14 + 22 -
 • محمد حسین
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۲۳:۴۶
  بنظر من این مطالب تهمت است ایشان فردی بسیار مفید به مسائل شرعی هستند بشدت در مورد موارد مالی حساس میباشند سلامت نفس ایشان برای همگان مشهود است .کلینیک احداثی در میدان پیشقدم مربوط به قبل از ریاست ایشان میباشد و کلینیک متعلق به ۶۰ نفر از پزشکان میباشد
  اما دکتر صومی نکات ضعف فراوانی دارد که میشود با مطرح نمودن آنها ایشان را خراب نمود
  ۱_ استاد تمام بودن رییس دانشگاه
  ۲_ عدم سوار شدن پورشه اهدایی شرکتهای تجهیزات پزشکی به فرزندشان
  ۳_ عدم تبانی و معامله با شرکتهای تجهیزات پزشکی
  ۴_فعالیتهای شبانه روزی در دانشگاه
  ۵_ ساخت و سازها ی بیش از حد معمول در دانشگاه
  ۶_عدم بورس نمودن افراد متخلف
  ۷_عدم استخدام موردی ۷۰۰ نفر بصورت فامیلی و ... در دانشگاه
  ۸_عدم تبعیت از افراد خارج از دانشگاه
  ۹_ تایید سازمانهای ناظر مبنی بر سلامت مالی ایشان
  و هزاران نکته منفی که در کارنامه ایشان ثبت شده نظیر حضور در جبهه و جهاد سازندگی اخلاص ، بسیجی بودن بمعنای واقعی و......
  18 + 26 -
 • اکبری
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۲۳:۵۰
  این دوست به اصطلاح صادق که چند کامنت به انواع مختلف گذاشته احتمالا از سینه چاکان صومی و نوچه هاشه که از افشای حقایق اینقدر براشفته می شه. دوست صادقمون نترس اگر صومی دستش از بیت المال قطع بشه به اندازه ای دزدی کرده که سهم شما رو تا اخر عمر تامین کنه.
  19 + 15 -
 • فرزاد
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۰:۰۷
  بنظرم درمورد پزشکان نباید خیلی روی مساله فیشهای حقوقی مانور داد.چون حقوقشون باتوجه به عمر و ضریب هوشی که گذاشتن و نوع خدمتی که میکنن مستحقش هستند.نباید انتظار داشته باشیم مثلا یه پزشک کاربلد مثل این دکتر قومی،حقوق عادی بگیره.بهتره یقه همنوایی رو بگیریم که کارشون فقط ورود و خروج زدن و خرج کردن ریش و آبروی نطامه و به دردی نمیخورن.امثال مدیران بعضی بانکها و بیمه ها و ...
  12 + 22 -
 • زهرا
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۸:۱۳
  من بدلایل زیر با دکتر صومی بشدت مخالفم
  عدم درک درست از موقعیت بدست آمده برای بدست آوردن پورسانتهای تجهیزات پزشکی همچون رییس سابق دانشگاه
  عدم انتصاب فرد فاقد صلاحیت بعنوان رییس پردیس ارس جهت تغییر رشته غیرقانونی پسرشان به دندانپزشکی و قبولی فرزندان تعدادی از افراد با رتبه های 18 هزار در رشته های پزشکی
  توجه به حقوق کارمند و افراد زیردست
  عدم دریافت حق مسئولیت از بابت دانشگاه مراغه علیرغم داشتن رییس دانشگاه
  عدم برنامه ریزی برای وزیر شدن با باج دهی به تعدادی از نمایندگان طیفهای مختلف
  عدم استفاده از بسیج و بسیجی جهت سرپوش گذاشتن به تخلفات عدیده
  فعالیت شبانه روزی در دانشگاه
  ساماندهی تجهیزات پزشکی و کسب مقام اولی کشور
  و ......
