• 1395/07/08 08:36
  • 18405
به بهانه توصیه ی رهبری به احمدی نژاد؛

"انقلابی گری" با "دو قطبی گری" چه تناسبی دارد؟/ فضایی که برای لاشخورهای سیاسی ایجاد شد/ تطهیر فتنه؛ زهی خیال باطل/ زمان امتحان الهی فرا می رسد

مراد رهبری از دوری جستن نسبت به فضای دوقطبی، تغییر زمین بازی از مواجهات سیاسی به مواجهات فکری است. دو قطبی های "اسلام ناب و اسلام آمریکایی"، "عدالتخواهی و اشرافی گری" ، "انقلابی گری و سازش خواهی" و صدها دو قطبی حق و باطل دیگر، یک اصل لایتناهی است.

گروه سیاسی زیتون؛ "شما اگر در این مقوله وارد شدید این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود؛ دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید." این جمله از مقام معظم رهبری خطاب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان بهانه ای شد تا لاشخورهای سیاسی هر کدام لقمه ای را برای خود بلمبانند.

عده ای با تغییر معنای واژگان، درصدد تطهیر چهره فتنه گران و لفظ فتنه برآمده و عامل اصلی حوادث آن روزگار را بنام احمدی نژاد و دوقطبی گری تمام کردند. عده ای دیگر فضا را بگونه ای ترسیم کردند که هرگونه اقدام انقلابی و عدالتخواهانه ای، با چماق دو قطبی گری مواجه گردد.

"انقلابی گری" با "دو قطبی گری" چه تناسبی دارد؟

جریان انقلابی و عدالتخواه کشور با علم به اینکه توصیه ی اخیر رهبر معظم انقلاب یک توصیه ی راهبردی نبوده و صرفا یک نصیحت تاکتیکی قلمداد می شود، روزهای سخت و البته امیدوارکننده ای پیش رو دارد.

نه جریان انقلابی به پای احمدی نژاد عزا خواهد گرفت و نه احمدی نژاد چهره ی بلامنازعِ عدالتخواه کشور شناخته می شود. اتفاقا توصیه ی رهبری بستری ایجاد کرد که عدالتخواهی از تمرکز روی اشخاص گذر کرده و در وادی فرهنگ عمومی و اراده ی ملت منزل گزیند.

به عبارتی دیگر، مراد رهبری از دوری جستن نسبت به فضای دوقطبی، تغییر زمین بازی از مواجهات سیاسی به مواجهات فکری است. دو قطبی های "اسلام ناب و اسلام آمریکایی"، "عدالتخواهی و اشرافی گری" ، "انقلابی گری و سازش خواهی" و صدها دو قطبی حق و باطل دیگر، یک اصل لایتناهی بوده و این کارزار، حرفه ی یک شخص یا دو شخص نیست.

فضایی که برای لاشخورهای سیاسی ایجاد شد/ تطهیر فتنه؛ زهی خیال باطل

و اما فتنه 88: هر کسی به جز محمود احمدی نژاد، منتخب سال 88 بود، جریان فتنه برنامه ی خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی پیاده می کرد زیرا که رمز تقلب ماهها پیش از برگزاری انتخابات، لقلقه ی دهان ها گشت و حمایت های آشکار و پنهان استکبار از فتنه، خود ماجرای مفصلی است که در این مجمل نمی گنجد. لذا کسانی که فکر می کنند با توصیه ی اخیر رهبری جان تازه ای برای تطهیر فتنه گرفته اند، زهی خیال باطل!

 این تحرکات شکل استانی به خود گرفته و به نقل از منبع آگاه، یک مقام عالی رتبه ی استانی در یک جلسه ای خطاب به یکی از روحانیون که از لفظ فتنه استفاده کرده بود طی یادداشتی توصیه کرد که بجای واژه " فتنه " از کلمه " جریان " استفاده کنید. 

"فتنه" نتیجه ای است که از بستر "دو قطبی" حاصل می شود و رهبر حکیم انقلاب بواسطه ی تجربه ی سال 88 یکی از بهانه های دو قطبی را خنثی کردند. اما قطب دیگر فتنه یعنی جریان های استحاله شده، سازش و تزویر همچنان بر قوت خود باقی است و روز بروز بر تلاش های خود مبنی بر سست کردن پایه های انقلاب اسلامی می افزاید..اینبار نوبت گعده های مردمی است تا بدون پایبند بودن بر اشخاص، قطب دیگر فتنه را خنثی کنند.

طبل دوقطبی نه از سوی مردم بلکه توسط کسانی کوبیده می شود که منافع سیاسی و جناحی آنها در آن فضا ترسیم شده است.

زمان سنجش در امتحان الهی فرا می رسد

برخورد دولتمردان با این توصیه هم در نوع خود جالب می باشد. علوی وزیر اطلاعات در واکنش به توصیه ی رهبری می گوید: "نوع واکنش به توصیه ی مصلحت اندیشانه رهبری، امتحان الهی است!".. در پاسخ باید از آقای وزیر پرسید: کدامیک از واکنش های آشکار و تلویح گونه به توصیه های رهبری در امور دولت یازدهم امتحان الهی بود؟.برجام؟ فرهنگ؟ اقتصاد مقاومتی؟ یا..

احمدی نژاد تمام شد؛ اما دولت یازدهم هنوز باقی است و آزمون سنجش در امتحانات الهی برای دولت حجت الاسلام آشیخ حسن روحانی فرامی رسد.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.