شورای چهارم ذره ای به مفهوم عدالت اعتقادی ندارد/ دریافت وام های کلان با درآمد شهرداری متناسب نیست/ زیر پوست شهر برای آقای نجفی هیچ اهمیتی ندارد
 • 1395/06/11 10:07
 • 17784
محمد حسن اسوتچی در نشست حسینیه هنر تبریز مطرح کرد؛

شورای چهارم ذره ای به مفهوم عدالت اعتقادی ندارد/ دریافت وام های کلان با درآمد شهرداری متناسب نیست/ زیر پوست شهر برای آقای نجفی هیچ اهمیتی ندارد

عضو شورای شهر اظهار داشت: در صحن های علنی شور، شهردار محترم در حالی از حکمت های نهج البلاغه سخن به میان آورده و آقای دبیری در حالی از فضیلت های شب قدر مباحثی عنوان می کند که گامی در جهت عدالت برداشته نشده است.

به گزارش زیتون، حسن اسوتچی در نشست حسینیه هنر تبریز با اشاره به سطوح برقراری عدالت اظهار داشت:با اینکه عدالت اقتصادی پایین ترین سطح عدالت محسوب می شود اما این نوع عدالت، هنوز در حوزه شهری محقق نشده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دوره شهرداری کرباسچی در تهران، مفهوم شهر اسلامی را مطرح کردند؛ این درحالی است که آقای کرباسچی در حوزه آبادانی و سازندگی شهر، بسیار مطلوب فعالیت کرده بود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: این نوع مفهوم گذاری نشان می دهد که پل سازی و ساختمان سازی هدف نهایی شهرداری ها نیست.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز حداقل و کف خواسته های مردم از مدیریت شهری تامین نمی گردد. طی بازدیدی که انجام دادم، کارگران یک منطقه از شهرداری از ساعت 6.30 صبح تا 5 عصر به طور یکسره مشغول کارند و حتی آب آشامیدنی آنها هم تامین نمی شود و آنها مجبورند از همسایگان آب تهیه کنند.

اسوتچی بیان کرد: متاسفانه حضور سرداران هم در شورای شهر دلگرم کننده ی مسائل مستضعفان نبوده و همگی مشغول لابی های معمول سیاسی هستند.

وی افزود: کارنامه ای که شورای شهر و شهرداری از خود جای گذاشته در ذهن مردم عادی به یک نتیجه گیری کلی منجر شده است. امروز حتی افراد انقلابی و بسیار مخلص هم در ذهن یک کارگر، به یک اشرافی گرِ حرفه ای تبدیل شده است.

عضو شورای شهر گفت: یا باید شعارهای انقلاب را پس بگیریم و کلمه ی عدالت را ار دهه ی " پیشرفت و عدالت " حذف کنیم و یا باید برای تحقق عدالت کمر همت ببندیم.

اسوتچی بیان داشت: آقایان مدیر شهری خیال می‌کنند اگر اقدامات لیبرالی انجام دهند، از امریکا جلوتر خواهند بود؟ تجمیع همین خرده مطالبات بوده است که صف‌بندی 99% و 1% درصد پدید آورده است. شما که ناخن آن‌ها هم نمی‌شوید.

وی افزود: وضعیت فعلی جامعه با وضعیت اهرام سلاطه و یا شاهان گذشته هیچ فرقی ندارد و با کمال تاسف قدمی در جهت عدالت برنداشته ایم.

اسوتچی ابراز داشت: شهرداری در وضعیتی قرار دارد که از طرفی حقوق کارمندان سازمان عمران بلاتکلیف مانده و از طرف دیگر میزبان وزرای گردشگری می باشد.

این فعال فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: شورای چهارم نشان داد که ذره ای به مفهوم عدالت اعتقادی ندارد و بیشتر در راستای افزایش زرق و برق های شهر فعالیت می کند.

وی افزود: امروز مدام بر طبل تبریز ۲۰۱۸ کوبیده می شود. من به اعضای محترم شورا پیشنهاد دادم که اگر عدالت موضوعیتی ندارد، یک طبقه ی مجزایی برای شهر احداث کنیم و میهمانان صرفا از آن طبقه بازدید کنند و طبقه ی پایین شهر با همه ی مشکلات خود چراغ خاموش باقی بماند.

اسوتچی با ذکر خاطره ای از شهردار تبریز گفت: اخیرا آقای نجفی به شوخی خطاب به بنده گفتند: " فلانی، شما احیانا کمونیست نیستی؟ کمی هم از حوزه ی کارگری خارج شو و به فکر توسعه ی شهر باش! " متاسفانه الفبای فکری این بزرگواران اینطور تثبیت شده و مفهوم عدالت در قاموس فکری آنان مشاهده نمی شود.

وی با اشاره به وضعیت مالی شهردای گفت: دریافت ۳۰۰میلیارد وام توسط شهرداری برای پروژه های عمرانی و ۱۳میلیارد سود پرداختی در وضعیت اقتصاد فعلی همچنان تعجب برانگیز بوده و توانی برای بازپرداخت این مبلغ مشاهده نمی شود. شهرداری به ناچار به سمت واگذاری املاک خود سوق پیدا می کند.

اسوتچی اظهار داشت: دریافت اینگونه وام ها با درآمد شهرداری همخوانی ندارد. شهردار روزی خواهد رفت اما یقه ی شورا به خاطر این تصمیمات غلط خواهند گرفت. 

وی افزود: شهرداری هنوز راهی برای پرداخت ۳۵میلیارد توامان حقوق کارکنان و ۱۳میلیارد سود وام پرداختی پیدا نکرده و احتمالا به سمت فروش املاک پیش خواهد رفت.

عضو شورای شهر تبریز گفت: بنیان فکری مدیریت شهرداری اینطور تنظیم شده که تعدادی پروژه را برجسته کنیم تا عده ای اغوا شوند، اما زیر پوست شهر مغفول واقع گردد. یر پوست شهر برای آقای نجفی هیچ اهمیتی ندارد.

وی افزود: امروز، ۷۰میلیارد تومان به حوزه ی تملک املاک و پیمانکاران جزء بدهکاریم و هنوز اقدامی در این راستا انجام نشده است.

اسوتچی گفت: تعلل متعدد شورای محترم نشان می دهد که عینک آموزه های دینی در شورا حاکم نیست. 

وی گفت: شورای شهر و شهرداری تبریز صرفا در ظواهر دینی خلاصه شده است.

عضو شورای شهر تبریز در پایان خاطرنشان کرد: در صحن های علنی شور، شهردار محترم در حالی از حکمت های نهج البلاغه سخن به میان آورده و آقای دبیری در حالی از فضیلت های شب قدر مباحثی عنوان می کند که گامی در جهت عدالت برداشته نشده است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • شهروند
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۶/۱۲ - ۲۲:۰۶
  اااقای استوتچی مقسراقای نجفی وامثال نجفی نیست بلکه ازبی عرضگی مسئولین عالی شهری است که همه چیز رادرباره مفسدان اقتصادی میدانندوسهمشان را میگیرند وسکوت میکندوودم از دنداری وشهدا میزند درحلیه که از سابقه گذشته خود وبا نام شهدا سوئ استفاده میکند.خدا شما را به این کارگرات حفففففففففففففففففففففظ کند.
  1 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.