  4 + 6 -
 • لیلا
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۰
  چرا موارد فوق را به سازمان بازرسی که تشنه چنین گزارشاتی هست ندادین؟
  چرا بدون اثبات شدن اتهامی با آبروی افراد بازی میکنین؟
  من از نرسهای بیمارستان امام رضا هستم ایشان را از نزدیک میشناسم همه اینها تهمت و افتراست .تنها تهمتی که به ایشان نمیچسبد همین مسایل مالی است.خدا شاهد است ایشان با نزدیکترین افرادش در مورد مسایل مالی شدیدترین برخوردها را دارد
  از شما درخواست مینمایم موارد فوق را به سازمان بازرسی ارسال نمایید تا رسوا شود هر که در او غش باشد
  به امید رسوا شدن تهمت زنندگان امروزی و چپاولگران بیت المال دیروزی
  3 + 8 -
 • منصف
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۷
  یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَنْ یَأْکُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَکَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَحِیمٌ ﴿۱۲﴾ اى کسانى که ایمان آورده‏ اید از بسیارى از گمانها بپرهیزید که پاره‏ اى از گمانها گناه است و جاسوسى مکنید و بعضى از شما غیبت بعضى نکند آیا کسى از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده‏ اش را بخورد از آن کراهت دارید [پس] از خدا بترسید که خدا توبه‏ پذیر مهربان است (۱۲)
  1 + 8 -
 • جعفر
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۷
  برادران بی تقوائی که از ریختن آبروی مومن ابائی ندارید!
  در عجبم که چگونه به خود اجازه می دهید بدون اثبات جرمی در دادگاه صالحه، حکم صادر کنید؟
  چگونه به خود اجازه می دهید بدون اهلیت، در مورد افراد قضاوت کنید؟
  چگونه بازیچه اربابان زر و زور و تزویر می شوید؟
  جامعه حق دارد از مسئولینش سوال کند، امر به معروف کند، نهی از منکر کند...اما حق ندارد تهمت بزند و بدون اثبات جرمی با آبروی افراد بازی کند.
  وای بر شما!
  4 + 10 -
 • لبیک یا اباعبدالله
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۹:۱۱
  سلام بر همه و تشکر از زیتون
  وضع مدیریتی در دانشگاه ما ،بدتر از آن هست که اعلام شده،باند بازی،معامله بازی،شخصیت نمایشی و پر ادعا و پر هیاهو ولی فرصت طلب و منفعت طلب با اطرافیانی ضعیف و دنبال پول و موقعیت و دریافتهای بالا از چندین مجرا و ...بر این دانشگاه حکومت میکند از مسئولین و نمایندگان محترم مجلس انتظار میرود بررسی جامعتری انجام بدهند در آنصورت خیلی مسائل از دل این سیستم پر ادعا و بدون عمل بر ملا خواهد شد.
  در این دانشگاه آقای دکتر مدیریت میشوند نه اینکه مدیریت کنند
  و عده ای قدرت طلب و ثروت جمع کن از جناحهای مختلف اطراف ایشان جمع شده وایشانا را با گلوگاههای قدرت پیوند میدهند و مزد خود را میگیرند و ایشان هم با ماندن در قدرت و به ارضای علایق قدرت طلبی و ثروت طلبی خود ادامه میدهند.
  ضمنا ریاست قبلی هم وضع خراب بود ولی حالا خرابتر شده اما با نمایش اصلاح طلبی.
  6 + 1 -
 • کارمند
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۱
  بنده دریافتی های نجومی را تائید نمیکنم اما مطمینم این مطالب را کسانی فرستاده اند که توسط دکتر صومی از پست هاشون عزل شده ان و نمی توانند مثل قبل از امکانات و منابع استفاده کنند و از بالا به افراد نگاه کنند.
  2 + 8 -
 • یاسر
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۶
  با سلام نظر به نگارش نظر نداشتم.
  اما مینویسم باشد که انتشار یابد
  رر خصوص ادعای جناب صادق در نظرات بنده رصدی از سایت های خبری کردم و خبرگزاری هایی چون آناج،تبریز بیدار،راه دانا و ... این خبر رامنتشر نموده و صحت آن را باور دارند. در ضمن در متن فوق مطلبی جز سند و نامه های خود سیستم دانشگاهی مشاهده نکردم که ادعای شما مبنی بر روحیه تخریب در این متن را دریافت کنم. جناب صومی رئیس نباشد ژشت ژرچم میدیران نظام اسلامی که به فرموده امام نکران ملت هستند قرار نگیرنر هرچقدر میخواهند و حقشان میکشد بگیرند . صحبت از جایگاهیست که نباید این حقوق ها را بگیرد...
