پیوستن به کارگروه اقدام مالی، مصداق شارلاتانیسم دولتی است/ دولت فیش های نجومی را به حاشیه می راند
 • 1395/06/15 11:40
 • 17880
مدرس دانشگاه در گفتگو با زیتون مطرح کرد؛

پیوستن به کارگروه اقدام مالی، مصداق شارلاتانیسم دولتی است/ دولت فیش های نجومی را به حاشیه می راند

اسماعیل اصغری سعیدی اظهار داشت: دولت یازدهم برای پیوستن به این کارگروه اجبار داشته و مانعِ ورود مجلس می شوند؛ زیرا که در برجام به این کار متعهد شده و درصورت عدم پیوستن، بدعهد شناخته خواهد شد.

اسماعیل اصغری سعیدی، مدرس دانشگاه و پیشکسوت دوران دفاع مقدس در خصوص پیوستن ایران به کارگروه اقدام مالی به خبرنگار زیتون گفت: دولت یازدهم دولت اقدام در سایه بوده و اکثر اقدامات حساس خود را به شکل مخفی انجام داده است.

وی افزود: این در حالی است که جنجالی ترین و حساس ترین اقدامات دولت های قبلی نیز نمایان بود. 

سعیدی اظهار داشت: کارگروه اقدام مالی منحصرا در دست استعمار بوده و اعضای ناظر آن عربستان و اسرائیل می باشد. این مرجع در سال 2008 به ایران نسبت به تامین مالی گروههای باصطلاح تروریستی هشدار داده و در سال 2010 رسما ایران را در لیست سیاه قرار می دهد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: برخی کارشناسان این تصمیم را خودکشی سیاسی دولت مطرح می کنند؛ درحالی که دولت با این اقدام، رویکرد شارلاتانیسم دولتی را کلید می زند.

وی افزود: دولت یازدهم برای پیوستن به این کارگروه اجبار داشته و مانعِ ورود مجلس می شوند؛ زیرا که در برجام به این کار متعهد شده و درصورت عدم پیوستن، بدعهد شناخته خواهند شد.

مدرس دانشگاه درخصوص نحوه ی برخورد با نجومی بگیران بیان کرد: مقام معظم رهبری صراحتا و قاطعانه وارد مسئله ی فیش های نجومی شدند؛ لکن موارد بسیاری وجود دارد که رهبری ورود کرده اند اما دولت، پشت گوش انداخته است.

وی افزود: فیش های نجومی همچنان بیداد می کند و مایه ی ننگ دولت تدبیر و امید شناخته می شود؛ با این وجود دولتمردان در آستانه ی انتخابات، درصدد به حاشیه راندن این موضوع هستند تا لطمه ای به سبد رای خود وارد نشود.

سعیدی اظهار داشت: در آستانه انتخابات، اقدامات عوام فریبانه و دو قطبی های سیاسی افزایش خواهد یافت؛ اما معیار تشخیص مردم در انتخابات، معیشت خانواده ها خواهد بود. 

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • عبدالله
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۱۴:۳۵
  ضمن عرض خسته نباشید
  واقعاً عالی بود مطالب
  دیدگاه رزمنده ولایی همین است و بس
  4 + 0 -
 • دانشجو
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۲۲:۴۵
  بسیار خوب بوداز استاد خواهش میکنیم دراینمورد مفصل توضیح بدهند تشکر
  2 + 0 -
 • مهدوی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ - ۰۸:۳۱
  سلام
  بسیار عالی بود از شما عزیزان خواهش میکنم در این مورد بسیار مهم و حیاتی که نهادهای انقلابی و شخصیت‌های ولایی را نشانه رفته اند بیشتر روشنگری فرمایید که فردا دیر است .
  از این رزمنده دوران عشق و شهادت هم ممنونم
  3 + 0 -
نظر شما
 • 3
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.