  بر اساس قانون اگر کسی کارانه همترازی گرفت حق طبابت در کلینیک های خصوصی و دولتی ندارد و اگر بنا بر اظطرار سیستم این اتفاق افتاذ باید درآمد حاصله به حساب دانشگاه واریز شود. از طرفی این کارانه هم صرفأ شامل مدیرانی میشود که قبل از دوره مدیریتی کارانه بگیر بودند در حالی که مال شاه د دریافت کارانه در برخی معاونان با تناقض قانون هستیم.
  9 + 1 -
 • بی نام
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۸
  به نظر بنده اصلا مسایل مالی نیست بحث مسله عدم انتصاب افرادکاردان در پست های تخصصی میباشد چطور میشود دانشگاه با داشتن بیش از دو هزار میلیاردتومن گردش مالی مدیر مالی آن پزشک باشد مدیر بودجه پزشک مدیر ای تی پزشک مدیر تشکیلات پزشک و....وتازه پس از شکست مدیر پزشک در مدیریت مالی یک نفر از بیرون دانشگاه که دارای مدرک حقوق است برای مدیریت مالی انتخاب کرده اند به نظر من این مورد ها از اختلاس هم بدتر است .سوال من اینست ایا رئیس دانشگاه اگر برا خودشان یک ساختمان بسازند ایا حاضرند مهندسی ناظر انرا یک نفر پزشک انجام دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
  11 + 0 -
 • مهسا
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۸
  من موندم دعوا سر چی هست اینجا! رسانه استانی به صورت حرفه ای و رسالتی این خبر رو با اسناد کار کرده و با احترام در آخر مطلب حق جوابیه دکتر صومی رو جهت انتشار محفوظ دونسته. در ضمن مطلبی جز شرح مختصر اسناد نیست که نشانگر سوئ قصد باشه. درود بر رسانه مردمی
  5 + 1 -
 • کارمند
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۴
  دکتر صومی با بکار گیری افراد ضعیف مثل دکتر دینوری و امثال ایشان باعث از بین رفتن سرمایه های انسانی و مدیریتی در دانشگاه شدند .
  16 + 1 -
 • رضا
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۱۰:۲۶
  با سلام اقای محمد حسین عزیز پورشه که پیش این کلینیک ها مشتلق است چی رو با چی مقایسه میکنید در مورد تجهیزات هم بنظرم مافیای بزرگ تجهیزات همان هیات امنای وزیر محترم است که ایشان نتوانسته اند نفوذ کنن همه میدانن یا شما ایران نیستی یا بهت دیکته کردن نوشتی در مورد استخدام 700 نفر خدا پدرشو بیامرزه باز 700 تا خانواده به نون رسیدن در ضمن ایشون اهل شمال بودن نمیدونم میدونی یا نه من تو دانشگاه شمالی ندیدم تو دیدی بگو در مورد تبعیت هم که اقای صومی استاد تبعیت است باد کجا ایشان انجا نمونه هاش سعی در ارتباط با نماینده شبستر و میانه دارن که شروع به تکمیل نواقص مراکزشون کرده ووووو خیلی چیزها ی دیگه این ملت همه چیرو میدونن بین خودتون مشکل دارین
  17 + 4 -
 • کارمند
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۱۱:۲۹
  میدونم باز نظر منو چاپ نخواهید کرد چون نوشته بود اینا را کسانی برات فرستادن که قبلا مسول بودن و به اطلاعات مالی دسترسی داشتند اون زمان صومی خوب بودن الان بد. در ضمن بنظرم به پزشکان زیاد نمیدن بلکه به ما کارمندان با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه کم میدن . چرا این دوستان دریافتی های بعضی از همکاران اداری مالی که از چند جا میگیرن و با مدرک لیسانس ده برابر فوق لیسانس و دکترا دریافتی دارن منتشر نمی کنند.زیتونی عرضه داری چاپ کن
  2 + 8 -
 • کارمند
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۱
  میدونستم عرضه چاپ پیامها را ندارین چون گزینشی چاپ میکنید.
  1 + 7 -
 • علیزاده
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۳
  پزشکان و به خصوص پزشکانی که پست مدیریتی نیز در دانشگاههای علوم پزشکی دارند متنعمان طرح تحول سلامت (طرح تحول پزشکان) بودند. کیفیت پایین خدمات درمانی، کارکرد کیلویی پزشکان در مراکز درمانی دولتی و اسراف در تخصیص منابع درمانی به بیمارانی که لزوما نیازی به آنها نداشتند از دستاوردهای این طرح بود. پول مورد نیاز طرح هم که مستقیما از خریدهای روزمره من و شما پرداخت شد...
  مسئولان بالا رتبه در خصوص مسائل مالی باید حساس تر از اینها باشند. ممنون از تمام کسانی که در راستای شفاف سازی حرکت می کنند.
  9 + 3 -
 • دانش اموخته علوم پزشکی تبریز
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۲۰:۱۶
  "به روباه گفتن شاهدت کیه گفت دمم" به تازگی در یکی از کانالها مشاهده کردم که سیاوش سوادی اسکویی به دفاع تمام قد از دکتر صومی پرداخته.من اعتقادی به این افشاگری های اقتصادی ندارم ولی وقتی سیاوش سوادی اسکویی"مافیای قاچاق امالگام و پای ثابت مدیریت های دندانپزشکی تبریز در 16 سال اخیر و اپراتور ساخت وسازها و دزدی های دانشکده دندانپزشکی تبریز و مداح و ثنا گوی همه دولتها از احمدی نژاد تا روحانی و هاشمی و...." از صو می دفاع می کنه دلم به حالشون(دکتر صومی ) می سوزه . دکتر صومی عزیز بیشتر از اینکه از مخالفین بترسی وناراحت بشی باید از این اشک تمساحها و مهربانیهای این حرام خوارها بترسی.
  18 + 6 -
 • دلسوز دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۲۱:۰۱
  با دقت در بدنه این سیستم مشاهده میشود که برخی روسای مراکز و معاونین با ایجاد فعالیت شبکه ای هماهنگ با یکدیگر همیشه و در هر زمان در پستهای حساس سازمانی حضور دارند و حتی با اعمال نفوذ در چندین مرکز دیگران را از حق اداره و اصلاح امور آن محروم میکنند. لذا ریاست تنها مشکل دانشگاه نیست و معاونین، روسای دانشکده ها و روسای سایر مراکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی نیز باز بینی جدی میخواهد
  19 + 5 -
 • امین
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۰۰:۲۰
  دوست عزیز چرا به پزشکان توهین میکنید.
  میرفتید درس بیشترى میخواندید و زحمت بیشترى میکشیدید،بهشت رابه بها میدهند نه به بهانه.
  یا به بیان زیبا و رساى قرآن که لیس للانسان الا ما سعى
  دانش آموزان ببینندو بدانند ،فکر کنندو عبرت بگیرند،در دنیا به اندازه زحمتى که میکشیدبهره مندیدوگرنه بعداً باید غصه درآمد بالاى پزشکان را بخورید
  8 + 19 -
 • دکتر صومی عزیز بگذارید بکشند ما را
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۶:۱۳
  خجالت بکشید این موارد را کسانی می گویید و می نویسند که در دوران یعقوبی و خلیلی ها بر مسند ریاست بودند دکتر صومی مصدق زمان است خاک بر سر های مفت خور مثل همیشه رسوا خواهید شد دکتر صومی کسی است که لااقل با حمایت بعضی ها به دوره های تخصصی و فوق تخصصی راه نیافته است دکتر صومی عزیز مثل مولایت علی بگذار افترا به شما بزنند مثل سالار شهیدان تحمل کن و پا عقب نگذار این افراد شکست خوردگان دوران طلائی ریاست شما هستند همه به پاک د ستی تو شهادت می دهند
  10 + 23 -
 • سلام
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۲۳:۳۹
  سلام اقای دستمال یزدی به دست
  به زعم شما همه فاسد بودند و ایشان ناجی. بلی ما در کشور مان از این شعارها خیلی شنیده ایم و خواهیم شنید- الان ایشان مصدق زمان شد ندولی مصدق وقتی فوت کرد. هزینه دفن وکفنش را هم افراد دیگرهزینه کردند--- لطفا سهام ساختمان پیش قدم را توضیح دهید؟؟؟؟؟ حقوق و جمع کارانه های دریافتی سه سال گذشته را به غیر از ان که برای ساخت مسجد دانشگاه دریافت شده اعلام کنید---
  5 + 2 -
 • نازینین سادات
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ - ۰۰:۳۷
  در خصوص چگونگى قبولى دکتر صومى از,تخصص همه کسانیکه اون زمان دانشحو بودند یادشونه که نه تنه ایشون بلکه 18 نفر که چندتاشون هم الان از معاونان و رءیس دانشکده هاش هستند بدون قبولى در آزمون دستیارى توسط دمتر پزشکیان با تحصن و بستن درهاى دانشگاه تخصص خوندند و الان دم از قانون میزنند.
  5 + 1 -
 • کارمند دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ - ۲۱:۳۹
  جواب یاسر
  برادر کارانه همطرازی نمیگیرد
  در بخش خصوصی کارنمی کند
  دکتر صومی و باج دادن کی باورش میشه
  اهل باج بود که خیلی هاتون الان مدیر بودید😅😅😅😅😅😅
  1 + 4 -
 • لیلی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ - ۰۲:۱۹
  دوستان عزیز و فرهیختگان گرامی
  لطفا قبل از درج مطلب ب تعداد اراء موافق و مخالف دقت کنید.مردم عقل دارند اگر ایشون لایق این سمت بودند قطعا کسی رای مثبت ب مخالفان ایشون نمیدادن.
  نکته جالب اینجاس کسانی از ایشون حمایت میکنن ک با ایشون همکار هستن.یا از قبال ایشون ب جایی رسیدن.خانمی ک فرموده بودن از همکارهای دکتر هستن خب قطعا باید حمایت کنن و فردا نوشته خودشون رو برای تبلیغ و بالا بردن رتبه ب بقیه نشون بدن.اما وجدانا انصاف شما کجا رفته.ما آذری ها هرگز اجازه نمیدیم زور بر ما حاکم بشه.مدارک و مستندات ک ارائه شده چقدر صحت داره؟ایا این کار درسته ک یک سری افراد از دکتر حمایت کنن در حالی ک میدونن درست نیست.ای ملت آذری تا کی میخوایم ساکت بشینیم تا سرمایه مارو چپاول کنن.چرا خونتون ب جوش نمیاد؟؟مردونگیتون فقط برای برنامه فیتیله بود ک برید تظاهرات کنید؟؟زورتون همین قدر بود؟؟تا کی میخواهید بنشینید سرمایه های شمارو ب این راحتی تصاحب کنن.؟ما ملت آذری هرگز تحمل زور و بی عدالتی رو نداریم.خواهش میکنم بیاید دست در دست هم بدیم و ریشه کن کنیم کسی ک تیشه ب ریشه ما میزنه.من دانشجویی هستم ک دلم میخواد برای ادامه تحصیلم مشکل مالی نداشته باشم.مثل دانشجوی خیلی از کشورها مصونیت مالی داشته باشم.ای مسلمانها مگر پیامبر نفرموده:ز گهواره تا گور دانش بجوی؟؟؟کجای این مملکت بدون پول میشه دانش رو کسب کرد؟در حالی ک اب از سرچشمه گل آلود است.من اگر مشکل مالی نداشتم مقطع بالاتر درس میخوندم نه اینکه درسم رو بخاطر مشکلات مالی ب تعویق بندازم و کار کنم تا خرج تحصیلم رو دربیارم.درصورتی ک جناب صومی رییس دانشگاه مبلغ هنگفتی دریافت کنن .کجای این عدالته؟؟کجا اسلام ناب محمدی هست؟؟این تساوی در دین اسلامه؟؟من یک شیعه هستم و یک آذری ک از مردم فهیم عاجزانه می خوام اندکی اندیشه کنن.و درست تصمیم بگیرن.با تشکر.التماس تفکر
  9 + 2 -
 • از لیلی ب یک آدم درستکار صادق
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۸
  میشه شما بفرمایید کجا مشغول به کار هستید.قطعا جایی ک مربوط ب جای سومی میشه.دوست گرامی اگر ایشون دلسوز مردم بودن حقوق نجومی دریافت نمی‌کردن.یعنی خودشون قبول نمی‌کردن.جالبه یک سری هارو وادار میکنن از یارانه خودشون بگذرن اونوقت ایشون هم حقوق میگیرن هم بدون شک یارانه شونو.زشته بخدا حمایت از کسی ک خون مردم رو کرده تو شیشه
  9 + 3 -
 • بی حاشیه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ - ۲۱:۳۲
  سلام و درود به خوانندگان مطلب
  همه مسولان و مدیران بلند پایه در همه ادرات پول و مضایای عالی در یافت میکنند حالا فرقی نمیکند اسم آنها دکتر صومی باشد یا مهندس فلانی یا فلان کس.!!!
  مطءن باشید دکتر صومی بیشتر از مسولان دیگر برای استان زحمت میکشد.فرض کنیم بجای ایشان شخص بی کفایتی میگذاشتند.چه میشد؟همان مقدار دریافتی میگرفت ولی کار مفید هم نداشت!!!!!!قبلا تجربه اش را در اکثر ادارات دیده ایم حتی دانشگاه علوم پزشکی خودمان
  4 + 7 -
  • رامین
   ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ - ۲۰:۵۰
   بله خیلی زحمت کشیدن اون کلینیک اگه الان دست دانشگاه بود 10 سال طول میکشد اما ایشون تو 3 سال تموم کرد واقعا واردن مثل همین اقا دکتر اقازاده تو ارومیه برا دانشگاه ببنین چی ساخته مقایسه کنین شما هم حتما از اون پول مفتی بگیران هستین که اینطوری داری خودتو میکشی
   4 + 0 -
 • کارمند کار مشخص دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۰۷:۳۶
  متاسفم برای زیتون متاسفم برای کسانی که براحتی دین و ایمانشان را با حدس و گمان به باد میدهند
  از همه بیشتر برای کسانی متاسفم که با احساساتی شدن و چندتا حرف شنیدن نظر منفی و علیه دکتر صومی دادند.
  تمامی دریافتی های روسای دانشگاهها طبق ائین نامه و مصوبات هیات امنا و وزارت هست و هیچ مبلغی خارج از آئین نامه پرداخت نمی شود نمیدونم این زیتون در سالهای قبل در دوران ریاست قبل از دکتر صومی کجا بود در اون زمان که ظلم و کینه توزی و غرض ورزی بود کجا بود و این اقایان به ظاهر نگران کجا بودند .
  مطمئن باشید دکتر صومی برای استان و برای علوم پزشکی تبریز اینقدر که زحمت کشیده سایر روسا انجام ندادند .
  6 + 4 -
  • علی
   ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۲۳:۴۶
   چی میگی شما توهم داری سند اونجاس چه حدس و گمانی کوری مگه مشکل اختلال بینایی داری مدرک و سند اونجاس چی میزنی الوووووو
   0 + 2 -
 • کارمند دانشگاه
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۲۰:۴۷
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب اقای دکتر صومی رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز سلام.
  بنده را قطعا خوب میشناسید و امیدوارم سخنان اینجانب در این روزهای نامهربانی که در هجوم سخت افترا ها و تهمت ها قرار داده است بیش از این رنجورتان ننماید.
  شاید امروز به مفهوم متنی که سال گذشته خدمتتان ارسال نمودم کمی نزدیکتر شدید.در اندیشه بسیاری افراد شما چندان مدیر خوبی نیستید چرا که در حیطه فنی باعث تزلزل فرایند های زود گذر وایجاد اندیشه های فراگیر برای اینده گردیده اید.
  شما بر خلاف جهت جاری و تنها حرکت کردید.
  شما بوی بد و تعفن مراکز را با بازسازی هایتان از بین بردید.
  قطعا بزرگترین گناهتان ساخت گذرگاهی امن در شریان اصلی تبریز بود تا به کول نکشیم مصدومین زلزله را تارنمیرند مردم به واسطه ترافیک شهری تا زود به مقصد اصلی درمانی شهر برسیم.جایی که انتقاد کردید نباید این بیمارستان در پر ترافیک ترین نقطه شهر بنا شود و چون چاره نبود کوه را از جایش برداشتید تا دانشگاهمان که همه اکنون در ادعای مالکیت ان هستند نفس بکشد.
  کاری ندارم حقوقتان چند بوده و با کدامین دریافتی که ادعا شده شما ریاست نموده اید و رسیدگی بر موضوع بر عهده صاحبان امر است اما....
  نباید کلینیک میساختید .نباید ۱۰۰ هزار متر مربع پروژه خفته و یادگار گذشتگان را احیا میکردیدنبایدحاشه های بی سر سامان شهر را احیا میکردید .دکتر گوارش باید باقی میماندید و سری هم بعضی وقتها که مسیولی امد به کارها میزدید.شما بر خلاف جهت انقدر قدم برداشتید که چاره ای بر کسانی که همواره فقط مخالفند نگذاشتید.دکتر صومی عزیز شما محکومید به اینکه انانی توانایی جابجایی کلوخی را ندارند بر شما تازیانه بزنند چون فقط در فکر نجات تن دانشگاه از انزوا گشته اید.
  اگر فکر میکنید که اینان قادرند کینه را رها کنند.اینان قادرند از بار حسادت ها در ایند..اینان قادرند از انتقاد ها دست بردارند..اینان قادرند خویشتن را از تهمت زدن و پیش داوری ها رها کنند یقین بدانید چنین چیزی نیست و قطعا به غیر از خدا و خودتان کسی را ندارید.
  جناب اقای دکتر کاش بیاموزند دل مومن زباله دان حسادت و کینه نیست و این فقط حسین بود که در کربلا سنگ پیشانیشان را شکافت و گفت اینان جاهلند و نمیفهمند.

  اما عملکردتان فقط یک روی خوش دارد که چندان خریداری ندارد.
  اگر یک روز در دورترین نقطه این استان به خدمت رسانی بهداشتی نیاز بود خانه بهداشتی هست
  اگر روزی در شهری نیاز به بخش ویژه ای باشد قطعا وجود دارد
  اگر در ترافیک شهر تبریز راه نجاتی بخواهیم قطعا وجود دارد.
  اگر بیماری در بزرگترین مرکز بهداشتی نیاز به ام ار ای داشته باشد حتما امام رضایی هست.
  اگر بیمار سرطانی در بیمارستان دولتی نیاز به خدمت رسانی باشد حتما مرکز قاضی هست.
  و اینها و بسیاری دیگر هستند که در اینده خواهیم گفت یادگار های دکتر صومی و قطعا انها را بی ادعا ها و قشر زحمت کش استان دیده وبه ان ایمان دارند.
  و این همان شکوفایی تدابیر در سایه امید ی است که همگان به ان اعتراف دارند.
  خسته نباشید مرد بی ادعا و زحمت کش دانشگاه.
  1 + 4 -
 • ایوب
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۱۵:۰۹
  اینم از اختلاس جدید . اقای دینوری ۱۸ میلیارد کارمندارو برداشته و تو خارج پناهنده شده
  0 + 0 -
 • عطا
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۴
  بیخودی از این ادم دفاع نکنید حق هزاران نیروی شرکتی رو خورده.تبریز استخدام بر نمیداره میترسه حق و حقوقشونو بدن به این نرسه. نیروهارو داده دست شرکت نه کارانه میده نه اضافه کاری دستواونایی ام که ازش طرفداری میکنن صد درصد از کسایی هستن که به اونام چیزی میرسه ازشون.کارمندشون هستم و ازشتون متنفرم
  1 + 0 -
نظر شما
 • 65
 • 0
 • 16
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.